Seat Leon Spor Yay

Hope

Umut Yüksel
Takipçi
13 Haz 2021
2
0
10
23
İzmir
Marka
Seat
Merhabalar abilerim kardeşlerim 2015 model 1.2 TSİ style paket Seat leon araca sahibim aracımın yaylarını spor yaylar ile değiştirmek istiyorum arkadaşımın 1.4 TSİ fr paket leonundan çıkan yaylar benim aracıma uyum sağlarmı yoksa herhangi bir sakıncası varmıdır şimdiden yardımlarınız için çok teşekkür ederim

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,030
7
51,359
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Öncelikle sorunuzun net cevabını ben de bilmiyorum. Ama uzun süreli 1.2tsi kullanıcısı olarak şahsi görüşüm şu: uysa bile fr yaylara geçmeyin derim. Arabanın yol tutuşu fr yaylarla daha iyi olmayacaktır. Zaten mk3 Leon'un temel sıkıntısı stock haliyle bile en küçük yol bozukluğunda dengesinin şaşması. FR paket ile daha çok zıplayıp arabayı daha çok dağıtırsınız. Cupra gibi geliştirilmiş süspansiyon sistemine geçmedikçe leon'unuzun tutuşu pek ileri gitmeyecektir.
Spor yay yerine ön&arka kule gergileri, şasi gergisi, poliüretan bushings (salıncak burçları), hafif alaşım (ekstra hafif:)) jant gibi yürüyen geometrisinin stabilitesini koruyup çalışmasını rahatlatacak uygulamalar bence bu araç için daha doğru.

Eğer benim derdim yol tutuş değil, yere biraz daha yaklaşsın 🐍gözüksün istiyorum diyorsanız mevcut yayları da presletebilirsiniz, =) fr'dan daha ucuza gelir.

Hope

Umut Yüksel
Takipçi
13 Haz 2021
2
0
10
23
İzmir
Marka
Seat
Öncelikle sorunuzun net cevabını ben de bilmiyorum. Ama uzun süreli 1.2tsi kullanıcısı olarak şahsi görüşüm şu: uysa bile fr yaylara geçmeyin derim. Arabanın yol tutuşu fr yaylarla daha iyi olmayacaktır. Zaten mk3 Leon'un temel sıkıntısı stock haliyle bile en küçük yol bozukluğunda dengesinin şaşması. FR paket ile daha çok zıplayıp arabayı daha çok dağıtırsınız. Cupra gibi geliştirilmiş süspansiyon sistemine geçmedikçe leon'unuzun tutuşu pek ileri gitmeyecektir.
Spor yay yerine ön&arka kule gergileri, şasi gergisi, poliüretan bushings (salıncak burçları), hafif alaşım (ekstra hafif:)) jant gibi yürüyen geometrisinin stabilitesini koruyup çalışmasını rahatlatacak uygulamalar bence bu araç için daha doğru.

Eğer benim derdim yol tutuş değil, yere biraz daha yaklaşsın 🐍gözüksün istiyorum diyorsanız mevcut yayları da presletebilirsiniz, =) fr'dan daha ucuza gelir.
Hocam tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim fr yay değilde 1.4 fr dan çıkma ultra racing spor yay vardı ama arkadaş ekstradan press yaptırmış yayları almaktan vazgeçtim voglantın spor yayını almayı planlıyorum yaylar ile alçaklık olsun istiyorum ardından jant ve kule gergileri ile yol tutuşunu arttırma planım var

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,030
7
51,359
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Hocam tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim fr yay değilde 1.4 fr dan çıkma ultra racing spor yay vardı ama arkadaş ekstradan press yaptırmış yayları almaktan vazgeçtim voglantın spor yayını almayı planlıyorum yaylar ile alçaklık olsun istiyorum ardından jant ve kule gergileri ile yol tutuşunu arttırma planım var
Şahsi görüşüm, yere yaklaşmadan ziyade burnun çeviklik kazanmasına ihtiyacı var. Çünkü arabada sağa sola fazla yığılma yaşanmadan senaryoya göre önden açma veya arkayı koparma yaşanıyor. Ön düzen elemanları çok ağır gibi. En azından aracın tepkileri öyle hissettiriyor. O yüzden diğer seçenekleri öncelikli tutmanızı öneririm.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım