KAPALI S90 vs 520 vs E220 vs A6

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ekimliyim

Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
8
1
595
Sizce her açıdan en iyisi hangisidir?

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Kabul edelim bu segmentte mantık değil aşk oynuyor, herkes sevdiği markayı seçiyor çünkü. Ayrıca bu segmentte firmalarda da bir kafa karışıklığı oluyor bence, bütün araçların işlevleri benzer hissettirdikleri aynı gibi geliyor bana.

Denizyagmur012

Profesör
8 Eyl 2016
376
212
1,145
26
Tokat
Kabul edelim bu segmentte mantık değil aşk oynuyor, herkes sevdiği markayı seçiyor çünkü. Ayrıca bu segmentte firmalarda da bir kafa karışıklığı oluyor bence, bütün araçların işlevleri benzer hissettirdikleri aynı gibi geliyor bana.
Evet Bencede bu segmentte şu araba şu bakımdan çok kötü diyemiyoruz. Zaten genel değerlendirme olarak hepsi premium hissettiriyor. Artık biraz amblem marka sevgisi falan devreye giriyor.

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
Evet, iDrive geri. Yeni 5 serisinde degisecegini umuyorum gerçi.

Volvo'nun 90 serilerinde sunduğu sistem ve Tesla'nin sunduğu sistem multimedya sistemlerinin liderleri konumunda. Tesla Volvo'dan bir tik ilerde.

Bmw Mercedes'ten onde olsa da kotunun iyisi sadece. Dokunmatik ekranlarin ustunlugunu kabullenmek lazim. Burada basarili olanlardan bahsediyorum. Tıpkı ilk dokunmatik telefonlarda oldugu gibi kalitesiz uyarlamalar olacaktir, suzukinin sistemini hiç beğenmemistim mesela. Ama Volvo ve Tesla'nin multimedya sistemleri dokunmatik ekranlarin dogru kullanimina guzel ornekler. Multimedya sistemleri disinda dijital kadrani standard sunan Volvo ve Tesla'ya karsi opsiyon olarak binlerce lira isteyen alman firmalarinin bu konuda da geride kaldigini dusunuyorum.

Bunlari yeni XC90 ile bir hafta gecirmiş, Son model X5 ile 4 gün geçirmiş, Tesla Model S'i de bayisinde birkaç saat kurcalamış biri olarak söylüyorum.
Dokunmatik tableti alıp arabanın konsoluna koyulmasını seviyorsanız bir şey diyemem ama iDrive'ın geri olmadığını anlatmak için şunları söyleyebilirim: Önemli olan özellikler ve yapılmak istenenleri hem anlaması hem bulması çok kolay. Alışmak bir gün bile sürmüyor. Sistemin içinde kaybolmuyorsun. Olması gereken her şey de içinde var. BMW bu konuda kullandığım tüm arabalardan kat be kat iyi ve dünya çapında en sevilen sistemler arasında.
Bir sistemin geri olup olmaması onun kullanım ve alışma kolaylığından anlaşılır. Bir insanın araba sürerken bir yandan da infotainment sistemine çok fazla kafa yorması kaza riskini çok ciddi miktarda arttırır. Dolayısıyla sadece dokunmatik olan sistemler bu açıdan zaten kötü. Sonuçta bunlar sürücü için düşünülen şeyler yolcu için değil.

bsonmez

Profesör
8 Eyl 2016
64
84
1,010
Konya
Bu araçların hiç birine binip test etme imkanım olmadı ama alacak olsan E220 ve S90 arasında kalırdım. Volvo nun güvenliğe verdi önem ve güzel tasarımı, Mercedes in de Mercedes olmasından dolayı tercihim arasından olurdu.:D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım