KAPALI Peugeot 308'i Nasıl Bilirsiniz ? :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Onur3535

Onur Demirci
Senkromeççi
22 Mar 2020
25
0
60
32
Izmir
Marka
Ford
Merhabalar şuan Corsa aracim var dizel otomatik sedan bakiyorum forumda konusunu acmistim ancak eşim Hb istiyor peagout 308cok dikkatimi cekti eat6 1.6 dizel allure modelini arastirdim 2.el alsam sizce kac bin kmye kadar almaliyim kullanan arkadaslarimim fikirlerini merak ediyorum bu aracta aklima takilan 1-Trim sesi sorunu varmidir iscilik malzeme durumu nasil 2-arka koltuk diz mesafesi dar diyenler var ,tabi goreceli bu 2013 corsadan bir tık daha genistir diye düşünüyorum.Youtubeda videolari izliyorum bir cok kisi cokmemnun ve cok ovuyolar,desteklerinizi bekliyorum :)

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Kriterler tamamen önceki kullanıcılara göre değişebilir. EAT6 şanzıman aisin üretimli tork konvertörlü bir şanzıman. Eski üretimlerdeki tek kavrama robotize şanzımanlar gibi sorun çıkarmaz. Trim sesine gelince genel Fransızlar gibi trim sesi Alman arabalarından fazladır ama bu da arabanın nasıl kullanıldığıyla alakalı. Araba vardır 30 binde sorun çıkarmaya başlar. Araba vardır 300 bine kadar sorunsuz gider. Tamamen kullanıcıya bağlı.

LiveForSpeed

Profesör
30 Ocak 2017
292
437
1,395
Kocaeli
Marka
Volkswagen
308 hakkında aklımda kalanlar yol tutuş ve sürüş dinamiklerinin iyi olması. Yeni PSA motorları oldukça başarılı bulunuyor şanzıman da tork konvertörlü zaten. Bir sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum. Kilometreye çok takılmayın bence, arabanın nasıl kullanıldığı bakımlarının zamanında yapılıp yapılmadığı önemli.

Tb96

Profesör
8 Ağu 2019
850
1,208
1,870
27
Malatya
Marka
Opel
Ben istediğiniz arabayı daha önce kullandım ve forumda test yazısı paylaşmıştım. Merak ederseniz buyurun linki: https://otopark.com/forum/threads/aslan-parcasi-peugeot-308-1-6-bluehdi-eat6.4975/

Kısaca fikirlerimi belirteyim. Eğer arka yaşam alanı önemli değilse 308 gerçekten çok iyi bir araba. Arka yaşam alanı sizin kullandığınız Corsa dan kesinlikle geniş ama rakiplerinden dar. O konuda eleştiriliyor bide bagajı 400 lt işte burada rakiplerinden iyi.

Alınacaksa kesinlikle Allure donanım alınmalı.
Akustik ön cam,elektronik el freni,Led far gibi güzel donanımlar geliyor.
Bej koltuk biraz çabuk kirletir ama iç mekanda cam tavan da alınırsa iç mekanda ciddi ferahlık sağlıyor. Arkadaki darlık bu şekilde birazcık daha giderilebilir.

Bu arabanın değişik bir konfor karakteri var benzinlisi 1100kg dizeli 1200 kg. Bu araba bu segment için baya hafif bir araba ve bu hafiflik sayesinde araba çoğu çukura girmiyor atlatıyor diyebilirim. Ama çukurlar birazcık derinleşince rahatsız edecek seviyeye gelebiliyor. Bu yüzden konfora önem veriyorsanız 18 jant ile almazdım.

Yıllık kaç km yapıyorsunuz. Çünkü 1.2 puretech eat6 kombinasyonu ile de baya az yakıyor. Aynı motor 1450 kg 19 inç 235/50/19 inç lastikli Opel Grandland X de kullanıyoruz. Çok ağır trafikte 7 lt yaktırdığım oluyor. Genel ortalamam zaten 7.5. Grandland X 308 den 350 kilo daha ağır bir araba. Hem fiyatı daha uygun olur hem de 1.2 mtv sinden faydalanabilirsiniz.

Edit: Ortadaki ekran biraz yavaş çalışıyor ve araba ile ilgili her şeyi oradan kontrol ettiğiniz için biraz can sıkabilir. Bu sorun makyajlı modellerde giderildi.

Son düzenleme:

hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda
1.2 puretech motor da bujilerden problem yaşayan çok insan vardı. hala var mı bilmiyorum. yetkili servis yazılım güncellemesi, önerilen motor yağı ile bu sorunu çözdüğünü söylemişti fakat hangi model yıllarında yaşandı bu bilmiyorum. garantisi devam eden araçlarda her bakımda ücretsiz buji değişen servisler olduğunu okudum.

aaygen

Profesör
Beta Programı
7 Eyl 2016
332
758
1,895
İstanbul
Marka
Ford
EAT6 gayet iyi sanziman, araba hafif de oldugu icin turbo benzinli haliyle de dizel kadar olmasa da az yakmak mumkun. Bence 308 segmentinde iyi bir tercih.

Makyajsiz alacaksaniz mutlaka ama mutlaka multimedyasini inceleyin derim. Cogu insan muhtemelen onemsemiyordur ama arabanin klimasina kadar ekrandan kontrol ediliyor ve makyajsizlarda baya agir calisiyordu.

Onur3535

Onur Demirci
Senkromeççi
22 Mar 2020
25
0
60
32
Izmir
Marka
Ford
EAT6 gayet iyi sanziman, araba hafif de oldugu icin turbo benzinli haliyle de dizel kadar olmasa da az yakmak mumkun. Bence 308 segmentinde iyi bir tercih.

Makyajsiz alacaksaniz mutlaka ama mutlaka multimedyasini inceleyin derim. Cogu insan muhtemelen onemsemiyordur ama arabanin klimasina kadar ekrandan kontrol ediliyor ve makyajsizlarda baya agir calisiyordu.

Onur3535

Onur Demirci
Senkromeççi
22 Mar 2020
25
0
60
32
Izmir
Marka
Ford
Tesekkur ederim 308 almaya niyetliyim tek kaygim arka yaşam alani mutlaka bir test surusu yapmam gerek allure paketlerde multimedia dahami hizli calisiyor acaba

Onur3535

Onur Demirci
Senkromeççi
22 Mar 2020
25
0
60
32
Izmir
Marka
Ford
Ben istediğiniz arabayı daha önce kullandım ve forumda test yazısı paylaşmıştım. Merak ederseniz buyurun linki: https://otopark.com/forum/threads/aslan-parcasi-peugeot-308-1-6-bluehdi-eat6.4975/

Kısaca fikirlerimi belirteyim. Eğer arka yaşam alanı önemli değilse 308 gerçekten çok iyi bir araba. Arka yaşam alanı sizin kullandığınız Corsa dan kesinlikle geniş ama rakiplerinden dar. O konuda eleştiriliyor bide bagajı 400 lt işte burada rakiplerinden iyi.

Alınacaksa kesinlikle Allure donanım alınmalı.
Akustik ön cam,elektronik el freni,Led far gibi güzel donanımlar geliyor.
Bej koltuk biraz çabuk kirletir ama iç mekanda cam tavan da alınırsa iç mekanda ciddi ferahlık sağlıyor. Arkadaki darlık bu şekilde birazcık daha giderilebilir.

Bu arabanın değişik bir konfor karakteri var benzinlisi 1100kg dizeli 1200 kg. Bu araba bu segment için baya hafif bir araba ve bu hafiflik sayesinde araba çoğu çukura girmiyor atlatıyor diyebilirim. Ama çukurlar birazcık derinleşince rahatsız edecek seviyeye gelebiliyor. Bu yüzden konfora önem veriyorsanız 18 jant ile almazdım.

Yıllık kaç km yapıyorsunuz. Çünkü 1.2 puretech eat6 kombinasyonu ile de baya az yakıyor. Aynı motor 1450 kg 19 inç 235/50/19 inç lastikli Opel Grandland X de kullanıyoruz. Çok ağır trafikte 7 lt yaktırdığım oluyor. Genel ortalamam zaten 7.5. Grandland X 308 den 350 kilo daha ağır bir araba. Hem fiyatı daha uygun olur hem de 1.2 mtv sinden faydalanabilirsiniz.

Edit: Ortadaki ekran biraz yavaş çalışıyor ve araba ile ilgili her şeyi oradan kontrol ettiğiniz için biraz can sıkabilir. Bu sorun makyajlı modellerde giderildi.
Yorum icin tesekkurler.Dizel 1.6 olanlarindan almaya niyetim var focus 1.5 dizel otomatik bakarken 308 dikkatimi cekti inceledigim kadariyla arabayi kullanan herkes memnun sanzumani yol tutusu malzeme kalitesi vs c segmenti icin cok iyi diyolar.Sizin incelemenizi okudum gayet aciklayaci olmus :)

Onur3535

Onur Demirci
Senkromeççi
22 Mar 2020
25
0
60
32
Izmir
Marka
Ford
1.2 puretech motor da bujilerden problem yaşayan çok insan vardı. hala var mı bilmiyorum. yetkili servis yazılım güncellemesi, önerilen motor yağı ile bu sorunu çözdüğünü söylemişti fakat hangi model yıllarında yaşandı bu bilmiyorum. garantisi devam eden araçlarda her bakımda ücretsiz buji değişen servisler olduğunu okudum.
1.2 lerde bu sorunu bende duymuştum bu sorunu almisken 1.6 ve allure paket alma niyetindeyim 2.elde deger kaybi yasarmiyim diye aklimda soru isareti var..

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul

Peugeot ve Citroen modellerinde çok okudum bu sorunu, 130bglik 1.2 puretechler mimli, 110bgliklerde duymadım.

Bir forumda c4 sahibi yazmıştı yolda kaldım, tanıdığım 4-5 1.2puretech kullanıcısı da aynı sorunu yaşadı diye. Şanzımanıyla tasarımıyla insanların ilgisini çekiyor ama motoru güven vermiyor.

PSA dizelleri başarılı diye biliyorum, eskisindeki gibi tek kavrama da değil Aisin tam otomatik şanzıman var benzinlilerde olduğu gibi. Güzel seçenek.

hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda
1.2 lerde bu sorunu bende duymuştum bu sorunu almisken 1.6 ve allure paket alma niyetindeyim 2.elde deger kaybi yasarmiyim diye aklimda soru isareti var..
1.2 puretech 130luk motorun sorunlarını kenara bırakırsak aslında tam bu tam kıvamında bu araba için. 1.2 motor hacmiyle vergi avantajı,performansı iç dış tasarımı olsun mantıklı araç aslında ama o sorunlar yeni modellerde devam etmiş mi etmemiş mi araştırmak lazım. 1.6 dizel otomatiği de güzel. piyasası daha hızlıdır benzinlisine göre. diğer markalara göre 2.eli hızlı mıdır yavaş mıdır bilemiyorum hiç araştırmadım ama yakışıklı araba motoru şanzımanı da sağlam donanımı da ful gayet tatminkar neden alınmasın?

Tb96

Profesör
8 Ağu 2019
850
1,208
1,870
27
Malatya
Marka
Opel

Hocam merhaba ben bu motoru almadan önce çok araştırdım. Daha önce 10 sene boyunca Citroen kullandığım için bu motor hakkında tanıdık ustalarımdan bilgi almıştım. Bu buji sorunu genel olarak ilk başta motor boğulmasına bağlı olarak oluşan kurumlarda kaynaklı olduğu söyledi.
2-3 sene önce bütün arabaları geri çağırıp ücretsiz buji değişimi ve yazılım güncellemesi ve enjektör temizleyici ile sorunun büyük bir kısmı giderilmiş. 3 sene oldu genel olarak şehir içi ağırlık ve sakin kullanımda (Annem kullanıyor) ama pek km yapmadığımız için daha bir sorun ile karşılaşmadık. Özellikle eat6 şanzıman vites düşürmekte çok nazlı ve araba düşük devirde takılmaya zorluyor buna bağlı olarak kullanıcı ister istemez motoru boğuyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım