KAPALI Roll Night: 116i - 116i 2CR - 118i - V5 Bora

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yazılım attırmak demek arabanın illa ki canını alarak kullanmak demek değil ki. Az önce 220 km'lik bir şehirler arası yoldan geldim, yol boyu 100 km/sa sabit hızla gittim mesela. Yazılımlı bir araba da pekâla temiz kullanılmış olabilir. Ben nadir gazlarım.

Ayrıca yazılımı bu kadar da öcü gibi görmek çok anlamlı değil. Bu videoda yarışan iki aracın stock halleri arasındaki farklar yazılım ve eksozdan ibaret. Geri kalanında tamamen aynılar. Bu forumda en geniş hayran kitlesine sahip araçlardan olan Mazda 3'ün ülkemizde satılan 1.5 litre benzinli versiyonu, aslında global pazar için geliştirilmiş olan 1.5 litre 100 beygirlik motorun yazılımla 120 beygire çıkarılmış versiyonu ile yürüyor. Yani otomobil üreticilerinin kendisi bile icabında yazılımlı araba satıyor.
mazda 3 sahıbı olarak soyluyorum benım gezdıgım 3 ulkede ( ıngıltere - italya - fransa ) motor bg gucu olarak aynı ıdı. an ıtıbarıyle ınternet sıtelerınden de kontrol ettıgımde hersey aynı . mazda da yazılım namına daır en ufak sey bulamazsınız hos can ısterdı tabı soyle vag grubundakı gıbı gızlı ozellık olsun bıraz ozellestırebıleyım dısını falan veya yazılım gıbı numaralar yok zaten atmosferık cokda bırsey beklememek lazım aslında :D

Şimdi 2 adam var, birisinin arabasi stock, surekli dip gaz, motor isinmadan basarak kullaniyor, diger adam yazilimli, 5 dk gazlar 20 dk sogutur, oy bebegim diye sever arabasini, sen gider sirf yazilim yok diye stock olani alirsin, ha evet, yazilimi surekli kirbaclayan adamin eline ver, o stock hale gore buyuk sikinti, ama stock araba sorun cikarmaz mantigi sacma.

Misal ben (Özgür bilir), son derece dikkat ederim. Gizli menüden yağ sıcaklığını açıp, 90 dereceye geldiğini görmeden gazlamıyorum arabayı. Bakımına, kullandığım sarf malzemelerine dikkat ediyorum. Benim kullandığım (gerçi ilk sahibi değilim) yazılımlı 116i'yi almak, özellikle etrafımda gördüğüm kadın sürücülerin kullandığı 116i'yi almaktan çok daha mantıklıdır :)

Misal ben (Özgür bilir), son derece dikkat ederim. Gizli menüden yağ sıcaklığını açıp, 90 dereceye geldiğini görmeden gazlamıyorum arabayı. Bakımına, kullandığım sarf malzemelerine dikkat ediyorum. Benim kullandığım (gerçi ilk sahibi değilim) yazılımlı 116i'yi almak, özellikle etrafımda gördüğüm kadın sürücülerin kullandığı 116i'yi almaktan çok daha mantıklıdır :)
i30 dan az yakıyor mu:)

mazda 3 sahıbı olarak soyluyorum benım gezdıgım 3 ulkede ( ıngıltere - italya - fransa ) motor bg gucu olarak aynı ıdı. an ıtıbarıyle ınternet sıtelerınden de kontrol ettıgımde hersey aynı . mazda da yazılım namına daır en ufak sey bulamazsınız hos can ısterdı tabı soyle vag grubundakı gıbı gızlı ozellık olsun bıraz ozellestırebıleyım dısını falan veya yazılım gıbı numaralar yok zaten atmosferık cokda bırsey beklememek lazım aslında :D

Nasıl baktınız nereye baktınız bilmiyorum ama, şu anda UK sitesine bakarsanız, satılmakta olan 120 beygirlik Mazda 3 modelinin 2.0 litre olduğunu görürsünüz.

Nasıl baktınız nereye baktınız bilmiyorum ama, şu anda UK sitesine bakarsanız, satılmakta olan 120 beygirlik Mazda 3 modelinin 2.0 litre olduğunu görürsünüz.
hocam valla bır daha baktım ben 2.0 motoru goremedım aynı motorun hem 1.5 hemde 2.0 gıbı bır farkla sadece yazılımla olabılecegını zaten dusunmuyorum ama bılemedım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...