PremiumContact 6 vs Primacy 4

kivanchaner

Taklacı Güvercin
12 Mar 2019
15
7
295
@Cenk Bmw 2015 model 1.16i model aracın yaz lastiklerini değiştireceğim. Ebat 205/55/16 Size Goodyear Effıcıentgrıp Perf 2 ile ilgili uygun fiyatlı bulduğumu üsteki mesajda yazmıştım. Bugün lastikciye gittim biraz kafam karıştı.
Elinde 3 model var. Fiyatlarıda birbirine çok yakın benim bütce 450 TL civarinda Continental Premium Contact 6, Goodyear Effıcıentgrıp Perf 2, Michelin Primacy4
Yıllık 20 bin civarı km yapıyorum. Daha önce continental kullandım runflat olmasınında etkisi ile çok sert ve sesliydi. Günlük ort. işe git gel 80 km yol yapıyorum.
Sizin bu konuda deneyiminiz çok sizce bu üç lastikten hangisini tercih etmeliyim. Kış lastiklerim Continental TS860 ve çok memnun kaldım.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,107
45,655
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
@Cenk Bmw 2015 model 1.16i model aracın yaz lastiklerini değiştireceğim. Ebat 205/55/16 Size Goodyear Effıcıentgrıp Perf 2 ile ilgili uygun fiyatlı bulduğumu üsteki mesajda yazmıştım. Bugün lastikciye gittim biraz kafam karıştı.
Elinde 3 model var. Fiyatlarıda birbirine çok yakın benim bütce 450 TL civarinda Continental Premium Contact 6, Goodyear Effıcıentgrıp Perf 2, Michelin Primacy4
Yıllık 20 bin civarı km yapıyorum. Daha önce continental kullandım runflat olmasınında etkisi ile çok sert ve sesliydi. Günlük ort. işe git gel 80 km yol yapıyorum.
Sizin bu konuda deneyiminiz çok sizce bu üç lastikten hangisini tercih etmeliyim. Kış lastiklerim Continental TS860 ve çok memnun kaldım.
Estagfurullah. Run flat lastiklerin geneli zaten konforsuzdur, sessizlik konusunda 1-2 model haricinde iyi iş yapan yok. Ama run flat olmasının haricinde normal Conti lastikleri de öyle ahım şahım bir konfor ve sessizlik sunmaz. Genel tüm lastikler arasında Pc6 konforsuz ve gürültülü diyemem ama bahsettiğiniz bu 3 model arasında konfor ve gürültü olarak en zayıfı olduğu muhakkak. O yüzden önceliğiniz bu kriterlerse pc6'yı elemelisiniz.

Primacy 4 ve egp 2 bu ebadın en konforlu ve sessiz modellerinden. Bunu da yeterli derecede frenleme ve yol tutuş ile birleştirebiliyorlar. Hangisini alırsanız beklentileriniz ölçüsünde pişman etmez. Ama benim daha önceki michelin primacy 3 tecrübem çok kötü olduğundan 4'e de güvenemiyorum. Özellikle kuru zeminde ki yol tutuş limitleri pek hoşuma gitmiyor. Ben kendime alıyor olsam bu iki lastik arasından egp 2 seçerdim. Kendim ne alacaksam size de onu tavsiye edebilirim.

Yalman

Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
38
65
635
Bir güncelleme yapayım. Lastikler dün takılacaktı fakat babamın acil şehir dışına çıkması gerekince değiştiremedik lastikleri. Ben de farklı bir goodyear bayisini aradım 2020 üretim aynı lastik için 420 lira fiyat verdiler. Öyle olunca ilk sipariş verdiğim yeri arayıp siparişi iptal ettim. Bir aksilik olmazsa cuma günü yeni lastikleri takacağız inşallah :)

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım