Renault Clio I 1.4 RT

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Amcamın ilk arabasıydı parkedemediği yer olmazdı.Koltuğuna geçip az taksicilik oynamadım bu kasanın:D Evlenince satmıştı hala arada özler söyler
:D:D:DAmca'ya selamlar daha önceden 2006 yılında bir kere daha sahibi olmuştuk Clio 1'in Türkiye'de çok fazla yok açıkcası ve yolda diğer Clio'lar gibi sık sık gözükmüyor.

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,915
2
24,209
5,320
İzmir
Marka
Toyota
:D:D:DAmca'ya selamlar daha önceden 2006 yılında bir kere daha sahibi olmuştuk Clio 1'in Türkiye'de çok fazla yok açıkcası ve yolda diğer Clio'lar gibi sık sık gözükmüyor.
Yalnız küçükken pek anlamazdım ama şuan o zaman duyduklarımı anlamlandırdım da.Çok fazla kayış yiyordu.30.000 de kayış değiştirmişlerdi.Dikkat etmeni öneririm ama kayış hakkındaki görüşüm çok afaki kafanı bulandırmiyim gene

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Yalnız küçükken pek anlamazdım ama şuan o zaman duyduklarımı anlamlandırdım da.Çok fazla kayış yiyordu.30.000 de kayış değiştirmişlerdi.Dikkat etmeni öneririm ama kayış hakkındaki görüşüm çok afaki kafanı bulandırmiyim gene
Kayışının yeni değiştiğini söylemişti sahibi doğru diyorsun dikkat etmek gerekiyor.

Mehmet

Profesör
7 Eyl 2016
5,850
12,558
4,970
Bende Clio 4 sahibi bir vatandaş olarak güle güle ve kazasız belasız günlerde kullanmanı dilerim arabani:)

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Maşallah, koltuklara ve kasetçalara bayıldım.
Teşekkürler @thestig benim de şu ana kadar en çok hoşuma giden yeri kayan kapaklı kasetçalar, torpido ve saklama gözlü değişik iç tasarımı, ne yazıkki sürüşünü de tecrübe edecek kadar uzun kullanamadım henüz.Bir de unutmadan sis farlarına bitiyorum.:D:p

Hayırlı uğurlu olsun. Allah kazasız belasız binmeyi nasip eylesin. Araba maşallah errrik gibi duruyor :D
lpg takılmak zorunda olduğunu görünce ben
@mustafa.e emin ol Çalgı Çengi montajına sesli güldüm ve sonrasında ise hazin sona hüzünlendim.:(Yalnız şu anki bütçe ile durum bunu gösteriyor.Kendi gelirim olmuş olsa ve yakıt parası cebimden çıksa kesinlikle taktırmak istemem.:oops:Bu arada maşallah için teşekkürler, Allah herkesin gönlüne göre versin inşallah.:)

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Araban tekrardan hayirli ve ugurlu olsun kazasiz belasiz diyecektimde nazarlik olmus galiba. Benim ilk aracimi alirken korkumdan arabayi babam cikarmisti galeriden. Sonra meslegimden dolayi stajda iken babam birgun heves et arabayi al gel bir fluence merhaba cizigini yapsin kisacasi sakinilan goze cop batar olur diyelim ufak tefek allah daha buyugunu vermesin :)

seydv

Seydi
Profesör
Beta Programı
8 Eyl 2016
120
116
1,235
27
İstanbul
Marka
Volkswagen
Hayırlı olsun.
98 model clio1 aynısından amcamda da vardı. 1 ay önce kendisini sattık. Ne yalan söyleyeyim resimleri görünce dedim ki ya bilmeden aracı forumdan birine verdik de haberimiz mi yok. İnceliyorum güneş yanıkları falan tavan ve kabut nerde ise aynı ama torpidonun tırnakları kırılmıştı bizim plakayı falan görünce sonra dedim bu bizimki değil. Bu arada bu araçlar bilidiğim kadarı ile fransız üretimi saçı falan kalındır biraz birde hararet dikkat et özellikle lpg de fanı geç açarlar.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Araban tekrardan hayirli ve ugurlu olsun kazasiz belasiz diyecektimde nazarlik olmus galiba. Benim ilk aracimi alirken korkumdan arabayi babam cikarmisti galeriden. Sonra meslegimden dolayi stajda iken babam birgun heves et arabayi al gel bir fluence merhaba cizigini yapsin kisacasi sakinilan goze cop batar olur diyelim ufak tefek allah daha buyugunu vermesin :)
@Sailor teşekkürler, ufak tefek nazarımız oldu.Kazalık bir durumu yok Allah'a şükür, sadece mekanik olarak fren merkezlerinde bir sıkıntı çıkardı, sanayideki ustaların sorumsuzluğu yüzünden onun haricinde de bir önceki sahibinin ufak tefek sürtmeleri için tamponun bir kaç yerini onaracağız.Boyaya gidecek resimde de görülmüştür zaten.:)İlk arabanın heyecanı gerçekten bir başka oluyor.:DBu ilk değildi ama ilk 3-4 araca kadar hep aynı hissiyat.:D

Hayırlı olsun.
98 model clio1 aynısından amcamda da vardı. 1 ay önce kendisini sattık. Ne yalan söyleyeyim resimleri görünce dedim ki ya bilmeden aracı forumdan birine verdik de haberimiz mi yok. İnceliyorum güneş yanıkları falan tavan ve kabut nerde ise aynı ama torpidonun tırnakları kırılmıştı bizim plakayı falan görünce sonra dedim bu bizimki değil. Bu arada bu araçlar bilidiğim kadarı ile fransız üretimi saçı falan kalındır biraz birde hararet dikkat et özellikle lpg de fanı geç açarlar.
Bu renkten Clio 1 Türkiye'de çok nadir var aynı renginden bir tane daha varmış pişti olduk.:D:p:DBen de araştırdığım kadarıyla bunların Fransız, yani ithal olduklarını biliyorum, kaporta sacı çok kalın olmasa da içerideki çoğu parçası orijinal kalmış, yerli olmuş olsaydı bugüne kalmayabilirdi sanırsam.Evet aracı benzinde kullandık fanı çok geç açıyor özellikle trafikte olası hararet durumundan dolayı korktuğum oldu.Neyse ki belli bir yerde kalıyor ama korkutuyor da kerata.:D:DTeşekkürler @seydv

Konuyu geni görüyorum maşallah kazasız belasız kullan. Bunca zaman sabretmenin sonucunda istediğin gibi bir araba bulmana sevdindim :)
Teşekkürler, @emert20 bir ara hiç bulamayacağız deyip kurban bayramından bir kaç ay sonrasına kışa bekleyecektik neyse ki pazarda kısmetimiz varmış.:D

Kazasız belasız kullanmak nasip olsun. Aklıma direkt şu reklam geldi.
Bu reklam ilk yayınlandığı sıra belki daha hala altıma ıslatıyor olabilirim.Ama konu yaratıcı Renault reklamları olunca bunu da bir kaç kere YouTube'dan izlemiştim. @mgdedeoglu iyi dilekleriniz için teşekkür ederim, cümlemize kazasız belasız sürüşler inşallah.:)

Son düzenleme:

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
hocam fan olayı ciddi bir mevzu, termostat, radyatör değişim yapmanız bu yılda tavsiyemdir yoksa ciddi can sıkar
Haklısınız @emreozukan , radyatör tıkanmış ya da üstündeki fan küçük geliyor olabilir, hayati bir mevzu aracın hararet yapmasını istemem açıkçası.Sanayi'ye şu sıralar yolumuz çokça düşecek ilgilenmeliyiz.Uyarınız için teşekkürler.:)

emreozukan

Panpa
22 Kas 2016
1,905
4,561
3,720
Haklısınız @emreozukan , radyatör tıkanmış ya da üstündeki fan küçük geliyor olabilir, hayati bir mevzu aracın hararet yapmasını istemem açıkçası.Sanayi'ye şu sıralar yolumuz çokça düşecek ilgilenmeliyiz.Uyarınız için teşekkürler.:)
orjinal fan ise küçük gelmez artık soğutma sistemi ömrünü tamamlıyordur
ilk termostat
sonra radyatör
en sonda bunların hrotumları değişmelisin

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım