KAPALI opel astra sedan 1.6 (otomatik) dizel 136 bg mi yoksa ford focus 1.5 dizel powershift 120 bg mi ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hikayeaga

Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
1
0
535
opel astra sedan 1.6 (otomatik) dizel 136 bg mi yoksa ford focus 1.5 dizel powershift 120 bg mi ?

birde yakıt tüketimini bilen varsa yardımcı olabilirmi

AdamOpel

Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
34
20
595
Hocam mevzu opel astra k değil, resimde gösterdiğiniz araç değil. Unutun o aracı, başlıktaki sorulan araç sedan astra j kasa olan.. Opel'in sitesine girip bakmadınız mı ? Astra sedan BOŞ ağırlık otomatik dizel için 1475 kg. Buna 1 kişi 75 kg'dan sürücü ekliyorsunuz 1550 kg, %90 sıvıların dolu halini ekliyorsunuz en iyimser ihtimalle 1600 kg ediyor ağırlığı.. O an araçta 3 kişi daha olduğunu söylüyorsunuz bunların hepsinin 60 kg'dan hesaplasanız 180 kg eder.. Onu da ekleyince 238 kmh yaptık dediğiniz araç o an için 1780 kg'a kadar geliyor. El insaf 3.0 dizel motor yok sonuçta bunda.. Tekrar ediyorum eğer yapılmışsa bile onu ancak 1 sefer bilemedin 2 sefer görürsünüz ki o da ölümüne bir eğim olur, motorun da canını almak pahasına basarsanız.. Sonraki cümlelerinizi zaten geçtim çünkü başta da belirttim başlığın mevzusu astra k değil.. Son olarak, Allah nazardan saklasın aracınızı inşaallah.
hocam üst hızlara doğru ibre aşırı derece de oynar ben 1.6t 170lik insignia da düz yolda zar zor 230 gördüm 1.6 dizel astra j nin görmesi için sağlam bir yokuş olması lazım.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,191
45,762
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
hocam üst hızlara doğru ibre aşırı derece de oynar ben 1.6t 170lik insignia da düz yolda zar zor 230 gördüm 1.6 dizel astra j nin görmesi için sağlam bir yokuş olması lazım.
Hocam benzinli 170 hplik bir aracta bir ihtimal gorursun de dizelin devir araligi zaten kendi basina o hizlara cikmasina yetmez. Yokus asagi %5-6 egimli bir yolda dip gaz yapistiracaksin ki o egimde uzun surecek, motorunda iyice canina okuyacaksin ancak oyle o agirliktaki 1.6 dizel arac 238 kmh hiz yapsin ki yine kesin yapar diyemem.

AdamOpel

Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
34
20
595
Hocam benzinli 170 hplik bir aracta bir ihtimal gorursun de dizelin devir araligi zaten kendi basina o hizlara cikmasina yetmez. Yokus asagi %5-6 egimli bir yolda dip gaz yapistiracaksin ki o egimde uzun surecek, motorunda iyice canina okuyacaksin ancak oyle o agirliktaki 1.6 dizel arac 238 kmh hiz yapsin ki yine kesin yapar diyemem.
Çok sanmıyorum 1.6 ile yapacağını ama 2.0 dizel olsa çıkabilir ben zafira ile 220 görmüştüm düz yolda.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,191
45,762
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Çok sanmıyorum 1.6 ile yapacağını ama 2.0 dizel olsa çıkabilir ben zafira ile 220 görmüştüm düz yolda.
Dedim ya cok uygun ve uzun bir egim lazim, yol bos olmali, yokus asagi bile dip gaz inmeli, motorun da canini almali ki inanmak lazim yani ama ona ragmen bile ne tork ne hp devir araligi yetmeyebilir 4 binden sonrasi bos malum.

sdt

Profesör
8 Eyl 2016
108
116
1,185
Focus'u şuan için listeden çıkarmanızı tavsiye ederim eğer ki hemen almanız gerekmiyorsa. 2017 gibi mk4 yeni kasa gelecek. Tahminlere göre de mondeo'da kullanılan integral link süspansiyonlar da focus'a entegre edilecek. Şuan illa almanız gerekiyorsa astra daha mantıklı.
2018 de anca gelir mk4

Tunc

Profesör
8 Eyl 2016
105
212
1,435
34
İzmir
Acil değilse bekleyip iki araçtan birinin yeni kasasını almak daha iyi olur.

Ayrıca dizel Astra K ile hız göstergesinde 238 km pek de mantıklı değil. Benzinli olanla tek kişi gördüğüm en yüksek hız da 238 km idi fakat o hıza İzmir - Çeşme otobanındaki Urla Shell istasyonunun olduğu eğimde ancak çıkabildim ki bilenler bilir o eğim tahmini olarak 15 derecedir ve uzunluğu da 1.5-2 km kadardır. 4 kişi gördüğüm en yüksek hız ise 230 km oldu.

Not: Kendi aracım 1.4 benzinli otomatik, ayrıca 1.6 dizel versiyonunu da kullandım.

Son düzenleme:

mehmethakantarhan

Profesör
11 Eyl 2016
652
1,139
2,270
Aracın net ağırlığı 1428 kg Araçta toplam 4 kişi var toplam nereden baksanız 350 kg ,genel toplam 1770 kg, Çanakkale-İstanbul yolunda dijital kadranda 230 KM/H yi gözlerimle gördüm. İstanbul-Eskişehir-Ankara rotasında sadece şoför vardı yaklaşık 95 kg (toplam 1510 kg) fotoğraf yok fakat dijitalde 238 KM/H yi gördüğünü bizzat peder bey söyledi sonuçta kimse 8-9 kmh için yalan söylemez ki peder dediğim kişi gerçekten süratli araç kullanır (accent era ile ibrenin 220 den aşağı indiğini gördüm). Velhasıl kelam RAMPA AŞAĞI 238 KMH ASTRA J SEDAN ile yapıldı ( 28000 d/d'De 223 KMH yapıyor,fotoğrafı mevcut). Düz yolda 200-210 geçmiyor o konuda mütabıkız.Şuan Astra K aracımız var, gerek atikliği gerek yüksek hızlara çıkışı gayet iyi.Astra J hem hb, hem sedan kullanıcısı olarak Astra K gerçekten 200 kg hafiflettiğini gösteriyor.Aracı alalı 4 ay oldu, Edirne'ye giderken bi ufak deneyelim dedik kısa mesafede 220 km/h yi dijitalde gördüm.Ve şuda var şuan Mercedes C200 lerde kullanılan motor Astra da ki motorun ta kendisi :) İşin kısa ve özü şuan Astra K sınıfında ki en performans odaklı 1.6 Dizel'dir,yol tutuşu konusunda Astra ile kendi sınıfında rekabet edebilen tek araç Golf ve Focus'dur,fakat hiçbiri Astra'nın peşine takılabilecek performansta değildir (Sıralama : ASTRA <- FOCUS <- GOLF).

C200 de kullanilan 1.6 dizel motor astra k nin aynisi degil hocam.o motor renault a ait ,mercedes muhendislerinin guncelledigi motor.muhtemelen guc bakimindan benzerlikten bahsettin:)

1.5 tdci powershift kullanicisiyim.18bin km oldu aracim.cok memnunum agirlik uzerinden gidilmis bende oyle devam edeyim.1623 kg agirligim var+yolcularla 1700-1800 civari ve benim aracim ticari arac (connect) yuksek yapisina ve ruzgar direncinin zirve yapan yapisina ragmen duz yolda 200 km rampa assai(uzun rampa) 220 gordum .focusun neler yapabilecegini tahmin dahi edemiyorum.

AdamOpel

Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
34
20
595
C200 de kullanilan 1.6 dizel motor astra k nin aynisi degil hocam.o motor renault a ait ,mercedes muhendislerinin guncelledigi motor.muhtemelen guc bakimindan benzerlikten bahsettin:)

1.5 tdci powershift kullanicisiyim.18bin km oldu aracim.cok memnunum agirlik uzerinden gidilmis bende oyle devam edeyim.1623 kg agirligim var+yolcularla 1700-1800 civari ve benim aracim ticari arac (connect) yuksek yapisina ve ruzgar direncinin zirve yapan yapisina ragmen duz yolda 200 km rampa assai(uzun rampa) 220 gordum .focusun neler yapabilecegini tahmin dahi edemiyorum.
hocam sana önerim ibreye inanma. Ford un motoruna laf etmiyorum ama bir yerden sonra ibreler baya fark ediyor gps e bakmak lazım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım