KAPALI Polo 1. Vites geçmiyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Arkadaşın 2016 model polosunda 1. Vitese zor geçiyor ve araba 7k km de ilk aldığından beri böyle olduğunu söylüyor sorun ne olabilir

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
Sadece 1. vitese geçmiyorsa sorun vites kutusunun içinde olabilir, bir hata var ki yapanların hepsini uyarıyorum ama devam ediyorlar..
araç tam durmadan 1. vitese takıyorlar hatta 2. vites kurtarmasına rağmen 1. vitese zorla geçirip devam ediyorlar benim canım yanıyor, bu hareket sürekli yapılırsa senkromeç dediğimiz parça görevini yapmaz ve vitese zor geçer.
Garantisi varsa servise götürsün

ShadoWalkn

Panpa
27 Eyl 2016
1,423
2,430
2,570
İstanbul
Bir kere bir Leon'da böyle bir problem ile karşılaşıldığını okumuştum, okuduğum kadarıyla şanzımana giden bir kablo mu dediler ya da o kabloyu tutan bir parça mı artık neyse tam hatırlamıyorum, bir yere takılmış sürekli kanırta kanırta geçiriyorum 1. vitese diyordu arkadaş. Serviste kısa süreli bir müdahale ile hallolmuş.

Konuyu bulabilirsem tam olarak paylaşırım ne olduğunu.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,286
45,927
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Focus ve fiesta'da ki sanziman bilyasiyla alakali buyuk ihtimal. Benim focusun bir sıkıntıdan dolayi balata ve bilyasi degisti, 1.vites sorunu ortadan kalkti. Yag gibi 1'e geciyor, hatta yurur halde 10 15 kmh hizlarda bile cok rahat gecmeye baslamisti birinci vitese. Belki poloda da boyle bir sorun olabilir.

ibougur

Reis
8 Eyl 2016
2,257
4,523
5,020
29
İstanbul
Benim arkadaşımın 1.2tdi polosunda olmuştu abi 1. vitese geçmiyor araba algılamıyo diyodu 2yle kalktım diyodu her yerde serviste 1-2 hafta yattı sonra servis garantiden onarım yaptı

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Arabayı şimdi biraz daha kullandım gayet güzel bir araba ve 7-7.5 lt yakıyor şehir içinde gayet güzel bir değer
1. vitesi hariç bir sorunu yok en yakın zamanda servise baktıracağız herkese yorumları için teşekkür ederim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım