Oto yıkama makinesi

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
İyi forumlar

Maksimum 600-700TL bütçem var.
Bozulmayacak sağlam bir oto yıkama makinesine ihtiyacım var, karcher k3 buldum koçtaştan 650 TL civarıydı sizce nasıldır ? Var mı bu konularda bilgisi olan ?
Benzinciden bezdim artık...
Teşekkürler.

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,645
2
9,531
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Karcher tek seçenek benim gözümde , car kitli olmasına özen gösterin ve köpük atım haznesi kesinlikle olsun :)

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot
Karcherde parayı bayılmadıkça almayın, k5 in altına düşmeyin, yoksa birçok kullanıcı gibi 5-10 yıkama sonra makine bozulur. Benimki k2 idi bozuldu 3 ay sonra, yüzsüz yüzsüz garanti kapsamına girmiyo motor dediler, motorun parasıyla sıfır cihazın parası aynı, çöpe attım ama şikayetvar.comdan yazdım, 7 ay sonra karcher firmasından döndüler, ücretsiz evinizden gelip alalım yaptıralım kusura bakmayın diye, dedim adios, çöpe attım. 7 aydır aklınız nerdeydi? Garanti olarak zayıf bir firma. Dendiği gibi sessiz bir cihaz değil, k5 i bauhaus da denedim, garajınız falan yoksa, müstakil değilse ev alınmaz, kovadan su çekme olayı pek başarılı değil, suyu içiyo çünkü, zırt pırt su taşı, camdan priz sarkıt falan zor iş, bizim açık garaj var ama zor oluyo, komşular ses etmese de ben rahatsız ediyorum tribine giriyodum.

TuncYcl

Profesör
8 Eyl 2016
731
1,070
2,320
28
İstanbul
Marka
BMW
Cift kova sanirim en iyisi, araba yikiycam diye hordum cek priz cek, ortalik birbirine giriyor su prize degcek vs derdi. Bir de oyle dusundugunuz gibi(youtube slow motion kopuklu yikama:)) olmuyor acikcasi adam yikamacida sizin eve alacaginiz her sistemden basincli bir ekipmana sahip. Tekrar tekrar yapmaniz gerekiyor vs.

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Karcherde parayı bayılmadıkça almayın, k5 in altına düşmeyin, yoksa birçok kullanıcı gibi 5-10 yıkama sonra makine bozulur. Benimki k2 idi bozuldu 3 ay sonra, yüzsüz yüzsüz garanti kapsamına girmiyo motor dediler, motorun parasıyla sıfır cihazın parası aynı, çöpe attım ama şikayetvar.comdan yazdım, 7 ay sonra karcher firmasından döndüler, ücretsiz evinizden gelip alalım yaptıralım kusura bakmayın diye, dedim adios, çöpe attım. 7 aydır aklınız nerdeydi? Garanti olarak zayıf bir firma. Dendiği gibi sessiz bir cihaz değil, k5 i bauhaus da denedim, garajınız falan yoksa, müstakil değilse ev alınmaz, kovadan su çekme olayı pek başarılı değil, suyu içiyo çünkü, zırt pırt su taşı, camdan priz sarkıt falan zor iş, bizim açık garaj var ama zor oluyo, komşular ses etmese de ben rahatsız ediyorum tribine giriyodum.
Bosch'mu alsam acaba ? ne almak lazım peki ?

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Kapının önünde yıkamayı düşünüyorum eskiden karcher vardı bizde ben küçükken, o bozuldu, dükkanda hemen kapıda priz var zaten.
benim ihtiyacım olan şey arabayı basınçlı suyla durulamak, araç kitine felan ihtiyacım yok, çift kova tekniği ve eldivenle kendim köpükleyip yıkıyorum zaten, derdim benzincilerde cok sıra beklemek, bizim oralarda güzel yıkamacı olmadığından teeeeee ümraniyeye gidiyorum ve yaklaşık 45 dakikada yıkadığım için sürekli biraz daha hızlı demelerinden bıktım.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Tek amacınız durulamaksa düz hortum da yeter ki. Ucuna suyu basınçlandıran tabancalardan alın yeter bence bu kadar masrafa gerek yok köpük kiti falan kullanmayacaksanız

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,645
2
9,531
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Tek amacınız durulamaksa düz hortum da yeter ki. Ucuna suyu basınçlandıran tabancalardan alın yeter bence bu kadar masrafa gerek yok köpük kiti falan kullanmayacaksanız

Tam ben yazıyordum @Toprak38 yetişmiş :D Bahçeleri sulamak için olan tabancalardan alın 4-6 ayarı olanlar gibi ona biraz para verin kalitelisini alın yeterli olur gibi geldi bana , sadece durulama yapacaksanız :)

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot
Bosch'mu alsam acaba ? ne almak lazım peki ?

Bosch hele daha kötü, demek istediğim karcher k5 kıvamında kaliteli bir şey alınmadığı sürece bozulacak, ayrıca benzinlikteki su basıncınının yarısı bile gelmiyor portatif makinelerde, yarısı derken abarttım ama benzinliğin basıncını beklememek lazım.

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Bosch hele daha kötü, demek istediğim karcher k5 kıvamında kaliteli bir şey alınmadığı sürece bozulacak, ayrıca benzinlikteki su basıncınının yarısı bile gelmiyor portatif makinelerde, yarısı derken abarttım ama benzinliğin basıncını beklememek lazım.
Yok o kadarını beklemiyorum, ozaman almayacam ya, yapıcak bişey yok artık, boş olduğu saatlerde gidicez :) teşekkürler yardımın için.

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Bilmiyorum ya, kuru iken kirleri yumuşatırmı bilemedim, zaten vazgeçtim k5 falan gücüm yetmez abi benim, şurda 1 aylık çalıştığım paramla alacaktım vazgeçtim daha yararlı şey aliyim bari :D

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım