Project Cars vs Asssetto Corsa

Assetto Corsa mı Project Cars mı?

• Kullanılan toplam oy
    26
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

funtroverted

Profesör
Beta Programı
8 Eyl 2016
122
157
1,235
32
-Konuyu doğru yere mi açtım emin değilim ama-

Herkese merhaba!
Ben steam'den bir adet yarış oyunu satın almak istiyorum fakat bu ikisinden hangisi dahaa iyidir konusunda kesin bir sonuca ulaşamadım. Aranızda ikisini birden ya da ikisinden birini oynama fırsatı bulmuş olan arkadaşlar varsa görüşlerinizi bekliyorum. (oyunu pc'de oynayacağım ve logitech driving force gt direksiyonum var.)

assettocorsaa

Profesör
11 Eyl 2016
685
1,268
2,270
Bu yıl sonuna doğru Project Cars 2 çıkıyor. Yani PC1'e artık desteği kestiler veya kesecekler. Assetto Corsa geliştirilmeye devam ediyor. Ben olsam şimdi AC alırdım. Seneye de PC2 alırdım.

Bugra

Elit Apaçi
9 Ocak 2017
120
182
885
Merhabalar,

Yılbaşı indirimi ile Aralık ayı sonunda aldım ve daha öncesinde torrentten indirip oynadığım için klavye ile oynanmadığından oyunu satın aldığım gün Xbox One Gamepad aldım. Bir buçuk ayda 117 saat oynamışım.. :D Project Cars dün indirimdeydi ancak alıp almamakta kararsız kaldım ve almadım. Neden almadığım? Çünkü Assetto Corsa'nın fiziği muhteşem.. Eğer direksiyon veya gamepad ile oynayacaksanız kesinlikle Assetto Corsa. Bütçeniz el vermiyorsa Project Cars seçiminizi yapmanızı tavsiye ederim.

Fizik Assetto Corsa, görsellik Project Cars

Şimdiden iyi oyunlar

zenesturhan

Profesör
7 Eyl 2016
180
246
1,185
Ankara
Merhabalar,

Yılbaşı indirimi ile Aralık ayı sonunda aldım ve daha öncesinde torrentten indirip oynadığım için klavye ile oynanmadığından oyunu satın aldığım gün Xbox One Gamepad aldım. Bir buçuk ayda 117 saat oynamışım.. :D Project Cars dün indirimdeydi ancak alıp almamakta kararsız kaldım ve almadım. Neden almadığım? Çünkü Assetto Corsa'nın fiziği muhteşem.. Eğer direksiyon veya gamepad ile oynayacaksanız kesinlikle Assetto Corsa. Bütçeniz el vermiyorsa Project Cars seçiminizi yapmanızı tavsiye ederim.

Fizik Assetto Corsa, görsellik Project Cars

Şimdiden iyi oyunlar
Gamepad ayarlarını alabilirmiyim

Bugra

Elit Apaçi
9 Ocak 2017
120
182
885
Gamepad ayarlarını alabilirmiyim

Selamlar,

Daha öncesinde youtube üzerinden iki türlü ayar yapan bir elemana rastlamıştım. Pist ve drift olarak 1 ve 2 numara olarak kaydetmişti. Açıkcası bu ayarlardan sonra Xbox kolum bozuldu diye üzülüyordum ancak garantiden yenisini gönderdiklerinde ayarlarda bir sorun olduğunu farkettim. Öncelikle o ayarlarda her türlü araç sağa çekmekte. Daha sonrasında assettocorsa forumunda denk geldiğim ayarları paylaşabilirim.

Açıkcası Nurburgringte gazlarken sadece Speed Sensivity ayarını %20 yaparak kontralara hızlı cevap veriyordum. Şuanki ayar pist için fazla hızlı.. (Gerçekçilikten uzak) Ancak tek bir ayarla hem pist hem drift yapabiliyorum. Tabiki alışmak zaman alacaktır.

Xbox One Gamepad'imde kullandığım ayarlar;

Speed Sensivity %73
Steering Speed %100
Gamma 2.2
Filter 0.085
Deadzone 0.06

Bu ayarlardan sonra sağ çekme sorunum düzeldi ve spin atmadan sürebiliyorum. Dediğim gibi pistte gazlarken gerçekçilikten uzak kalabiliyor. Drift içinse gayet tatminkar.

İyi Oyunlar

funtroverted

Profesör
Beta Programı
8 Eyl 2016
122
157
1,235
32
Tavsiyelerinizi dinleyerek assetto corsayı satın aldım dream pack 1-2-3 ile birlikte ve şimdiden oyuna acayip bağlandım. Bu kadar güzel olacağını beklemiyordum.

Bugra

Elit Apaçi
9 Ocak 2017
120
182
885
direksiyon olarak tavsiyeniz var mi konudan biraz bagimsiz olucak ama

Hiç direksiyon seti satın almadım ancak kullandığım kadarıyla G27 güzel bir setti. Bütçenizi belirtmemişsiniz ancak F/P oranı en iyi direksiyon Logitech DFGT. (Tabi sıfırı kalmadı) Eğer +1500 TL gibi bir bütçeniz var ise assettocorsa, özel direksiyon seti kullanıcıları forumlarından detaylı bilgi alabilirsiniz.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Biraz farklı bir yaklaşım olacak trollemek değil maksadım ama Gran Turismo 6 diyorum 7 sinin çıkmasını da bir ömür bekleyeceğim sanırım.:D

Absenthia

Asfalt Kurutucu
23 Eyl 2016
6
2
595
26
Ankara
Project cars almıştım indirimdeyken bütün dlc ler ile birlikte gamepad ile oynuyorum bence gayet başarılı ac da torrentten indirip oynadım bi süre ama fazla hoşuma gitmedi bilmiyorum belki ayarlarda sorun vardır ikiside güzel pc2 bekliyorum şuan bide ikinci el g27 arayışındayım

Bugra

Elit Apaçi
9 Ocak 2017
120
182
885
Project Cars fiziklerinden sonra, Assetto Corsa'nın güncellenmemiş hali (ki ayarlanmamış gamepad ile) tabiki tatmin etmeyebilir. Ancak fizik anlamında her kullanıcının tercihi Assetto Corsa olacaktır diye düşünmekteyim. (Fanatik değilse :))

mecagil

Profesör
9 Eki 2016
670
1,139
2,320
Ankara
Marka
Ford
Assetto corsa porsche updatelerini vermeye başladığı zamandan beri fiziklerde ciddi derecede iyileştirmeler oldu. Şu anda project cars a göre çok daha başarılı bi simulasyon. Project cars sadece gece yarışları için tercih edilebilir bence şu anda. pc2 de yağmur kar vs gelecek. fizikleri ve direksiyon geri bildirimleri de adam olursa pc2 de oynanır

Sahin.drive34

Düz Yol Gazcısı
27 Ocak 2017
3
3
245
31
Kocaeli
Herkeze Merhaba. Assetto Corsa da Kendi Serverımız Ve Kendi Ekibimizle Çeşitli Etkinlikliler Yapıyoruz Grub İsmimiz RedLine Club Gruba Üye Alımı Şuan Mevcut. ( YAŞ SINIRI ALT TABAN 20 )
Assetto Corsa Ekibimize Sizde Katılmak İçin Steam, Discord veya TeamSpeak 3 Adresimizden Benle İletişime Gecebilirsiniz.

Assetto Corsa 7x24 Serverımız - TrDrift-RedLine Club (RLC) - 7x24

Steam ID: Sahin Sevinc

TeamSpeak 3: 9239.tspeak3.com

Discord: https://discord.gg/DMXHfg2

Youtube Kanalım: Şahin Sevinç

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım