Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Esco

Davidphomi
Elit Apaçi
10 Eki 2018
200
39
995
39
Philippines
Marka
Suzuki
Arkadaşlar opeli alalı 4-5 ay oldu biraz hasarlı aldık uygun fiyata yaptırdık, araçta söylediğim sorun dışında ufak defek şeyler var mekanik olarak sıkıntısı yok ama ben bıktım artık takıntılı adamım o sesi duyunca sinirleniyorum. Böyle lakalardan geçerken şıngır şıngır çatal bıcak birbirine vuruyor gibi ses geldi ilk başta, amortisör dendi burçlar yağlandı ses duruyo daha sonra başka tamirciye gittik salıncaklardan dedi sıktı ses yarı yarıya kesildi ama halen var hele arnavut kaldırımlı eski köy yollarına girdin mi dersin 80 model araba mı 2013 model opel mi bu, rotcuya gittim ön amortisör takozları ve fren kliperleri değişcek dedi orjinali ile değiştirdm hepsini yan sanayi kullandım hala ses var. Ufak tefek sorunları var şimdi onları yaptırdıktan sonra başka bi tamirci de şansımı denicem olmadı riske girip salıncak değiştiricem direk orjinali ile ne kadar pahalı bilmiyorum bazı yerde tanesi 300 bazı yerde takımı 3000 babamın meganı var hiç uğraşasım gelmıyor bazen onu alıp binesim geliyor. Babam almıştı bu astrayı da yaşım 20 yani ben 1 kuruş verip almadım ama bugüne kadar 6-7 araç kullandım çalışıyorum maaşımın yarısını bu opel yiyor artık. Şu ses gitsin razıyım biriktiririm 3000 de veririm, güzel araba ama bıktırdı kendinden, bu tamircide de sonuç vermerzse 2008 megane alıp binicem galiba çok kararsız ve umutsuzum. Var mı yardımı dokunacak, bazen dıyorum koy 1000 2000 cebine Ankara'da 2CR var oraya git göster herkes işinin ehli orası diyor. Sesi anlamayanlar için youtube de aynı sese benzer şeyler var atabilirim.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,849
26,158
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Videoları atarsanız bilen vardır belki. 2cr de de 1000 2000e iş zor gibi biraz toklar onlar
Her arabaya bakarız falan diyolar da ben favorit diyince cevap bile vermediler bana

Esco

Davidphomi
Elit Apaçi
10 Eki 2018
200
39
995
39
Philippines
Marka
Suzuki
Ses kaydı olursa çok iyi olur, böyle tarifle ne desek boş maalesef.
Yarın veya ertesi gün çekmeye çalışıcam, internette buna benzer ses bulamadım.Sağ tarafta oturan duymuyor nerdeyse sesi çok az duyuyor şoför tarafından gelıyor, böyle 2 demır bırbırıne vuruyor sankı. balata koruma saçı olabilir diyo bi kaç kişi ona falan baktırıcam.

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Hocam dediğiniz ses ufak çukurlardan geçerken böyle tık tık tık diye vurması mı? Derinlerde genelde yapmaz.
Eğer öyleyse genelde vw hastalığı olan alt tabladan geliyordur. Alt tabla burcu genelde vw grubunda ses yapar, onu değişince ses keser. Belki sizdeki sorun da budur.

Alt takımda tam olarak hangi parçalar değişti, hangileri orjinal hangileri yan sanayi ve yan sanayinin kendi arasında kalite farkları olanları var, Avrupa üretimi yan sanayiler orjinale en yakın performansı verirken uzakdoğulu yan sanayi parçaları genelde kısa ömürlü oluyorlar.

Şu parça kendisi;

https://merttugoto.com/urunler/647/...-caddy-golf-jetta-passat-polo-classic-polo-hp

Son düzenleme:

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,636
1
64,453
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
geçmiş olsun hacım, istersen benim ustaya da bi baktıralım. Nazım geçer aram iyidir

Esco

Davidphomi
Elit Apaçi
10 Eki 2018
200
39
995
39
Philippines
Marka
Suzuki
Hocam dediğiniz ses ufak çukurlardan geçerken böyle tık tık tık diye vurması mı? Derinlerde genelde yapmaz.
Eğer öyleyse genelde vw hastalığı olan alt tabladan geliyordur. Alt tabla burcu genelde vw grubunda ses yapar, onu değişince ses keser. Belki sizdeki sorun da budur.

Alt takımda tam olarak hangi parçalar değişti, hangileri orjinal hangileri yan sanayi ve yan sanayinin kendi arasında kalite farkları olanları var, Avrupa üretimi yan sanayiler orjinale en yakın performansı verirken uzakdoğulu yan sanayi parçaları genelde kısa ömürlü oluyorlar.

Şu parça kendisi;

https://merttugoto.com/urunler/647/...-caddy-golf-jetta-passat-polo-classic-polo-hp
Amortisör takozları orjinaliyle değişti, fren kliperleri değişti, amortisörler değişti, burçlar kuleler değişti hepsi orjinal ile değişti.

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
O zaman tahminlerim çıkmadı. Tavsiyem iyi bir usta bulup komple ön takımı söktürün, sonuçta parça parça söküp ayrı ayrı işçilik vermektense bir kereden sökülüp sorun bulunsun.

nacker

Profesör
12 Ocak 2019
433
809
1,645
İstanbul
Fren diskinin arkasındaki muhafaza sacı bir yerlere sürtüyor gibi geldi. Disk ile bu muhafaza arasına taş girince de benzer bir ses çıkar. Bence odaklanmanız gereken yer orası.

Esco

Davidphomi
Elit Apaçi
10 Eki 2018
200
39
995
39
Philippines
Marka
Suzuki
Sacı cıkarttık ses gitti, sac da bi eğrilik yamukluk yoktu halbuki :) arkadaş 40tl lik iş için nerden baksan 1000tl üzeri harcamışımdır neyse sağlık olsun :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım