AÇIK Polo 6C ön taraftan gelen tık sesi

btrvysl

Veysel Emir
Profesör
Beta Programı
13 Ocak 2017
215
131
1,135
25
Istanbul
Marka
Renault
Merhaba forumdaşlar son 2 gündür aracımı kullanırken düz yol olsun viraj olsun zamanını tam kestiremediğim şekilde bir tık sesi geliyor. Bazen gaza basıp çektiğimde bazen sert fren yaptığımda bazen sabit hızda gidip çok hafif dönüşlü bir viraj alırken ya da düz yolda sabit giderken bile tık diye bir ses geliyor. Ses sanki direksiyonun oradan tam önümden bir yerden geliyor adeta kaynağını çözemedim. Tabi 2 haftadırda süspansiyonlar gıcır gıcır ses çıkarıyordu sıkı bir yıkamanın ardından geçti sanırım toz topraktan dolayı çıkıyormuş o yüzden bu tık sesinin ön düzenden olduğunu düşünmüyorum. Video linkini bırakacağım aksilik ya Murphy yasaları iş başına geçti videoda sesi yakalayana kadar bi 10 km yol gittim sonun da köprüde yakaladım yükledim. Ses tam olarak aracın 48 km/h den 46 km/h ye düştüğü an geliyor.

mrtkap

Profesör
8 Ara 2017
894
1,631
2,320
İst.
Marka
Ford
Gıcır gıcır ses ön takımdaki burçlardan dolayı gelir, polo kroniğidir. Ses bana röle sesi gibi geldi amerikan park vs bi eklenti var mı ?

btrvysl

Veysel Emir
Profesör
Beta Programı
13 Ocak 2017
215
131
1,135
25
Istanbul
Marka
Renault
Gıcır gıcır ses ön takımdaki burçlardan dolayı gelir, polo kroniğidir. Ses bana röle sesi gibi geldi amerikan park vs bi eklenti var mı ?
Hayır yok tamamen stok halde ancak ara sıra plaka ışığı sönüyor uyarı veriyor kendi kendine yanıyor araç stop ettiğinde okuma ışıklarıda yanıp sönerken cızırtılı bir ses çıkarıyor elektrik tesisatından mıdır diyorsunuz

mrtkap

Profesör
8 Ara 2017
894
1,631
2,320
İst.
Marka
Ford
Hayır yok tamamen stok halde ancak ara sıra plaka ışığı sönüyor uyarı veriyor kendi kendine yanıyor araç stop ettiğinde okuma ışıklarıda yanıp sönerken cızırtılı bir ses çıkarıyor elektrik tesisatından mıdır diyorsunuz
Led ise belki halojen ampülse yapacağını düşünmüyorum, bakmak gerekir

btrvysl

Veysel Emir
Profesör
Beta Programı
13 Ocak 2017
215
131
1,135
25
Istanbul
Marka
Renault
Led ise belki halojen ampülse yapacağını düşünmüyorum, bakmak gerekir
Araçta bulunan bütün aydınlatmalar halojen. Bugün volant baskı balata setini değiştirdim askı rotlarını değiştirdim usta bu tık sesiyle ilgili bişey bulamadı ama direksiyon kutusundan olabilir dedi artık akşam olmuştu detaylı bakamadık bu hafta müsait bi günde sanayideki elektrikçiye de gideceğim yine olmazsa aracı bi gün daha ustaya bırakacağım.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım