KAPALI Renault Clio-2 1.2 Authentique araç hakkında yardım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Krblt

Taklacı Güvercin
2 Ağu 2019
23
6
345
33
Marka
Volkswagen
İlan başlığında belirttiğim araç var aklımda. 30.000 TL bütçe var. Aslında sedan bir araç arıyordum ama aklıma yatan bir araç bulamadım. Bu araç hakkında bilgi sahibi arkadaşlar yardım edebilir mi. Yoksa yine clionun sedan modeline bakmalıyım. Kafa karışık🙂

rosel

Profesör
Destekçi
11 Eyl 2016
620
956
2,270
Marka
BMC
Kuzenimde sedan sembol olması lazım bi araç var. 140.000 de 2007 model 1.5 dci motor var. 34 düşünüyordu isterseniz numarasını verebilirim.

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,489
1
4,753
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Hocam özellikle dur kalk trafikte neredeyse 2,0 f7r kadar yakan bir araç kendileri. Az yakmıyor lakin kaçmıyorda. Daha düşük modelini alın dizel alın ya da daha hacimlisini alın. Boş paket olmasını geçtim yakıtı sizi üzebilir.

EmreBHZ

Profesör
8 Eyl 2016
672
1,274
2,270
D4F 1.2 75 bg motor için Şehir içi yakıt tüketimi 7.1 genelde 2 kişi bindik ama azda olsa 4-5 kişi bindiğimiz oldu kullanım ise bazen hunharca gaza basarak , bazen full ekonomi bazende normal , yani sürekli sakin yada sürekli gazladım diyemem. Performans olarak 1-2 kişi normal 1.2 performansı diyosun 3. kişiden itibaren performansın düştüğünü hissediyorsun 4-5 te de 1.2 ATMOSFERİK olan bir araba için normal olarak ölüyor Birazdan yol bilgisayarı fotoğraflarınıda atarım
P77WdQ.jpg

JVVJ9B.jpg

BOOQQ9.jpg

Son 206 Kilometrede 100 Kilometredeki ortalamam 7.1L , ortalama hız 22.2 Bu değerler son 10 günlük yani günde ortalama 20 kilometre civarı yapmışım. bu yakıta neye göre yüksek diyorlar anlamadım dizel arabamı bu 5.5 yaksın düşük hacim tork fakiri bi araba ne az yakıyor ne çok bence tavsiye eder misin dersen 1.4 16 valflerine bak derim

Son düzenleme:

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,264
3,862
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Eğer sedan arıyorsanız 2000 model sonrası makyajlı kasa 1.6 16Valf olan megane 1 leri de kesinlikle tavsiye ederim. Km si çok uçuk olmayan çok güzel araçlar var. Epeyce kullandım yakıt konusunda da parça konusunda da genel olarak üzmez sizi.

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,489
1
4,753
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
D4F 1.2 75 bg motor için Şehir içi yakıt tüketimi 7.1 genelde 2 kişi bindik ama azda olsa 4-5 kişi bindiğimiz oldu kullanım ise bazen hunharca gaza basarak , bazen full ekonomi bazende normal , yani sürekli sakin yada sürekli gazladım diyemem. Performans olarak 1-2 kişi normal 1.2 performansı diyosun 3. kişiden itibaren performansın düştüğünü hissediyorsun 4-5 te de 1.2 ATMOSFERİK olan bir araba için normal olarak ölüyor Birazdan yol bilgisayarı fotoğraflarınıda atarım
P77WdQ.jpg

JVVJ9B.jpg

BOOQQ9.jpg

Son 206 Kilometrede 100 Kilometredeki ortalamam 7.1L , ortalama hız 22.2 Bu değerler son 10 günlük yani günde ortalama 20 kilometre civarı yapmışım. bu yakıta neye göre yüksek diyorlar anlamadım dizel arabamı bu 5.5 yaksın düşük hacim tork fakiri bi araba ne az yakıyor ne çok bence tavsiye eder misin dersen 1.4 16 valflerine bak derim
Hocam bizati tecrübemdir. Silivride ikamet ettiğim dönemlerde yakın arkadaşım sıfır km symbol almıştı 1.2 motor. Bilirsiniz symbol kasa olarak clio dan bariz şekilde daha hafif bir otomobildir. Kendisi biraz eli sıkı diye tabir ettiğimiz türdendir ve asla 2500 devri geçirtmez arabasına. Genelde kısa mesafe tam anlamıyla şehir içi kullanırdı. Bir keresinde yakıt muhabbeti sonrası 500 km civarı ortalamasına baktığımda benim f7r 12.9 iken o 12.4 gösteriyordu şok olmuştum. Tüp takacağım çok yakıyor diyordu. Sonrasında 1 ay kadar emanet almıştım arabasız kaldım çocuk hastalandı vs derken. Ful ekonomi kullanmama rağmen sonuç aynıydı. Bu bahsettiğim kullanımda aracı hiç 3. vitese atmadım sadece şehir içi. Arabada bir sıkıntı vardır deyip geçmiştim. Taki Trabzona yerleşip Zorlu otelde 1,2 clio hb sahibi arkadaşımın serzenişlerini dinleyene dek. Trabzon Akçaabat arası gündelik kullanımda ortalamasının 7 lt yi aşağı düşmediğini hiç gazlamadığını zaten gazlasada arabanın yürümediğini söylüyor. Vergi ve parça anlamında ekonomik olabilir lakin o hacime göre yakıtı şahsi tecrübelerime göre bir hayli fazla. Sonrasında ahlanıp vahlanmaktansa daha hacimli tercihlere baksa bence güzel olur. Kabaca 1,4 ve 1,6 seçenekler ile yakıtı neredeyse birebir aynı hatta bazı koşullarda fazla bile.

EmreBHZ

Profesör
8 Eyl 2016
672
1,274
2,270
Hocam bizati tecrübemdir. Silivride ikamet ettiğim dönemlerde yakın arkadaşım sıfır km symbol almıştı 1.2 motor. Bilirsiniz symbol kasa olarak clio dan bariz şekilde daha hafif bir otomobildir. Kendisi biraz eli sıkı diye tabir ettiğimiz türdendir ve asla 2500 devri geçirtmez arabasına. Genelde kısa mesafe tam anlamıyla şehir içi kullanırdı. Bir keresinde yakıt muhabbeti sonrası 500 km civarı ortalamasına baktığımda benim f7r 12.9 iken o 12.4 gösteriyordu şok olmuştum. Tüp takacağım çok yakıyor diyordu. Sonrasında 1 ay kadar emanet almıştım arabasız kaldım çocuk hastalandı vs derken. Ful ekonomi kullanmama rağmen sonuç aynıydı. Bu bahsettiğim kullanımda aracı hiç 3. vitese atmadım sadece şehir içi. Arabada bir sıkıntı vardır deyip geçmiştim. Taki Trabzona yerleşip Zorlu otelde 1,2 clio hb sahibi arkadaşımın serzenişlerini dinleyene dek. Trabzon Akçaabat arası gündelik kullanımda ortalamasının 7 lt yi aşağı düşmediğini hiç gazlamadığını zaten gazlasada arabanın yürümediğini söylüyor. Vergi ve parça anlamında ekonomik olabilir lakin o hacime göre yakıtı şahsi tecrübelerime göre bir hayli fazla. Sonrasında ahlanıp vahlanmaktansa daha hacimli tercihlere baksa bence güzel olur. Kabaca 1,4 ve 1,6 seçenekler ile yakıtı neredeyse birebir aynı hatta bazı koşullarda fazla bile.
Hergün okula gidip geliyorum toplam git gel 22 km hepsi şehir içi 7 lt ortalamam var clio 4 1.2 75 bg benzin
Ben performansı hakkında iyi demedim bu arada alırken de biliyodum zaten böyle olacağını 1149cc 75bg 105nm tork bu değerlerle iyi olmasını da bekleyemezsin zaten arkadaşa da 1.4 16v lerine bakmasını söyledim benim kullandığım kasada 1.4 75bg seçeneği vardı 2 yaşında aldığımızdan 1.2 tercih etmiştik

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım