Plakadan Araç Sahibi Bulmak

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan ken59
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

ken59

Ken
Senkromeççi
10
Marka
Seat
Merhaba,

Geçtiğimiz akşamlarda aracım park halindeyken bir arkadaş aracıma sürtmüş, biri de görmüş olmalı ki aracımın camına bir not bırakıp sürten aracın plakasını yazmış. Hasar büyük bir hasar değil, polisi o yüzden aramadım. Pasta cila ile geçecek bir sürtme izi de değil maalesef, aracıma sürten kişiyi plakasından nasıl bulabilirim ?

Plakadan ödenmemiş MTV varsa banka uygulamalarından ismin ve soyisminin ilk birkaç harfi gözüküyordu sanırım ama işinizi görmez muhtemelen. Polisler ya da jandarma plakadan bulabiliyor olması lazım.

Bende geçtiğimiz haftalarda şöyle bir not bırakmıştım şahit olduğum bir olay sonrası. Umarım bir şekilde ulaşabilmiştir çarpıp kaçan kişiye. WhatsApp Image 2024-10-17 at 15.02.51.jpeg

Merhaba,

Geçtiğimiz akşamlarda aracım park halindeyken bir arkadaş aracıma sürtmüş, biri de görmüş olmalı ki aracımın camına bir not bırakıp sürten aracın plakasını yazmış. Hasar büyük bir hasar değil, polisi o yüzden aramadım. Pasta cila ile geçecek bir sürtme izi de değil maalesef, aracıma sürten kişiyi plakasından nasıl bulabilirim ?

Legal olarak karakola ihbar etmeden bulamazsınız.
İllegal olarak çeşitli yollar var ama önermiyorum.
En mantıklısı Allah'a havale etmek veya bir kamu memuru tanıdığınıza ulaşmak; irtibat için uğraşmaya değmez.

Plakadan ödenmemiş MTV varsa banka uygulamalarından ismin ve soyisminin ilk birkaç harfi gözüküyordu sanırım ama işinizi görmez muhtemelen. Polisler ya da jandarma plakadan bulabiliyor olması lazım.

Bende geçtiğimiz haftalarda şöyle bir not bırakmıştım şahit olduğum bir olay sonrası. Umarım bir şekilde ulaşabilmiştir çarpıp kaçan kişiye.Ekli dosyayı görüntüle 47937
Helal olsun size hocam, bende de aynı bu şekilde bir not duruyor aklıma geldikçe sinir oluyorum ama henüz bir aksiyon alabilmiş değilim :D

Legal olarak karakola ihbar etmeden bulamazsınız.
İllegal olarak çeşitli yollar var ama önermiyorum.
En mantıklısı Allah'a havale etmek veya bir kamu memuru tanıdığınıza ulaşmak; irtibat için uğraşmaya değmez.
Vallahi son dönemde patlayan e-devlet verileri sebepli her şey kolayca bulunabiliyor ama öyle bir yola başvurmak istemedim açıkçası...