Robocop:Vw Golf 7 1.6 Tdi Dsg Comfortline

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,583
18,349
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Bayadır aklımdaydı arabaya başlık açmak.Bugüne nasipmiş :) Aracımız Golf 7 tdi dsg.2015 temmuzda banttan inmiş ağustosta ise trafiğe çıkmış.11 Mart 2016 tarihinde de artık bize geçti :) 9 binde 0 kokusu üstündeydi.Şu an 42500 e geldi severek biniyoruz.2 küçük-orta halli kaza geçirdik ama hala ayaktayız :) Ekstra olarak hiç bir şey yok neredeyse zır stock.Vagcomdan açılan gizli özellikler bile açılmadı :) Sorular varsa alabilirim.Okuduğunuz için teşekkürler bir kaç fotoğraf bırakayım.
5522e36b74ba5f9b9f167df1034e9edb.jpg

df25132c22f532e5663635ad33a8358e.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Benim Clio un plaka da farklı bir puntoyla basılmış ama orijinal emniyetten mühürlü cikmis
Benim app de muhurluydu bildigim kadariyla artik muhur bakilmiyor .muhurden once onemli olan yazi karakter boyutluk genislik uzerinde vida olmamasi vs ugrasmis biri olarak soyluyorum tuv de acimiyorlar.

Mehmet

Profesör
7 Eyl 2016
5,850
12,558
4,970
Benim app de muhurluydu bildigim kadariyla artik muhur bakilmiyor .muhurden once onemli olan yazi karakter boyutluk genislik uzerinde vida olmamasi vs ugrasmis biri olarak soyluyorum tuv de acimiyorlar.
Ben galeriden aldığımda böyleydi emniyetten böyle çıkarmışlar bir tane daha Clio ve Kangoo da da aynıydı durum galeri aynı yere bastırmış herhalde plakalari

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,583
18,349
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
hayırlı olsun ben bu gri renge bayılıyorum :) dsg araç kullanırken nelere özen göstermemiz gerekir kısa bi bahsedersen sevinirim :)

İstanbuldaysanız dur kalk trafikte manuel moda alıp 1 de ilerleyin.2.viteste yarı kavrayıp kavramayı yiyiyor.Onun dışında 2.el alacaksanız muhakkak servis bakımlı alın dsgniz iyi niyete giriyor.

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,583
18,349
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Bugün İstanbul’a gidip geldi biraz şehir içinde gezdi otobanda gidip geldi 4.8 yaktı.5.09 dan mazot aldık.24-25 kuruş arası bi değer yapıyor.

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,583
18,349
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Konuyu hortlatalım :) 4 yaşına ayak bastı ve 76000 km yol yaptı. Bu zamana kadar yaşadığımız sorunlardan bahsedeyim.

-Bir Golf7 kroniği olarak cam tuşları bazen tek tuşla açılıp kapanmıyor kafasına göre düzeliyor :D Genelde nadir gerçekleşen bir durum ama yazmakta fayda var

-11000 km civarlarındayken sürücü koltuğunun koltuk kumaşı değişmişti. Fabrikasyon hatalıydı. Kafalık kısmından baktığımızda koltuğun beyaz süngeri belli oluyordu. Garantiden değişti herhangi bir ücret ödemedik.

-53000 km civarlarında 2015 Golflerin çoğunda görülen bir hatayla karşılaşmıştık. Hata: Servise! Aracı sadece P konumunda terk edin tarzında bir uyarı vermişti ve 1 saniye belirip kaybolmuştu. Biz de servise kayıt açtırmıştık. Servis herhangi bir sakınca olmadığını, Almanya’dan çözüm beklediğini söylemişti ve 75000 bakımında ücretsiz olarak mikroşalter denen parça takıldı. 53000-76000 km arasında toplamda 3 kere bu uyarı anlık olarak belirdi ve kayboldu.

Ve gelelim yapılacaklara:

- Yaklaşık 3 senedir sol arka kapıyı tekrar boyatmak istiyorum. Zamanında yaptırdığımız yer rezalet bir işçilik çıkarmış. Boya puslu, kapı içine boya gelmiş pütür pütür olmuş falan cidden benim gözümde rezalet durumda. 1-2 ay içinde boyanacak.

-Vites etrafındaki trimde soyulma oldu. Ya DIY bir şeyler yapacağım ya da AliExpress’ten sipariş geçeceğim.

-Araç 2015 olduğu için Bluetooth yok. AliExpress’ten yeni bir teyp almak istiyorum. Kışa doğru alırım diye düşünüyorum.

Daha yapmak istediğim çoook şey var ama hem maddiyat hem de babamın 3 senedir arabayı satacağım diyip satmaması bir şeyler yapmamıza engel oluyor :D Baharda jantları değiştirme fikrini babamın aklına yerleştirmeyi düşünüyorum. Şimdilik kendisiyle mutlu mesut yola devam ediyoruz, bakalım nereye kadar devam edeceğiz :)

Son halimizden bir fotoğraf bırakalım:
Z5noBa.jpg

petrich

Profesör
7 Eyl 2016
536
880
1,820
İzmit
Marka
Mazda
Konuyu hortlatalım :) 4 yaşına ayak bastı ve 76000 km yol yaptı. Bu zamana kadar yaşadığımız sorunlardan bahsedeyim.

-Bir Golf7 kroniği olarak cam tuşları bazen tek tuşla açılıp kapanmıyor kafasına göre düzeliyor :D Genelde nadir gerçekleşen bir durum ama yazmakta fayda var

-11000 km civarlarındayken sürücü koltuğunun koltuk kumaşı değişmişti. Fabrikasyon hatalıydı. Kafalık kısmından baktığımızda koltuğun beyaz süngeri belli oluyordu. Garantiden değişti herhangi bir ücret ödemedik.

-53000 km civarlarında 2015 Golflerin çoğunda görülen bir hatayla karşılaşmıştık. Hata: Servise! Aracı sadece P konumunda terk edin tarzında bir uyarı vermişti ve 1 saniye belirip kaybolmuştu. Biz de servise kayıt açtırmıştık. Servis herhangi bir sakınca olmadığını, Almanya’dan çözüm beklediğini söylemişti ve 75000 bakımında ücretsiz olarak mikroşalter denen parça takıldı. 53000-76000 km arasında toplamda 3 kere bu uyarı anlık olarak belirdi ve kayboldu.

Ve gelelim yapılacaklara:

- Yaklaşık 3 senedir sol arka kapıyı tekrar boyatmak istiyorum. Zamanında yaptırdığımız yer rezalet bir işçilik çıkarmış. Boya puslu, kapı içine boya gelmiş pütür pütür olmuş falan cidden benim gözümde rezalet durumda. 1-2 ay içinde boyanacak.

-Vites etrafındaki trimde soyulma oldu. Ya DIY bir şeyler yapacağım ya da AliExpress’ten sipariş geçeceğim.

-Araç 2015 olduğu için Bluetooth yok. AliExpress’ten yeni bir teyp almak istiyorum. Kışa doğru alırım diye düşünüyorum.

Daha yapmak istediğim çoook şey var ama hem maddiyat hem de babamın 3 senedir arabayı satacağım diyip satmaması bir şeyler yapmamıza engel oluyor :D Baharda jantları değiştirme fikrini babamın aklına yerleştirmeyi düşünüyorum. Şimdilik kendisiyle mutlu mesut yola devam ediyoruz, bakalım nereye kadar devam edeceğiz :)

Son halimizden bir fotoğraf bırakalım:
Z5noBa.jpg
Seninle daha önce konuşmuştuk aynı P ye alın hatası bizde ki poloda da mevcut garanti kapsamındayken serviste kayıt açtırmıştık sorunla ilgili. Şuan garantisi bitik bir kaç hafta önce bakımda tekrar hatırlattık 700-800tl gibi bir para talep ettiler garantisi bitmiş olduğu için sorunla ilgili kaydı garanti sürensindeyken açtırmış olmamız hiç bir etki etmedi.Bizde yaptırmamayı tercih ettik.

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,583
18,349
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Seninle daha önce konuşmuştuk aynı P ye alın hatası bizde ki poloda da mevcut garanti kapsamındayken serviste kayıt açtırmıştık sorunla ilgili. Şuan garantisi bitik bir kaç hafta önce bakımda tekrar hatırlattık 700-800tl gibi bir para talep ettiler garantisi bitmiş olduğu için sorunla ilgili kaydı garanti sürensindeyken açtırmış olmamız hiç bir etki etmedi.Bizde yaptırmamayı tercih ettik.
Kayıt açtırdığınızda araç garanti kapsamındaysa eğer diretin, sorununuzu çözeceklerdir bence. Doğuşa şikayet edeceğim falan derseniz ya 200-300 tl gibi cüzi bir ücrete hallediyorlar ya da zorlarsan bedavaya bile yaptırabilirsin. Servisler kimden ne koparırsam modunda. Ama garanti sürecinde kayıt açtırdıysanız ücretsiz bir şekilde işlem yapılmasını isteyin.

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,583
18,349
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Konuya 92250 km günceli çekelim. En son 30 Ağustos 2019'da 76000 km civarlarındayken yazmışım, o zamandan beri herhangi bir sorun çıkarmadı. 91000 km civarlarındayken yetkili serviste 90000 bakıma girdik ve 1330 tl tuttu.
C5xtW1.png

Son 16000 km boyunca arabaya genelde çarpıp kaçtılar. Kapıda minik gamzeler, arka tamponda bir vuruk ve bagaj kapağında fındık tanesi kadar göçüğümüz oldu. Bir de akü ömrünün son demlerini yaşıyor. 20 Temmuz'da 5 senesi dolacak. 12v 70ah start stoplu agm akü yaklaşık 1000 tl olduğu için yolda kalmayı bekliyoruz. Start&stop'un çalışmaması harici herhangi bir sorunumuz yok. Minimum 2 3 sene daha binmeyi düşünüyoruz. İnşallah sorunsuz bir biçimde binmeye devam ederiz.
C5xYtt.jpg

Kendisinin en son çektiğim fotoğrafı bu. Arkadaki Transporter'a dikkat :)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Konuya 92250 km günceli çekelim. En son 30 Ağustos 2019'da 76000 km civarlarındayken yazmışım, o zamandan beri herhangi bir sorun çıkarmadı. 91000 km civarlarındayken yetkili serviste 90000 bakıma girdik ve 1330 tl tuttu.
C5xtW1.png

Son 16000 km boyunca arabaya genelde çarpıp kaçtılar. Kapıda minik gamzeler, arka tamponda bir vuruk ve bagaj kapağında fındık tanesi kadar göçüğümüz oldu. Bir de akü ömrünün son demlerini yaşıyor. 20 Temmuz'da 5 senesi dolacak. 12v 70ah start stoplu agm akü yaklaşık 1000 tl olduğu için yolda kalmayı bekliyoruz. Start&stop'un çalışmaması harici herhangi bir sorunumuz yok. Minimum 2 3 sene daha binmeyi düşünüyoruz. İnşallah sorunsuz bir biçimde binmeye devam ederiz.
C5xYtt.jpg

Neredeyse Golf, Transporter'dan daha yuksek duracak 😂

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
C5xtW1.png

C5xYtt.jpg

Abim nacizane tavsiyem, akünün yolda bırakmasını beklemeyin. Ondan sonra elektroniği dikiş tutmayabiliyor bunların. Bizim Leon da son demlerindeydi, o ara araştırmıştık oradan biliyorum. Bir de ne yapın edin aküyü yetkili serviste değiştirtin.

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,583
18,349
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Abim nacizane tavsiyem, akünün yolda bırakmasını beklemeyin. Ondan sonra elektroniği dikiş tutmayabiliyor bunların. Bizim Leon da son demlerindeydi, o ara araştırmıştık oradan biliyorum. Bir de ne yapın edin aküyü yetkili serviste değiştirtin.
Üstünde varta var, dışarıdan alirsak da varta alacağız. Kurban bayrami gibi ağır masraflar geçsin servisten fiyat alacağım. Yaştan dolayı %25 iskontomuz var.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Üstünde varta var, dışarıdan alirsak da varta alacağız. Kurban bayrami gibi ağır masraflar geçsin servisten fiyat alacağım. Yaştan dolayı %25 iskontomuz var.
Dediğim konu takılacak aküden ziyade işlemin uygulamasıyla ilgili. Bu fazla elektronikli arkadaşların güçten kesilmeden farklı bir yöntemle akü değişimleri yapılıyor. Tecrübe etmediğim için detaylarını veremiyorum. Konu onunla alakalı.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım