KAPALI Renault Fluence Z.E?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

RYAN7R

Özg
Panpa
4,160
29
Marka
Yok
Herkese merhaba,
Başlıkta belirttiğim otomobili artan akaryakıt fiyatlarından dolayı ciddi ciddi almayı düşünmeye başladım. Birkaç sorum olacak bilgili arkadaşlara, biraz araştırdım ama net bir bilgiye ulaşamadım. Öncelikle pil kirası diye bir olay varmış, eskiden olduğundan kesinlikle eminim ama son zamanlarda artık kaldırılmış galiba, bu konuda net bilgi nedir? İkinci olarak pillerin ömrü bitince ne olacak? Haydi bir şekilde pilleri bulduk diyelim, gömülü pil mi ne varmış, piller değişemiyormuş, şimdi iphone gibi %50 de kapanırsa araba sıkıntı büyük :) Birde bakımı falan nedir, bir sıkıntısı çıksa usta falan var mıdır? Yetkili servis ilgilenir mi? Başka sorum yok arkadaşlar, uzun mesafe yol kat etmeyeceğim zaten bu otomobille, şehir içi git-gel yapayim yeter.

Sanki her dakka gazlıyoruz zaten gazlıyacağım zaman ben çalıştırırım onun motoruun her türlü :D
yok yahu ne gazlaması arabam 3-4 gündür okulun otoparkında yatıyor İstanbula giderken bile arkadaşımla gidiyorum gerekmedikçe çıkarmıyorum :( litre 5.30 lira ya dayandı ulen aldığım 400 lira para kendime mi yetireyim arabaya mı.. hybrid bile olsa şu fiyatlarla gazlayamam valla :D

Beyler sunu netlestireyim, hibrit hic bir sekilde dusunmuyorum, mevcut arabam dizel ve zaten 6.5 ile geziyorum, gidip elektrikli-benzinli 6 litre yakan araba almam, kurus basina zararima cunku, yeni nesil hibritler zaten pahali, dun gidecektim
Mais e, isim cikti, hafta sonu aksilik cikmazsa gidecegim bakalim, su an kafama takilan tek sey pillerin omru, omrunu doldurursa yenileme ucreti orijinal ve yan sanayi olarak ne kadara patlar acaba bana diye arastirmak. Babama sundum bu teklifimi, eger mantikliysa 2 arabaninda yerine satip fluence ze alalim dedi.
%100 elektrikli istiyorsan ben senin yerinde olsam i3 alırım. Şahsa ait garaj varsa BMW i Wallbox alırım. Yoksa, zaten sen Panora'ya yakın oturuyorsun. Panora'da 2 araçlık eşarj istasyonu var. Borusan Balgat'ta var falan biliyorsun zaten.

İlk çıkan i3'lere de son çıkanlara da artık geliştirilmiş batarya entegre edildi. %100 şarj ile ECO PRO+ modunda 300 km'den daha fazla gidiyor.

Bu şu demek, Ankara'dan İstanbul'a ve İstanbul'dan Ankara'ya gelebilirsin demek. Çünkü Bolu'daki Highway Outlet'e eşarj 1 araçlık istasyon kurdu. Orada da %100 şarj edip gidebilirsin ve gelebilirsin.

Fluence Z.E'nin menzili 185km diye biliyorum. O açıdan bakınca birkaç kez daha değerlendirilmeli diye düşünüyorum.

Birde bu aracın üretimi durduruldu yani ne bileyim ben olsam tercih etmezdim.

Son düzenleme:
%100 elektrikli istiyorsan ben senin yerinde olsam i3 alırım. Şahsa ait garaj varsa BMW i Wallbox alırım. Yoksa, zaten sen Panora'ya yakın oturuyorsun. Panora'da 2 araçlık eşarj istasyonu var. Borusan Balgat'ta var falan biliyorsun zaten.

İlk çıkan i3'lere de son çıkanlara da artık geliştirilmiş batarya entegre edildi. %100 şarj ile ECO PRO+ modunda 300 km'den daha fazla gidiyor.

Bu şu demek, Ankara'dan İstanbul'a ve İstanbul'dan Ankara'ya gelebilirsin demek. Çünkü Bolu'daki Highway Outlet'e eşarj 1 araçlık istasyon kurdu. Orada da %100 şarj edip gidebilirsin ve gelebilirsin.

Fluence Z.E'nin menzili 185km diye biliyorum. O açıdan bakınca birkaç kez daha değerlendirilmeli diye düşünüyorum.

Arkadaş şehir içi kullanacağı için pek önemsemiyor o km yi, yoksa düşük tabiki, evde farklı araçlar varmış uzun yola çıkabilecek

Fluence ZE satan kişiler internette 90-100 km yazıyor menzil için (şimdi baktım Ankara'da bir şirket satıyor menzil 80km yazmış). Renault'nun söylediği menzil 185km mi bilmiyorum ancak günlük hayatta öyle olmadığı açık, yoksa insanlar satarken araçlarını kötülemez herhalde.

BMW i3 güzel güzel olmasına ama Fluence ZE 40 bin lira civarı, BMW i3ler 110 bin liradan başlayıp 190 bin liraya doğru gidiyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...