Sıfır araç alımında seçenekler..

Hangi araç

• Honda Civic 1.6 Elegance Benzin

Kullanılan: 17 21.8%
  • Opel Astra K 1.4 150HP HB Dynamic

Kullanılan: 30 38.5%
  • Renault Megane HB 1.5 Dci 110HP Touch

Kullanılan: 31 39.7%

• Kullanılan toplam oy
    78
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Valla yağ yakıyosa hemen evi arsayı satıp civic alayım. Benzin mazot fiyatları bu haldeyken depoya yağ koymak baya karlı olur.
Bu arada megane tam otomatik bi şanzımana sahip olsa tercih edebilirdim. Bu 3 araba arasında tercihim Astra K olurdu.

LazDarovya

Elit Apaçi
21 Ara 2016
62
30
970
Otomatik araça vereceğim fiyat farkını manuel araçta donanıma verme taraftarıyım. Dizel araçların da 3-5 sene sonra değer kaybedeceğini düşündüğümden (yavaş yavaş otomobil firmaları dizel araç üretimini durdurmak için tarih verdi) benzinli araç daha sıcak geliyor. Ayrıca önümüzdeki aylarda 2017 model araçların fiyatı düşer mi? Şuan 2017 modeli 110-115k bandındaki araçları nisan ayı gibi 100k ya almak mümkün olur mu?

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,064
6,941
5,020
github.com
Marka
BMW
Otomatik araça vereceğim fiyat farkını manuel araçta donanıma verme taraftarıyım. Dizel araçların da 3-5 sene sonra değer kaybedeceğini düşündüğümden (yavaş yavaş otomobil firmaları dizel araç üretimini durdurmak için tarih verdi) benzinli araç daha sıcak geliyor. Ayrıca önümüzdeki aylarda 2017 model araçların fiyatı düşer mi? Şuan 2017 modeli 110-115k bandındaki araçları nisan ayı gibi 100k ya almak mümkün olur mu?
O kadar düşüş olacağını sanmam hocam. Bunların sağı solu belli olmaz bi zam gelir bu fiyatları mumla arariz. Bide dizel konusundaki görüşlerinize katılmıyorum hocam. Dünya da değer kaybedebilir ama su an 10 arabanın 6 si dizel ve alternatif i nerdeyse hiç yok. oyüzden dizel konusunda bizim biraz daha katedecek yolumuz olduğunu düşünüyorum

Cromwelle

Asfalt Kurutucu
1 Mar 2018
90
54
560
Marka
Citroen

Oturduğum semte bakıyorum bisikletle gidip geliyorum spora ve arabaların %70 otomatik kısacası devir biraz buna kaydı kaymasının sebebi ise trafik aslında bana göre belirli bir bütçe herkes belirliyor ve o bütçenin yukarısına çıkıyor ise atıyorum 60k üstüne otomatik tercih edilir bunun aşağısı manuel olabilir zevk meselesi biraz daha aslında.80-90 k para verip debriyajla uğraşmak zor gelebilir.

Dizel araç konusunda bana göre kolay kolay devri bitmez bence dizelin her daim pazarlamada önemli bir yeri var bana göre tercih edenlerin çoğu direk dizel modellere daha çok kayıyor.

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,284
1
9,436
4,970
kocaeli
Bende hondanin yag yaktigini duydum ki şuan hondanin motoru yerinden kopup firlıyor desek inanılır durumda :)

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,691
2
9,625
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Ilk defa senden duydum. :)
Bende ilk kez sizden duydum astra daki 1.6 ile karıştırıyor olabilir misiniz?
yılların atmosferik motorunun yağ yakması bana hiç inandırıcı gelmedi.

Yakın bir arkadaşımda 0km alınmış bir civic var 1.6 cvt ,15.000 km bandına gelene dek motoruna kısım kısım 5 "+-1" litre yağ koyuldu eksildiği için , dediğim gibi civic sahibi olanlar kontrollerini yapsınlar , belki bana destek olan çıkar.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Bende alttaki mesajlara bakmadan Astra demiştim.. sonra kronik problemleri olduğunu gördüm ama oyu vermiş oldum birkere..
Bu durumda tercihim Megane olurdu.

mustafa.e

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,884
8,361
4,570
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Hocam raporla alacaksanız 2.0dizel motorlu arabalara da bakabilirsiniz bence, vergisiz fiyatlar benzer yerlere geliyor.
1.0tsi konusunda da 1.2tsi karadenizde hiç sıkıntı çekmedi yüklü halde bile dağları tepeleri aştı :D ama yakıt konusunda üzebilir, karadeniz sonuçta normalde 5-6 yakan dizellerin 12-13 yaktığı yerler :D manuel dizel hb megane tercih edebilirdim yerinizde olsam

LazDarovya

Elit Apaçi
21 Ara 2016
62
30
970
Hocam raporla alacaksanız 2.0dizel motorlu arabalara da bakabilirsiniz bence, vergisiz fiyatlar benzer yerlere geliyor.
1.0tsi konusunda da 1.2tsi karadenizde hiç sıkıntı çekmedi yüklü halde bile dağları tepeleri aştı :D ama yakıt konusunda üzebilir, karadeniz sonuçta normalde 5-6 yakan dizellerin 12-13 yaktığı yerler :D manuel dizel hb megane tercih edebilirdim yerinizde olsam
Raporlu araçta 1.6 sınırı var hocam :)

LazDarovya

Elit Apaçi
21 Ara 2016
62
30
970
Geçenlerde bunun muhabbeti geçti forumda epey. Hacim sınırı kalkmış fiyat sınırı gelmiş. Vergili fiyatı 200bine kadar olan her arabayı alabiliyorsunuz. Yanlış hatırlamıyorsam mtv de ödemiyorsunuz diye biliyorum :)
Alabilecek durumdakiler için güzel bir fırsat olmuş o halde. Ancak bizim sınırımız vergili fiyatıyla 100-110k bandında :/

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım