Philips SC 804 kaset çalar sorunu.

ercanalhan

Yusuf Ercan Alhan
Profesör
22 Şub 2019
391
1,141
2,395
istanbul
Marka
Opel
Selamlar.. takip edenler hatırlayacaktır.. arabamda inatla orjinal kaset çalar kullanmaya devam ediyorum. çıkma eş dost parça toplayarak yoluma devam ediyorum .. ancak kaset ileri geri sarma işini maalesef halledemedim. tüm mekanizma yağlandı elden geçti, dişliler sağlam, elektrik sorunu yok.. ancak yinede kaset ileri sararken zorlanıyormuş gibi 3-4 sn sonra durup kaseti kapatıyor.

motor sürücüsünü başka bir teypten değiştirip denedim ancak sonuç değişmedi.
mekanizma zorlanmıyor, kaset al-ver ve çalmada problem yok.. sadece ileri geri sarmıyor.

bu işlerle uğraşıp fikri olan yazarsa sevinirim.. teşekkürler..

53840_70c8e7e48cf2aa06aff14175974af0d8.jpg

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,019
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Selamlar.. takip edenler hatırlayacaktır.. arabamda inatla orjinal kaset çalar kullanmaya devam ediyorum. çıkma eş dost parça toplayarak yoluma devam ediyorum .. ancak kaset ileri geri sarma işini maalesef halledemedim. tüm mekanizma yağlandı elden geçti, dişliler sağlam, elektrik sorunu yok.. ancak yinede kaset ileri sararken zorlanıyormuş gibi 3-4 sn sonra durup kaseti kapatıyor.

motor sürücüsünü başka bir teypten değiştirip denedim ancak sonuç değişmedi.
mekanizma zorlanmıyor, kaset al-ver ve çalmada problem yok.. sadece ileri geri sarmıyor.

bu işlerle uğraşıp fikri olan yazarsa sevinirim.. teşekkürler..

Ekli dosyayı görüntüle 39276
Devre elemanları iyice eskimişse, yeterli güç beslemesini yapamıyor olabilir.
Tam böyle arkadan mikrofonlu bluetooth modülü bağlanacak kıvama gelmiş :D

ercanalhan

Yusuf Ercan Alhan
Profesör
22 Şub 2019
391
1,141
2,395
istanbul
Marka
Opel
Devre elemanları iyice eskimişse, yeterli güç beslemesini yapamıyor olabilir.
Tam böyle arkadan mikrofonlu bluetooth modülü bağlanacak kıvama gelmiş :D

motor sürücü kartını değiştirdim ancak sonuç alamadım.. birde anakartı değiştirip denicem bakalım.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım