KAPALI Opel Astra K Watts ve Akustik İzolasyon paketi gitmiş (mi?)

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan atoprak
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

atoprak

Aydın
Panpa
1,589
Marka
Yok
0-0-productgfx-65697011442535685483fc346b1dc139.jpg

Arkadaşlar Merhaba

Belki benim arabayı satar, üzerine az bir para ekleyerek düşük km li bir Astra alırım diye düşünüyordum. Aslında malum sitede favori listemde de baya bir Astra K vardı.

Astra ile ilgili gel zaman git zaman çok video izledim ve baya inceleme yazısı da okudum. Bazı yorumlarda izolasyonun iyi olmadığı .. özellikle yol sesi ile şikayetler de okudum (Otopark testinde motor sesi de pek parlak değildi.

Avustralya menşeili bir forumdan okuduğum kadarıyla arka süspansiyon sistemine ilk sürümlerde eklenmiş Watts bağlantısı ve gerek motor, gerekse yol sesini engelleyecek bir takım akustik malzemelerin 2016 ve sonrası modeller de kırpıldığını okudum.

Benim aslında daha önce (mevcut aracımı almadan önceki karar sürecinde) de yaptığım incelemeler de özellikle akustik paketteki bir kaç parçanın olmadığını (her arabada olan basit malzemeler) ve bunu da yadırgadığımı hatta bu foruma da yazmıştım. Konuya mevzu olan malzemeler bu görüntü de ki 9 ve 10. Watts için aracın altına eğilip bakmadım ancak onun da gitmiş olması muhtemel... (incecik sünger malzemeler kırpıldıysa, Watts müzeye bile konabilir)

Bir kaç forumda kullanıcılar Opel in bunu kasıtlı yaptığından, ödül süreçleri ve iyi incelemelerin tamamlanmasını takiben bu gibi ek maliyetleri kırptığından bahsetmiş.

Sizin bir bilginiz var mı ?

Not : bahsettiğim 9 ve 10 numaralı ince süngerlerin olmayışından dolayı kapı eşiklerinden bakıldığında, ön çamurluk içindeki davlumbazın bittiği yer (yay girişi) ve haliyle ışık bile giriyor ..

Hocam, akustik izolasyon için gerekli olan parçaların eklenmesi yahut çıkarılması mevzusu haricinde arka süspansiyon sistemine ilk sürümlerde eklenmiş Watts bağlantısının 2016 ve sonrası modellerde kırpılmış olması durumunu pek anlayamadım ? Yani süspansiyon sisteminde mi değişiklik yapılmış nedir tam olarak ?

Son düzenleme:
Hocam, akustik izolasyon için gerekli olan parçaların eklenmesi yahut çıkarılması mevzusu haricinde arka süspansiyon sistemine ilk sürümlerde eklenmiş Watts bağlantısının 2016 ve sonrası modellerde kırpılmış olması durumunu pek anlayamadım ? Yani süspansiyon sistemin de mi değişiklik yapılmış nedir tam olarak ?

Üstat ilgili konu burada.

https://www.astrakforums.co.uk/viewtopic.php?t=331

Ben henüz bayiye gidip aracın altına bakmadım ama orada yaşanan durum bu
watt2_min.jpg

Yani sağdaki bağlantı sistemi kaldırılmış ve düz torsyon çubuğuna dönmüş gibi.
Bunu baya övüyordu uzmanlar... bu olmadan nasıl olur bilinmez... hepten de gömmemek lazım ama daha iyi olmayacağı kesin gibi ...

Son düzenleme:
Üstat ilgili konu burada.

https://www.astrakforums.co.uk/viewtopic.php?t=331

Ben henüz bayiye gidip aracın altına bakmadım ama orada yaşanan durum bu
Ekli dosyayı görüntüle 12243
Sen görseli atmadan evvel ben de atmış bulundum, editledim mesajı hocam. Ufak bir araştırma yaptım ve anlattığın durum sanırım şu görselde ki mevzu. Torsiyon tipi süspansiyona ek olarak sağ ve sol tarafa yerleştirilen watts çubuklarının kaldırıldığı görsel. 2016'dan sonraki üretimlerde kaldırıldığı söyleniyor. @Sailor yeni astra k aldı. Ondan bir rica edelim bakalım aracının altına bakmaya vakti olursa bizi aydınlatır.
watt2_min.jpg

Son düzenleme:
Vallahi doğruysa çok yaratıcı bir ayıp olur. Almanlar ne ara kaliteden ve etikten bu kadar uzaklaştı ya ?! Bir-iki değil ki, her markasında büyük fiyaskolar oluyor.

Bu arada sanırım 1.6T 200Hp olan modelde halen mevcut muş... VW gibi alt güç seviyelerinde "gerek görmemiş" olabilir :)
Doğrudur, olabilir tabii ki. Ama bunu araç teklif kağıdında falan müşteri almadan evvel belirtmeleri gerekiyor. Böyle önemli bir yürür aksamı müşteriye belirtmeden kafana göre çıkarıp ekleyemezsin ki.

Doğrudur, olabilir tabii ki. Ama bunu araç teklif kağıdında falan müşteri almadan evvel belirtmeleri gerekiyor. Böyle önemli bir yürür aksamı kafana göre çıkarıp ekleyemezsin ki.
Yoo, eklersin. :) Ortalıkta pek gözükmeyen detaylı teknik özelliklerin bir köşesinde küçücük arka süspansiyon türünü yazarlar olur biter. Bu konudaki iddia bir doğrulanırsa asıl diyeceklerimi o zaman derim =)

Yoo, eklersin. :) Ortalıkta pek gözükmeyen detaylı teknik özelliklerin bir köşesinde küçücük arka süspansiyon türünü yazarlar olur biter. Bu konudaki iddia bir doğrulanırsa asıl diyeceklerimi o zaman derim =)
Vallahi ben broşürünü de indirdim ama hiç bir yerde süspansiyon detayları yazmıyor resmi sitede. Belki de ben bulamadım. Ama sen 2015 modellerde watts bağlantılı yürür aksam getirip 2016 modellerde kafana göre bunu çıkarıp ne sitede ne teklif kağıdında hiç bahsetmeyip araç satıyorsan bu düpedüz dolandırıcılıktır yani.. Hani böyle bir karar alacaksan bile müşterinin haberdar olacağı şekilde sitede teknik özellikler kısmına yazarsın veya şu şu motor - şanzıman seçeneklerinde watts bağlantısı standart falan diye yazarsın. İnşaallah doğru değildir yani.

DonanımHaber sistesinde ki konularda da var. Millet bayide fotoğraf falan çekip koymuş. Yinede forumdan bir araç sahibi doğrular sa iyi olur. Görünen o ki 2015 lerde var ama 2016 lardan sonra gitmiş ...

DonanımHaber sistesinde ki konularda da var. Millet bayide fotoğraf falan çekip koymuş. Yinede forumdan bir araç sahibi doğrular sa iyi olur. Görünen o ki 2015 lerde var ama 2016 lardan sonra gitmiş ...
Dediğim gibi @Sailor kaptanın babası 1.4 150 hp otomatik astra k aldı sıfır olarak. Yanlış hatırlamıyorsam böyleydi. O bir bakarsa aracın altına daha iyi doğrulamış oluruz. Hatta bundan sonra gördüğüm opel astra k araçlarının altına eğilip ben de bakacağım çaktırmadan. Zaten watts bağlantı çubukları çok kolay şekilde hemen ilk bakışta görülebiliyor tabii eğer varsa.

Ben size watts ile ilgili bilgi vereyim.

2015'te gelenlerin hepsinde motor farketmeksizin watts var.

2016 ve sonrasında sadece:
1.6 BITURBO CDTI 160 HP( WATTS VAR)
1.6 TURBO 200 HP (WATTS VAR)

geri kalan hiç bir motor seçeneğinde watts bağlantısı yok. Yalıtım ön plandaysa tercihiniz golf olmalı.

Ben size watts ile ilgili bilgi vereyim.

2015'te gelenlerin hepsinde motor farketmeksizin watts var.

2016 ve sonrasında sadece:
1.6 BITURBO CDTI 160 HP( WATTS VAR)
1.6 TURBO 200 HP (WATTS VAR)

geri kalan hiç bir motor seçeneğinde watts bağlantısı yok. Yalıtım ön plandaysa tercihiniz golf olmalı.

Yok artık ya.. başta koyup sonradan koymamak nedir...aynı şeyi akustik paket içinde yapmışlar...
Birde, tabiki yeni bir özellik gibi birşey olmadığı için, sessiz sedasız yapılmış....

Dediğim gibi @Sailor kaptanın babası 1.4 150 hp otomatik astra k aldı sıfır olarak. Yanlış hatırlamıyorsam böyleydi. O bir bakarsa aracın altına daha iyi doğrulamış oluruz. Hatta bundan sonra gördüğüm opel astra k araçlarının altına eğilip ben de bakacağım çaktırmadan. Zaten watts bağlantı çubukları çok kolay şekilde hemen ilk bakışta görülebiliyor tabii eğer varsa.
dun bayılmıstımda ben anca uyandım . arabayı goreyım bakayım altına hemen

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...