KAPALI Şanzıman yağ kaçırma sorunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
Aracı aktif kullanırken yağ damlatma olmuyor ancak yattığı yerde bana göre ciddi ustaya göre normal (?) bir yağ kaçırma sorunu yaşıyorum. Şanzıman yağ kontrol çubuğu yok benim bildiğim kadarıyla. Kendim seviyesini kontrol edebilir miyim? Usta ne kadsr normal desede bu durum benim sürekli aklımda. Vites geçişlerinde de problem var bana kalırsa ama ustaya göre o da normal. Ne yapacağım bilemiyorum böyle bir kaçak bana hiç normal gelmiyor.
Screenshot_20200427-225653_Gallery.jpg
Screenshot_20200427-225703_Gallery.jpg

Sirius

Panpa
18 Eyl 2016
1,768
7,816
4,420
Marka
Volkswagen
Kendi aracımda benzer sorunu yaşadım. Şanzımanın sökülüp, motor keçesi, aks keçesinin değişmesi ile sorun çözüldü.

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
Kendi aracımda benzer sorunu yaşadım. Şanzımanın sökülüp, motor keçesi, aks keçesinin değişmesi ile sorun çözüldü.
Böyle bir kaçırma normal değil yani hocam? Birde bu yağ 2 aylık olduğu halde böyl siyah olması normal mı? Faturaya bakıyorum marka yazmıyor 80w90 koymuşlar birde castrol atf multivehicle. Bakıyorum castrol otomatik şanzımanlar için diyor iyice kafam karıştı. Sizin yaptırdığınız işlem tahmini tutar ve süresi neydi hocam? Bunlara emanet etmek istemiyorum artık aracı başında durarak yaptırmak istiyorum.

Sirius

Panpa
18 Eyl 2016
1,768
7,816
4,420
Marka
Volkswagen
Böyle bir kaçırma normal değil yani hocam? Birde bu yağ 2 aylık olduğu halde böyl siyah olması normal mı? Faturaya bakıyorum marka yazmıyor 80w90 koymuşlar birde castrol atf multivehicle. Bakıyorum castrol otomatik şanzımanlar için diyor iyice kafam karıştı. Sizin yaptırdığınız işlem tahmini tutar ve süresi neydi hocam? Bunlara emanet etmek istemiyorum artık aracı başında durarak yaptırmak istiyorum.
Araçtan yağ damlamasının pek normal olduğunu sanmıyorum. Fotoğraftan o kadar siyah durmuyor. Aracın şanzımanının sökülmesi gerektiği için uzun sürüyor, ben aracı 1 gün servise bırakmıştım. Aşağı yukarı 500 lira tutmuştu.

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
Araçtan yağ damlamasının pek normal olduğunu sanmıyorum. Fotoğraftan o kadar siyah durmuyor. Aracın şanzımanının sökülmesi gerektiği için uzun sürüyor, ben aracı 1 gün servise bırakmıştım. Aşağı yukarı 500 lira tutmuştu.
Teşekkürler hocam. Anladığım kadarıyla bu ciddi bir sorun değil keçe değişimiyle falan halledilecek cinsten. Çıkma şanzıman bakmaya başlamıştım ben

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,849
26,158
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Teşekkürler hocam. Anladığım kadarıyla bu ciddi bir sorun değil keçe değişimiyle falan halledilecek cinsten. Çıkma şanzıman bakmaya başlamıştım ben
yağı kaçıra kaçıra tehlikeli seviyeye düşürtmediğiniz sürece şanzıman değişecek kadar sorun açmaz ama ertelenmemesi lazım bu şekilde 1-2 günde kaçırıyosa yakın zamanda seviyesi baya düşecektir yağın

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
yağı kaçıra kaçıra tehlikeli seviyeye düşürtmediğiniz sürece şanzıman değişecek kadar sorun açmaz ama ertelenmemesi lazım bu şekilde 1-2 günde kaçırıyosa yakın zamanda seviyesi baya düşecektir yağın
2 günlük kaçırma bu fotoğraftaki. Aktif kullanırken yine kaçırıyorda bu kadar değil bunun çeyreği kadar falan. Yatınca çok kaçırıyor

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,849
26,158
5,720
Ankara
Marka
Skoda
2 günlük kaçırma bu fotoğraftaki. Aktif kullanırken yine kaçırıyorda bu kadar değil bunun çeyreği kadar falan. Yatınca çok kaçırıyor
bence sağlıklı arabadan bir damla bile düşmemesi gerekir ama o kadar sağlığa eski arabada erişmek zor olur, yine de bu ciddi bi kaçak bence ertelemeyin ve mümkünse ustanızı değiştirmeye çalışın. Buna normal diyene iş yaptırmamak lazım

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
bence sağlıklı arabadan bir damla bile düşmemesi gerekir ama o kadar sağlığa eski arabada erişmek zor olur, yine de bu ciddi bi kaçak bence ertelemeyin ve mümkünse ustanızı değiştirmeye çalışın. Buna normal diyene iş yaptırmamak lazım
1973 model traktörümüz var altına 1 gram yağ yok. Aynı şekilde komşumuzda koleksiyonluk bir 78 model yanlış bilmiyorsam R12 var onda da gram yağ kaçırma yok. Ustayla daha önce kavga ettim zaten bu rektefiyenin taksidini verirken yağ kaçırmayı sordum şanzımanda geliyor normal dedi kestirip attı bariz ilgilenmiyor belli. Yarın bir arkadaşımla gidecem tekrar sanayiye tanıdığı varmış birde o bakacak

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,280
1
9,428
4,970
kocaeli
Yağ kaçırmanın normali olmaz , eğer sorunsuz binmek istiyorsanız en kısa zamanda yapılması gerekir .

Yağ kaçıran bir araba gördüğümde , bende hemen sahibinin önemsemediği bir araba izlenimi oluşturur .

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
Yağ kaçırmanın normali olmaz , eğer sorunsuz binmek istiyorsanız en kısa zamanda yapılması gerekir .

Yağ kaçıran bir araba gördüğümde , bende hemen sahibinin önemsemediği bir araba izlenimi oluşturur .
Ben değilde benden öncekiler baya ilgilenmemiş araçla, ben toplayıp adam etmeye çalışıyorum. Tek yağ kaçırma sorunu kaldı mekanik olarak onuda halledersem kozmetik sorunlarına başlayacağım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım