Popüler Ebat 205/55/R16 Tavsiye..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mehmet55

Profesör
8 Eyl 2016
255
361
1,395
Marka
Opel
Arkadaşlar bizim lastikler tam anlamıyla bitti. Bundan sonra güvenlik açısından iyi değil 5 yıl oldu.
Aslında orjiinal ebat 195 taban ama fiyatları çok uçuk. Ben de 205 taban düşünüyorum, büyük bir problem olmaz herhalde.
Tavsiyeniz var mıdır ne alalım, yazları 1-1.5 ay köy yollarına da çıkıyor araba lastiğin çok aşınmaması lazım ama çok sert lastiğe de gerek yok. Şuana kadar michelin vardı anormal bir durum olmadı.
Ayrıca önerdiğiniz lastiğin piyasa fiyatını da yazarsanız iyi olur hepsiburada.com'dan baktım ama bayi fiyatları farklı olur mu bilmiyorum tek tek aricam hepsini en azından aklımda bir fikir olsun fiyat açısından.
Teşekkürler..

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,841
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
205 55 16 ölçüsünde zirvede olarak tabir edebileceğimiz iki lastik var; premium contact 5 ve goodyear efficientgrip performance.
Bu kış bitiminde ben de bu iki lastikten birini alacağım. Egp lastiğini önceki aracımda kullanmış ve çok memnun kalmıştım. Fakat pc5'de aklımı kurcalıyor. Bu iki lastiğin de kendilerine göre farkları mevcut; pc5 için egp'a göre bazı üretimlerinin bir türlü balans ayarı tutmaması, biraz sert olması, konforsuz olması ve gürültü olarak desibel değerinin fazla olması söyleniyor. Egp'ın pc5'e göre ise, yanakları yumuşak olduğu için balon yapabiliyor, kuruda fren performansı pc5'e göre biraz daha geride, ıslakta yol tutuşu biraz daha iyi şeklinde söyleniyor. Onu haricinde diğer kriterlerde de eşit bu iki lastik. Ben de henüz karar veremedim bu lastiklerden hangisini seçeceğime.
Ek olarak nokian'ın bir modeli var, şuan ismini unuttum yaz lastiği olarak geçiyor. İstatistiklere bakıldığında tüm kriterlerde bu iki lastikten de üstün performans sergiliyor ama yanlışım yoksa hiç bir kuruluşun yaptığı testte 1. ve 2.lik alamadığını gördüm. Kafamı kurcaladı. Sanırım hamuru çok erken bozuluyor ve özelliklerini sergileyemiyor.
Yukarıda bahsettiğim ilk iki lastiğin direkt fiyatlarını bilmiyorum ama şu sıralar kış dönemine girdiğimiz için uygun fiyattan satılıyor. İnternetten alımlar her zaman daha ucuz oluyor.

Son düzenleme:

Mehmet55

Profesör
8 Eyl 2016
255
361
1,395
Marka
Opel
@CenkGs Aynen aslında ben de direk bu iki ürüne odaklandım. O balon yapma muhabbetini CPC5 için okuduğumu hatırlıyordum ama belki aklımda yanlış kalmıştır. Sanırım ikisi de üzmez hangisi uyguna gelirse onu tercih edeceğim.
Peki aşağı yukarı tanesini 200 liraya alabilir miyiz sizce bayiden. Kış dönemi yaz lastiği sanırım daha uygun olur.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,841
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
@CenkGs Aynen aslında ben de direk bu iki ürüne odaklandım. O balon yapma muhabbetini CPC5 için okuduğumu hatırlıyordum ama belki aklımda yanlış kalmıştır. Sanırım ikisi de üzmez hangisi uyguna gelirse onu tercih edeceğim.
Peki aşağı yukarı tanesini 200 liraya alabilir miyiz sizce bayiden. Kış dönemi yaz lastiği sanırım daha uygun olur.
Yumuşak yanağından dolayı kaldırıma falan sürterseniz egp lastiği balon yapabiliyor diyenler vardı ama ben kullandığım dönem boyunca böyle bir şey yaşamadım. Dediğiniz gibi iki lastikte üzmeyecektir. Ben iyi yol tuttuğu kadar sessiz ve konforlu olmasını da istediğim için pc5'in konfor ve sessizlik konusundaki durumu beni şüphede bırakıyor, o sebeple biraz daha titiz davranıyorum.
Şuan internette 200 liranın altında da fiyatlar görebiliyorum ama bayide durumlar ne olur bilemiyorum. Bir kaç lastikçiye gidip fiyat araştırması yapmak gerek.

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,608
18,399
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
205 55 16 ölçüsünde zirvede olarak tabir edebileceğimiz iki lastik var; premium contact 5 ve goodyear efficientgrip performance.
Bu kış bitiminde ben de bu iki lastikten birini alacağım. Egp lastiğini önceki aracımda kullanmış ve çok memnun kalmıştım. Fakat pc5'de aklımı kurcalıyor. Bu iki lastiğin de kendilerine göre farkları mevcut; pc5 için egp'a göre bazı üretimlerinin bir türlü balans ayarı tutmaması, biraz sert olması, konforsuz olması ve gürültü olarak desibel değerinin fazla olması söyleniyor. Egp'ın pc5'e göre ise, yanakları yumuşak olduğu için balon yapabiliyor, kuruda fren performansı pc5'e göre biraz daha geride, ıslakta yol tutuşu biraz daha iyi şeklinde söyleniyor. Onu haricinde diğer kriterlerde de eşit bu iki lastik. Ben de henüz karar veremedim bu lastiklerden hangisini seçeceğime.
Ek olarak nokian'ın bir modeli var, şuan ismini unuttum yaz lastiği olarak geçiyor. İstatistiklere bakıldığında tüm kriterlerde bu iki lastikten de üstün performans sergiliyor ama yanlışım yoksa hiç bir kuruluşun yaptığı testte 1. ve 2.lik alamadığını gördüm. Kafamı kurcaladı. Sanırım hamuru çok erken bozuluyor ve özelliklerini sergileyemiyor.
Yukarıda bahsettiğim ilk iki lastiğin direkt fiyatlarını bilmiyorum ama şu sıralar kış dönemine girdiğimiz için uygun fiyattan satılıyor. İnternetten alımlar her zaman daha ucuz oluyor.
Cenk abi bu sefer pc5 al.Değişiklik iyidir:)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,841
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Cenk abi bu sefer pc5 al.Değişiklik iyidir:)
Vallahi çok kurcalıyor kafamı. Ama golf tdi yok bende malum, lastik gürültüsü mevzusuna takılıyorum. Primacy 3 artık iyice bozuldu ve bildiğin kafamı ütülüyor. pc5 kullananlara soruyorum, gürültü var gerçekten diyorlar bazısı da öyle pek yok diyor. Ben de anlamadım, aracın yalıtımıyla doğru orantılı tabii bu mevzu. Hala çok kararsızım :)

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,608
18,399
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Vallahi çok kurcalıyor kafamı. Ama golf tdi yok bende malum, lastik gürültüsü mevzusuna takılıyorum. Primacy 3 artık iyice bozuldu ve bildiğin kafamı ütülüyor. pc5 kullananlara soruyorum, gürültü var gerçekten diyorlar bazısı da öyle pek yok diyor. Ben de anlamadım, aracın yalıtımıyla doğru orantılı tabii bu mevzu. Hala çok kararsızım :)
Bizim lastikler Goodyear Vector 4 Seasons diye dandik bir lastik.Eski sahibinin hatırası:)Esp pavyon:D22000 oldu araç lastik bitsede yeni lastik alsak:)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım