OTO Buzdolabı Tavsiyesi

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
5 yıl önce aldığımız Termos geçen yaz çatlamıştı. Bu sefer Yayla vb bir tatil fikrimiz olduğundan Termos değilde Yaz için bir Oto Buzdolabı almayı planlıyoruz. Aklımda birkaç alternatif ve bazı sorular var yardımlarınızı bekliyorum.
1. Kompresörlü modeller. Ninkasi yerli olması ve karavan vb araçlarda kullanılması ile favorim 2000TL civarında
2. Mobicool yada Ezetil marka kapaktan motorlu soğutma yapan modeller 350-700TL
3. Yine Eski usül kaliteli Termos ~250TL

Bütçe konusu çok dert değil Max 2500TL. Yani dert ama uzun ömürlü Konfor katacak bir ürün olacaksa ihtiyaca göre hangisini seçersek alınacak

Aklımdaki temel sorular şunlar:
1. Kompresörlü modeller ev dolabı gibi gerçek soğutmayı yapıyorlar fakat Akü buna nasıl cevap verir? Ekstra bir aküden beslenebilir lakin bu sefer hem akü hem kompresörlü model olunca bütçe çok yukarı gidiyor. Ki böyle bile olsa kaç saat çalıştıracağı muamma
2. Mobicool vb kompresörsüz modeller acaba ne kadar iş görür? Ve yine Akü yeterli gelir mi?

Bizim temel beklentimiz İçine koyduğumuz ürün o gün için soğuk dursun temelde bunu Termos da yapıyor lakin istiyoruz ki 2,3,4. Günlerde de soğuk bir şey alıp saklamak için yada ılık olanı soğutmak istersek çakmaklığa takıp bunu sağlayabilelim.
Ne diyorsunuz?

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,529
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
bu konu benim de merak ettiğim bir konu. umarım bilgisi olan arkadaşlar çıkar :)

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,015
7
51,341
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Bizde yıllardır Mobicool'un T08 modelinden var. https://www.hepsiburada.com/mobicool-t08-12volt-dc-8-litre-sicak-soguk-oto-buzdolabi-p-OTFRZMOBT08
Kompresörsüz, küçük araçların dostu bir ürün.
Bugüne kadar hiç sıcak modunu kullanmadım ama defalarca soğutucu özelliğini kullandım. Hatta en son bugün yine kullandım :D. Yeri geldi 10 saatlik şehirler arası yolda soğuk kalması gereken ilaç taşıdım, yeri geldi 12 saatten fazla piknik için soğuk sandviç, kahvaltılık, içecek vs. koydum. Ilık bir şeyi soğutabildiğini henüz hiç görmedim ama soğuk konan bir ürünü saatler boyunca soğuk saklamayı başarabiliyor. Kaldı ki benim arabanın çakmak elektriği kontağa bağlı. Kontağı kapattığım anda cihaz iptal.
Özetle, soğutma özelliği için elektrik takviyeli termos diyebiliriz.
...
Bizim temel beklentimiz İçine koyduğumuz ürün o gün için soğuk dursun temelde bunu Termos da yapıyor lakin istiyoruz ki 2,3,4. Günlerde de soğuk bir şey alıp saklamak için yada ılık olanı soğutmak istersek çakmaklığa takıp bunu sağlayabilelim.
Ne diyorsunuz?
İçine dolaptan çıkarıp soğuk koyarsanız tam gün soğuk tutmayı başarır. Ama günlerce soğuk kalsın, bakkaldan ılık aldığımız kolayı koyalım da soğutalım derseniz mutlaka kompresörlülere bakın. En azından bendeki cihaz o işleri yapabilecek kudrette değil. :)

bu konu benim de merak ettiğim bir konu. umarım bilgisi olan arkadaşlar çıkar :)
Müdür bendeki aleti sana öneririm bak. Sana tam gider 😏

Edit: Emniyet kemeriyle koltuğa da sabitlenebiliyor. Pratik de bir şey. :)

Son düzenleme:

Diaspolis

Panpa
Destekçi
Beta Programı
27 Ara 2017
2,557
1
5,978
4,270
Kompresörsüz dediklerinizde ufak bir veya iki fan oluyor genelde soğuk koyduğunuz bir şeyi bir nebze soğuk tutabilir ama bundan fazlasını yapamıyor, bu yüzden alıp iade etmişliğimiz var, beklentiye bağlı ancak fazla tavsiye etmem.

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Bizde yıllardır Mobicool'un T08 modelinden var. https://www.hepsiburada.com/mobicool-t08-12volt-dc-8-litre-sicak-soguk-oto-buzdolabi-p-OTFRZMOBT08
Bugüne kadar hiç sıcak modunu kullanmadım ama defalarca soğutucu özelliğini kullandım. Hatta en son bugün yine kullandım :D. Yeri geldi 10 saatlik şehirler arası yolda soğuk kalması gereken ilaç taşıdım, yeri geldi 12 saatten fazla piknik için soğuk sandviç, kahvaltılık, içecek vs. koydum. Ilık bir şeyi soğutabildiğini henüz hiç görmedim ama soğuk konan bir ürünü saatler boyunca soğuk saklamayı başarabiliyor. Kaldı ki benim arabanın çakmak elektriği kontağa bağlı. Kontağı kapattığım anda cihaz iptal.

İçine dolaptan çıkarıp soğuk koyarsanız tam gün soğuk tutmayı başarır. Ama günlerce soğuk kalsın, bakkaldan ılık aldığımız kolayı koyalım da soğutalım derseniz mutlaka kompresörlülere bakın. En azından bendeki cihaz o işleri yapabilecek kudrette değil. :)

Çok teşekkür ediyorum.
Şimdi ılık bir şeyi hiç soğutamıyorsa benim ihtiyacımı karşılamıyor. Fakat bir sorum var. Seyahat sırasında ürün ne kadar çalışıp ne kadar dinleniyor aşağı yukarı bir gözleminiz var mı? Sorma sebebim araç çalışmıyorken 12 saat soğuk tutma için ne kadar elektrik tükettiğini hesaplamaya çalışmak

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,529
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes

Bunu görmüştüm de bu fiyata almam gibi ya çok sanki 😂

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,015
7
51,341
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Çok teşekkür ediyorum.
Şimdi ılık bir şeyi hiç soğutamıyorsa benim ihtiyacımı karşılamıyor. Fakat bir sorum var. Seyahat sırasında ürün ne kadar çalışıp ne kadar dinleniyor aşağı yukarı bir gözleminiz var mı? Sorma sebebim araç çalışmıyorken 12 saat soğuk tutma için ne kadar elektrik tükettiğini hesaplamaya çalışmak
Sürekli çalışıyor. En azından ben hiç kendi inisiyatifiyle durduğuna şahit olmadım. Dediğim gibi benim arabanın çakmak elektriği kontağa bağlı. Arabadan önce sustuğu hiç olmadı :) Bu demek oluyor ki max. 4 saat çalışmıştır benim elimde. Daha uzununu deneyimleyemedim. Ama özelliklerinde düşük voltaj algıladığında aracı korumak için kendiliğinden duruyormuş.
Küçük bir fanı var. Hiç sesi duyulmuyor, ancak elinizi götürdüğünüzde hafifçe bir esinti hissediyorsunuz. Çok yakacağını düşünmüyorum.

Bunu görmüştüm de bu fiyata almam gibi ya çok sanki 😂
Emin ol bu fiyata ben de almam :D

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Sürekli çalışıyor. En azından ben hiç kendi inisiyatifiyle durduğuna şahit olmadım. Dediğim gibi benim arabanın çakmak elektriği kontağa bağlı. Arabadan önce sustuğu hiç olmadı :) Bu demek oluyor ki max. 4 saat çalışmıştır benim elimde. Daha uzununu deneyimleyemedim. Ama özelliklerinde düşük voltaj algıladığında aracı korumak için kendiliğinden duruyormuş.
Küçük bir fanı var. Hiç sesi duyulmuyor, ancak elinizi götürdüğünüzde hafifçe bir esinti hissediyorsunuz. Çok yakacağını düşünmüyorum.

Emin ol bu fiyata ben de almam :D
O zaman Aküden beslenirse durduğumda 5 saat ancak çalışır ki çok işlevsiz oluyor. Araçta içeceklerim soğuk kalsından öteye geçemiyor

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım