Sıfır araç tavsiyesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

LazDarovya

Elit Apaçi
21 Ara 2016
62
30
970
Merhabalar..
Daha önce sizden bir SUV tavsiyesi istemiştim, ancak ev aldığım için arabaya ayırdığım bütçede biraz kısıtlamaya gittim. Çok araba değiştiren bir aile değiliz. 97 yılında sıfır olarak alınan Broadway 95.000km de hala orjinal olarak durmakta. Mevcut aracımızı da sattığımızda elimizde sıfır araç için yaklaşık 85-90bin bandında bir bütçe kalıyor. 2. elde ise bu fiyat bandı 60-65 binlere kadar geriliyor. Arabayı 60 yaşındaki babamla birlikte kullanacağım için çok da genç işi bir araba olmamasını düşünüyorum. Bahsettiğim gibi çok araba değiştirmediğimiz için almışken hem iyi hemde biraz dolu olsun istiyorum. Öncelikle Fiat, Dacia, Citroen gibi markalara sıcak bakmadığımızı da dip not olarak belirterek tavsiyelerinizi almak istiyorum.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Yerden yüksekse seçenekler böyle olabilir:
c4 cactus 1.6 e-hdi motor var --> yerden yüksek,parçası bol 1.4 üstü motor,biraz genç işi tasarım
Duster 1,5 dci ----> Karadenizlilerin vazgeçilmez arabası,donanım zayıf onla orantılı masrafsız yerden yüksek 1.4 üstü
Fiat 500x 1.6 multijet---> Doblo motoru parça ucuz bilinir sağlamlık-sorunluluk,donanım iyi, iç mekan kalitesi iyi yerden yüksek 1.4 üstü
Kia Sportage 1.6 gdi atmosferik ----> motor parçası bol(ix35 le aynı motor),Atmosferik sorunsuzluğu,donanımları orta seviye; yakar yalnız
Mokka x var ama fikrim yok kullanmadım test etmedim.
Bonus: Sıfır değil ama Skoda Yeti 1.6 tdi da olur 1.4 tsi da olur.Olumlu yorumlar var hakkında
Mokka X ve C4 Cactus tavsiye etmem valla ikiside zorlama araçlar.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Boyutuyla, yüksekliğiyle, motoruna göre yakıtıyla (fabrika verisi şehir içi 6.6 ama kullanıcı ortalamaları 7-7.5 arası) Vitara 1.6 4x2 uygun duruyor (yaşadığınız yerde servisi vs. sorun değilse tabi) . Benimde tavsiyem onu incelemeniz. 20 yıldır aynı arabayı kullanıyoruz diyorsunuz, Vitara'da hiç satılmayacak araba değil ama bir kaç günde ama bir kaç haftada neticede satılır.

Ben tercih etmezdim, incelediğim kadarıyla beğenmedim ama Captur, 2008, Juke gibi seçeneklerde var o fiyat bandında.

LazDarovya

Elit Apaçi
21 Ara 2016
62
30
970
Yerden yüksekse seçenekler böyle olabilir:
c4 cactus 1.6 e-hdi motor var --> yerden yüksek,parçası bol 1.4 üstü motor,biraz genç işi tasarım
Duster 1,5 dci ----> Karadenizlilerin vazgeçilmez arabası,donanım zayıf onla orantılı masrafsız yerden yüksek 1.4 üstü
Fiat 500x 1.6 multijet---> Doblo motoru parça ucuz bilinir sağlamlık-sorunluluk,donanım iyi, iç mekan kalitesi iyi yerden yüksek 1.4 üstü
Kia Sportage 1.6 gdi atmosferik ----> motor parçası bol(ix35 le aynı motor),Atmosferik sorunsuzluğu,donanımları orta seviye; yakar yalnız
Mokka x var ama fikrim yok kullanmadım test etmedim.
Bonus: Sıfır değil ama Skoda Yeti 1.6 tdi da olur 1.4 tsi da olur.Olumlu yorumlar var hakkında
fiat ve citroen istemediğimizi belirtmiştim :) mokka lar da arada kalmış sınıfı belli değil gibi bir araba.. Yeti ise SW gibi kangoo tipi bir araba. Duster de oldukça boş ancak dedğiniz gibi yöreye en uygun araba o. Sportage'ların fiyatı da bu bandı aşıyor sanırım

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,927
2
24,241
5,320
İzmir
Marka
Toyota
fiat ve citroen istemediğimizi belirtmiştim :) mokka lar da arada kalmış sınıfı belli değil gibi bir araba.. Yeti ise SW gibi kangoo tipi bir araba. Duster de oldukça boş ancak dedğiniz gibi yöreye en uygun araba o. Sportage'ların fiyatı da bu bandı aşıyor sanırım
Bunlar piyasada size en yakın arabalar onlar da kriterlere uymuyor.Aslında arabaları yazarken demek istediğim Vitara düşünün tekrar:) Size en yakın Suzuki Trabzonda sanırım

Son düzenleme:

Gurdal07

Profesör
29 Eyl 2016
354
342
1,295
Antalya
Az daha bekleyin yeni ibiza alın. Modelin İlk sahiplerinden olursunuz. 7 8 sene son kasa arabaya binmiş olursunuz. Bence artık babanizi da bu yaştan sonra debriyajla, vitesle ugrastirmayin otomatik bakın.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım