Renault Captur Silecek Seçimi

kaganyavuz

Kağan Yavuz
Takipçi
10 Şub 2020
2
0
10
Samsun
Marka
Renault
Aile arabası olarak Renault Capturumuz var annem sürer ben suyunu bakımlarını takip ederim. Geçen gün silecek kauçuklarının yırtıldığını fark ettim internetten fiyatlara bakınca ciddi bi fiyat farkı var ürünler arasında 25 liralık ürün de var bosch un 150 liralık ürünü de var.

Öncelikle sorum bosch ve öbür ucuz ürünlerin farkı ne derecede olur.
Bir de bosch'un 2 farklı ürünü var AeroTwin ve AeroEco bunların farkı nedir.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Sileceklerin boyutunu ölçün ona göre alın bence. Aracın adıyla satılan bi sileceğe bu kadar para vermenin pek manası yok diye düşünüyorum. Ben a101 den 5.95tl ye aldığım silecekleri kullanıyorum kaç aydır bi sıkıntısını görmedim bunlara 100tl verip 2 yıl kullanana kadar ucuzlardan iş görecek bi sileceği yılda 2 kere değiştiririm

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,940
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
İkisi de fiyatlarının karşılığında kalite sunarlar. AeroEco iyidir hoştur, pırıl pırıl sessizce siler. Ama sıcaklık sıfırın çok altına inince çalışırken camın üstünde patır patır zıplamaya başlar. Ömrü de 1 sezon diyebiliriz. Bir kez buz gördü mü zaten bir daha iflah olmaz.
AeroTwin ise bazı markaların oem silecekleri kadar kalitelidir. Doğru düzgün kullanımla 2-3 yıl sorunsuzca götürebilir. Ben zamanında AeroEco tercih etmiştim, sonra başka markaları tercih ettim :)
Aracınız sürekli olarak çok iyi muhitlerde kullanılmıyorsa, pahalı silecek almanızı tavsiye etmem.

alkın

Alkın Uslu
Panpa
1 Şub 2020
1,006
1
1,038
2,570
Ankara
Marka
BMW
hocam fransız arabaları için üretilmiş modeli var mıdır bilmiyorum ama e90 aracımda SWF marka var. fiyatları bosch’a göre daha yüksek ancak biz aracı 2018’de aldık ve iki tane (en az çünkü ilk sahibi ne zaman değiştirdiğini bilmiyoruz) Ankara kışı geçirmesine rağmen halen %70-%80 aralığında performans sergiliyor. şiddetle tavsiye ederim uzun ömürlü sessiz bir silecek.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Maxtell, Valeo, Silbak f/p urunlerdir genellikle. 1 yılı çıkarırlar sonra değişim gerekir. Fiyatları uygun olduğu için katlanılabilir bir degisim süresi iceriyorlar.

Aerotwin'ler ise Eco olanlara göre ömür olarak biraz daha uzundur. Neticede en pahalı silecek bile doğru kullanım ve şartlarda ideal silme acisindan 2 sene civarı gidiyor bence. Sonrasında camda yer yer silmeme, bulaniklastirma, cama tam oturmama ve ses yapmaya baslayabiliyorlar.

Silecekleriniz uzun omurlu olsun istiyorsanız cama tutunan plastik yüzeyleri hic bir bezle silmeyin, elinizle de silmeyin. Sadece su tutarak temizleyin. Silecek suyunuza sadece su koymayin. Sadece suyla silinen camda pislikler kolay gitmiyor, silecegin ağzını bozuyor. Cam üstünde ki ufak taş ezikleri veya minik çatlaklar da ömrünü erken bitiriyor. Aşırı soğuklarda, özellikle karlı, buzlu camlarda silecek çalıştırmayın.

Son düzenleme:

kaganyavuz

Kağan Yavuz
Takipçi
10 Şub 2020
2
0
10
Samsun
Marka
Renault
Hepinize çok teşekkür ederim beni pek bilinmeyen bu konu hakkında aydınlattığınız için.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Maxtell, Valeo, Silbak f/p urunlerdir genellikle. 1 yılı çıkarırlar sonra değişim gerekir. Fiyatları uygun olduğu için katlanılabilir bir degisim süresi iceriyorlar.

Aerotwin'ler ise Eco olanlara göre ömür olarak biraz daha uzundur. Neticede en pahalı silecek bile doğru kullanım ve şartlarda ideal silme acisindan 2 sene civarı gidiyor bence. Sonrasında camda yer yer silmeme, bulaniklastirma, cama tam oturmama ve ses yapmaya baslayabiliyorlar.

Silecekleriniz uzun omurlu olsun istiyorsanız cama tutunan plastik yüzeyleri hic bir bezle silmeyin, elinizle de silmeyin. Sadece su tutarak temizleyin. Silecek suyunuza sadece su koymayin. Sadece suyla silinen camda pislikler kolay gitmiyor, silecegin ağzını bozuyor. Cam üstünde ki ufak taş ezikleri veya minik çatlaklar da ömrünü erken bitiriyor. Aşırı soğuklarda, özellikle karlı, buzlu camlarda silecek çalıştırmayın.

Üstte eksik yazmışım bu mesaj nedeniyle tamamlama gereği buldum, Bosch aerotwin ile benzer fiyatlarda dediğim valeo'nun hydroconnect serisi. Valeo'nun uygun fiyatlı silecekleri de var. Araştırırken buna göre araştırmanız yararınıza olur.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım