SEAT Leon FR / Stage 3 / Manuel

oesan1995

Profesör
23 Eyl 2016
66
137
1,110
28
izmir
Arkadaslar herkese merhabalar, öncelikle foruma 2016dan beri üyeyim ancak Fiestamı satıp FR aldıktan sonra uzun süre foruma giremedim malesef. Şimdi ise 2018den yana FR aracıma yaptıklarım ve katıldığım pist günlerinden bahsetmek istiyorum.

İlk olarak güçlendirme olarak en son aracıma yaptıklarımı paylaşacağım; Ancak ilk sene yaptıklarımı ve incelememizi görmek isterseniz CV Films kanalında yayınlanan videomuzu izleyebilirsiniz.

Aracım güncel olarak 65bin kmde ve 45 bin km den beri stage 3 uygulaması mevcut.
İlk olarak 140lık versiyonun 38mm hibrit olan Maslak Turboda yapılmış turbosunu satın aldım ve arkadasımın servisinde 2 saat gibi bir işlemde turbomuz takıldı.Ardından RSA Motorsports stage 3 uygulaması yapıldı. İlk başta methanol kit yoktu ve pompa benzine göre yazılım atıldı ve yaklaşık 220HP güç aldık. Süre olarak 0 eğimde 19 sn 100-200 aldık. Fotoğraflarda diğer süre bilgilerini görebilirsiniz.
4216.jpg

Ardından arkadasım Cevat (CV films) sayesinde Bosphorus Methanol Kit taktık. Bu sayede yazılımda güncelleme yapma şansımız oldu. Yakıtlı ayarda artı meth kit ile 0 eğim 17 sn süre aldık. Best DBN süremizi aşağı bırakıyorum. Ayrıca Methanol kitle ilgili montaj videomuzu da youtubeda bulabilirsiniz.
126.jpg

Ardından pistlerdeki organizasyonlara katıldığım için frenlere de küçük çapta el atmak istedim. EBC green stuff balata ve motul 5.1 hidrolik aldım. Aşağıda balataların resmini yükledim.
387.jpg1219.jpg

Bunların harici tüm buji filtre ve yağ bakımlarını da düzenli gerçekleştirdim. Bu arada spor yay olarak fiyatından ötürü Ultraracing aldım. Aracımın fotoğraflarını yükleyeceğim. Ayrıca Lastik olarak Hankook s1 evo2 kullanıyordum ancak İstanbul Park ve İzmirde 4 aktivite dahil 30bin km dayanabildi ve Michelin Pilot Sport 4 aldım.Spacer da 12 16mm kullandım.
2304.jpg

Bunların dışında görsel olarak Leon FRlara uygulanan ön ek, marşpiyel ,spoiler ve Cupra R rengine benzeyen kaplamalar kullandım.Unutmadan deyineyim servisten orjinal Cupra difüzörü getirttim.
2221.jpg2220.jpg

Şimdi gelelim katıldığım pist günlerine;
Öncelikle aracım daha stage 1 iken bir grup arkadas İstanbul Park'a gittik ve tek seans katılım gösterdik. Maalesef çok video alamadım ancak kendi youtube hesabımda 1 turumu izleyebilirsiniz. Orhanege san yazarak ulaşabilirsiniz.
1082.jpg
Boyuttan ötürü sırf bu resim yüklendi ancak instagram :urbangrey_fr_662 hesabımdan detaylı inceleyebilirsiniz.
Ardından Turbo projesi gerçekleştirince İzmir Pisti açıldı ve yapılan sanırım tüm aktivitelere katılım gösterdim.Hepsi de çok keyifliydi. Bulduğum paylaşılan sürelerimi de aşağıda paylaşacağım.
5376.jpg1100.jpg

Diğer aktivitelerdeki fotoğraflar maalesef sığmadı isterseniz yorum kısmında paylaşbilirim.
Track Türk aktivitesinde en iyi sürem 1.21.xxx 2kişi ve diğerlerinde bestim 1.20.2xx ancak henüz 19a inemedim.Umarım yakında tekrar pist günleri başlar ve kaldığımız yerden devam ederiz. Merak ettikleriniz varsa seve seve cevaplamak isterim. Herkese sağlıklı günler.

Başal Metin

Başal Metin
Taklacı Güvercin
21 Tem 2019
15
8
345
İstanbul
Bujileri ve filtreyi hangi marka kullandiniz? Ve istanbul park,izmit korfezde gordugunuz en yuksek yag sicakligi ne kadar oldu? Ayrica arabaniz cok guzel gule gule bininiz.

kalender195

Mehmet Emin Kalender
Panpa
25 May 2017
901
1
1,740
2,520
27
İzmir
Marka
Volkswagen
Foruma tekrar hoşgeldiniz. Daha sizin Fiesta zamanında okulda sohbet etmiştik. O zaman bende Fluence vardı. Bu arada aynı sokakta oturuyoruz. Arabayı sık sık görüyorum. Maşallahı var.

oesan1995

Profesör
23 Eyl 2016
66
137
1,110
28
izmir
Bujileri ve filtreyi hangi marka kullandiniz? Ve istanbul park,izmit korfezde gordugunuz en yuksek yag sicakligi ne kadar oldu? Ayrica arabaniz cok guzel gule gule bininiz.

Filtre olarak kutu içi K&N var, buji de ngk nın ea211 gen2lere uygun olanı var kodunu bulunca yazarım. İzmir parkda 128, İstanbulda 132 derece gördüm maks sıcaklık. Teşekkürler :)

CVfilms

Profesör
11 Eyl 2016
426
814
1,845
Marka
BMW
Yakında Stage 3 halini de detaylı çekim paylaşacağız :) sorularınız varsa burada da yazabilirsiniz, videoda hem detaylı değinmiş oluruz.

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,917
2
24,227
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Selamlar iyi yüklemişsiniz ben de izmirde bir kaç kere altınyol üzerinde gördüm arabanızı.Bir ara virajın birinde kapışmışlığımız da var:) Mekanik anlamda handling ve grip arttırmak için neler yaptınız ya da fr için soruyorum.Yol tutuşu arttıracak neler yapılabilir?

oesan1995

Profesör
23 Eyl 2016
66
137
1,110
28
izmir
Selamlar iyi yüklemişsiniz ben de izmirde bir kaç kere altınyol üzerinde gördüm arabanızı.Bir ara virajın birinde kapışmışlığımız da var:) Mekanik anlamda handling ve grip arttırmak için neler yaptınız ya da fr için soruyorum.Yol tutuşu arttıracak neler yapılabilir?
Merhaba, valla benim aracımda spacer, yay ve ps4 lastik var. Ancak daha iyi tutuş için bence kw st v2 iyi gider veya ön kule gergisi cnr den ben almayı düşünüyorum.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım