KAPALI renault 21 concorde

muhammed37

Panpa
17 Haz 2018
2,645
2,895
4,020
İstanbul
Marka
Volkswagen
beyler renault 21 concorde hakkında ne söylersiniz piyasasının çok ağır olduğunu biliyorum parçaları pahalı kronik sorunları var mı? alınacaksa hangi fiyat aralığında alınmalı? kaç bin km yi geçmemiş olması gerekli? ve alınır mı? piyasaya baktığımda hidrolik direksiyonlu düşük bütçeli bir şey bulmak zor en ucuz reno 21 ve fiat uno bulabildim sizin yorumlarınız nelerdir?

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
beyler renault 21 concorde hakkında ne söylersiniz piyasasının çok ağır olduğunu biliyorum parçaları pahalı kronik sorunları var mı? alınacaksa hangi fiyat aralığında alınmalı? kaç bin km yi geçmemiş olması gerekli? ve alınır mı? piyasaya baktığımda hidrolik direksiyonlu düşük bütçeli bir şey bulmak zor en ucuz reno 21 ve fiat uno bulabildim sizin yorumlarınız nelerdir?
Alınmamalı bence. Taunus derdim ama onu da demek istemiyorum. Bütçeniz ne kadar olduğunu bilirsek ona göre tavsiye verelim. Geniş araba mı lazım, tek kriter hidrolik direksiyon mu

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,307
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
İstanbul'da muhtemelen parça sorunu yaşamazsınız ama diğer şehirler için sıkıntı olabilir. Kast ettiğim belirli bakım aralıklarıyla değiştirilen balatalar filtreler filan değil, araba en az 25 yıllık olacak, aklınıza gelip gelemeyecek her parça bozulabilir/kırılabilir. Başka markalardan modellerden uydurma yapılırsa da o işin sonu gelmez. Tıpkı Tempra'lar gibi, zamanında ülkemizin oto sanayi seviyesine fazla gelmiş, elektroniği zamanına göre bol sayılabilecek arabalardandır. O yüzden istense özenilse bile fazla iyi bakılamamıştır. Piyasasının düşük olmasının temel sebebi bu, diğer sebebi de Concorde'ların 2.0 motor olup göreceli olarak fazla tüketmesidir.
Özetle çok güzel arabadır ama temiz kondisyonda kalabilen örneklerinin olduğunu düşünmüyorum.

muhammed37

Panpa
17 Haz 2018
2,645
2,895
4,020
İstanbul
Marka
Volkswagen
Alınmamalı bence. Taunus derdim ama onu da demek istemiyorum. Bütçeniz ne kadar olduğunu bilirsek ona göre tavsiye verelim. Geniş araba mı lazım, tek kriter hidrolik direksiyon mu
Evet tek kriter hidrolik direksiyon diyebiliriz az yaksa iyi olur ama sonuçta LPG ile kullanılacak 2.0 motor a az yak denilmez bütçe ne kadar aşağıda tutabilirsem o kadar iyi olur

muhammed37

Panpa
17 Haz 2018
2,645
2,895
4,020
İstanbul
Marka
Volkswagen
İstanbul'da muhtemelen parça sorunu yaşamazsınız ama diğer şehirler için sıkıntı olabilir. Kast ettiğim belirli bakım aralıklarıyla değiştirilen balatalar filtreler filan değil, araba en az 25 yıllık olacak, aklınıza gelip gelemeyecek her parça bozulabilir/kırılabilir. Başka markalardan modellerden uydurma yapılırsa da o işin sonu gelmez. Tıpkı Tempra'lar gibi, zamanında ülkemizin oto sanayi seviyesine fazla gelmiş, elektroniği zamanına göre bol sayılabilecek arabalardandır. O yüzden istense özenilse bile fazla iyi bakılamamıştır. Piyasasının düşük olmasının temel sebebi bu, diğer sebebi de Concorde'ların 2.0 motor olup göreceli olarak fazla tüketmesidir.
Özetle çok güzel arabadır ama temiz kondisyonda kalabilen örneklerinin olduğunu düşünmüyorum.
Dediğiniz gibi İstanbulda olduğum için parça sorunumun daha az olacağını düşünüyorum çok yaşlı bir araba olduğu için her parçada sıkıntı olabilir dijital kliması yol bilgisayarı olan bir araba bu fiyata göre böyle bir seyin olması çok iyi bu fiyatlarda düzgün bir şey bulamıyorum

tequila

Profesör
12 Kas 2017
1,452
841
1,920
dijital klima elektrikli dikiz aynasi yol bilgisayari dahil zamaninin en dolu arabasidir bizde hala var kronik olarak cam fitillerinin icinde metal oldugu icin oksitlenmeden dolayi deformasyon olusuyor asagi yukari hepsinde vardir bu sorun fiyatina gore temizse alinabilir istanbulda parca sikintisi yok bence deri kotuklu olursa iyi olur son donemde katalizorlu cikmisti beygiri biraz dusurulmustu yanlis hatirlamiyorsam

muhammed37

Panpa
17 Haz 2018
2,645
2,895
4,020
İstanbul
Marka
Volkswagen
dijital klima elektrikli dikiz aynasi yol bilgisayari dahil zamaninin en dolu arabasidir bizde hala var kronik olarak cam fitillerinin icinde metal oldugu icin oksitlenmeden dolayi deformasyon olusuyor asagi yukari hepsinde vardir bu sorun fiyatina gore temizse alinabilir istanbulda parca sikintisi yok bence deri kotuklu olursa iyi olur son donemde katalizorlu cikmisti beygiri biraz dusurulmustu yanlis hatirlamiyorsam
Hangi fiyat aralığında alınmalı çok sıkınti çıkarmayacak şekilde

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Renault 21'lerde düşük km yoktur. Olsa da fiyatları abartılı oluyor. Konfor beklentisi varsa çok yanaşmamakta fayda var. Eğer düzgün bakılmadıysa ve genelde kasabalarda görüyorum. Alt takım ve içi harap oluyor.

mehmethakantarhan

Profesör
11 Eyl 2016
652
1,139
2,270
Zamanında manager 2000 sahibiydim.concord motorlu diye bilinen 136 bg lik bir aractı.kısa surede zorunlu sebeplerden satmak zorunda kaldım.temizi çok konforlu ve zevkli bir araç.genelde kimse bilmez concord un arka ruzgarlığının içinde (spoiler)civa var.girdiğiniz viraja göre tutunmayı arttırmak için yön değiştirir.çok konforlu aractır.tavsiye ederim

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım