KAPALI Qashqai termostat hararet

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mehmeteminsahin

Senkromeççi
26 Haz 2019
17
12
70
24
Malatya
Marka
Audi
Arkadaslar 3 yil önce arabam termostat açmadığı için üst kapak yakmıştı amcamdayken. sonra kapağı tornalattik. takan ... usta termostatin icindeki civayi cikarmis yani termostat surekli acik aracim 1.5 dci bunu farketmiştim kışın kaloriferi isitmadigi için. Motor harareti normal seviyeye gelmiyordu cok zorlasam gelse bile bosa attigimda 20saniye sonra basa dusuyordu su sicakligi. Aracı çiftlikte kullandığımız için pek kimse umursamıyor. At arabası niyetine kullanılıyor tabiri caizse. Arac 125.000kmde bu uzun vadede ne gibi sıkıntılara yol açar. Yaptirmayida dusunuyodum nissan ozel servize gittim eleman dediki takarsak belki su yukseltir isitip yine kapak yakabilir denememiz lzm ust kapagi yapan usta birseyden korktugu icin yapmamış olabilir bende umursamadım yaptırmadım daha. Yanlız geçen 10kmlik rampada basınca 170 ciktim nerdeyse hararet yapiyodu normal seviyeyi geçmişti sıcaklık oda heralde klimayı açıp zorladım diye oldu neyse görüşlerinizi bekliyorum arkadaslar🤗 not: suyun isinmamasinin yakıtı çok arttırdığı gibi çekişi düşürüyor motor asinmalarinin arttiginida biliyorum soyleleyim arkadaşlar.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım