HABER Sınıfını karıştıracak yeni Volkswagen Touareg tanıtıldı!

AcilStop

Elit Apaçi
3 Kas 2017
346
248
945
40
Vw son günlerde beni şaşırtmaya başladı. İlk önce geyik testinde ilk defa bir vw aracı başarılı buldum (t-roc) şimdi de ilk defa bir vw aracın iç mekanını beğeniyorum. Ne oluyor bu vw'ye tasarımcılarının başına güneş mi geçti?

Cromwelle

Asfalt Kurutucu
1 Mar 2018
90
54
560
Marka
Citroen
Bu arabaya vereceğim fiyata 3 tane residanz alınır arabanın içinde yatmıyor isek gereksiz ww diyince aklıma para geliyor nedense.

assettocorsaa

Profesör
11 Eyl 2016
685
1,268
2,270
İç mekan güzel olmuş. Mercedes görsün de biraz örnek alsın. Piranha tabletlerle nereye kadar...

edit: premium tartışmasına gelecek olursak, premium diye geçinen birçok modelden daha premium olmuş. Neden markaya takılıyorsunuz?

Son düzenleme:

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
İç mekan güzel olmuş. Mercedes görsün de biraz örnek alsın. Piranha tabletlerle nereye kadar...

edit: premium tartışmasına gelecek olursak, premium diye geçinen birçok modelden daha premium olmuş. Neden markaya takılıyorsunuz?
cunku vw markasının premıum versıyonu audi markasıdır. markaya da takılmak zorundayız cunku kaputa tata amblemı koysaydık kac kısı o arabayı alırdı ? ben premıum model uretıyorum demekle premıum olundugunu daha gormedım . bknz mazda.

mgdedeoglu

Reis
7 Eyl 2016
3,232
9,855
5,320
36
Stuttgart
VW, premium, hımm. Araç gayet güzel işte, bu premiumlaştırma merak neden gerçekten anlamıyorum.
O amblemle sadece bir otomobil değil bir marka, bir kültür bir isim satın alıyorsunuz. Premiumluk aracın satıldığı bayiden başlayıp, reklamlarına, tüm ürün gamındaki araçların kalitesine kadar uzanan bir şey. İstersen Dünya'nın en iyi aracını yap markan doğru değilse premium falan olamazsın. Veya en kötü Lexus gibi zamanla tane tane işlersin marka kimliğini.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
cunku vw markasının premıum versıyonu audi markasıdır. markaya da takılmak zorundayız cunku kaputa tata amblemı koysaydık kac kısı o arabayı alırdı ? ben premıum model uretıyorum demekle premıum olundugunu daha gormedım . bknz mazda.

Sadece markaya bakacaksak, A3 sedana premium mu diyeceğiz? Bence değil.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Sadece markaya bakacaksak, A3 sedana premium mu diyeceğiz? Bence değil.
bu kısısel bır gorus olur bencede mazda premıum ama usttede bahsedılmıs sadece amblem degıl gerı kalan tum etmenlerde ısın ıcıne gırdıgınde premıum olmaktan uzak bır marka mazda ornegın. audı ıcınse vag grubunun sıralaması c segmentınde leon( golf ( a3 seklınde yanı kısacası evet c segmentındekı premıum temsılcılerı audı.

olea

Asfalt Kurutucu
26 Mar 2018
95
25
670
Her şeyiyle yeni bir Touareg tasarlanmış ama o direksiyon aynı kalmış bari R Line modeline Arteon'daki gibi R Line direksiyon koysaydınız ama o da aynı. Euro döviz kuru 5 TL'ye dayanmışken ve bu ÖTV oranları varken bu yeni Touareg'in yanından bile geçilmez. Eldeki arabalara binmeye devam.

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Beklediğimden daha karmaşık olmuş. Ben ön tarafta sade bir tasarım beklerdim. Yine de güzel. İçini de kahverengi alınca çok premium görünüyor. VAG Grubu'nun kahverengi derisini çok seviyorum.

Patri

Profesör
22 Eyl 2016
258
440
1,395
Ben beğendim güzel olmuş. Bu araç ülkemizde de kendi sınıfına göre bence çok satacak. VW bence de premium bir marka değil ama orta sınıf markalar arasında premium'a en yakın marka. Malzeme kalitesi, motor-şanzıman, yalıtım, kullanılan teknoloji hepsinde belli bir çıtanın üstündeler. Bu kalite farkları detaylara inince ortaya çıkıyor. Örnek olarak, araçta far sistemleri, diğer sürüş destek sistemleri VW'de gerçekten işe yarar bir şekilde sürücüye fayda sağlarken, rakip japon markalar ve diğer orta sınıf araçlarda sadece donanım olarak görünsün diye var.Bunu da ADAC'ın yaptığı çeşitli asistan sistemleri testlerine dayanarak söyledim. Her testte vw yüksek puan almayı başarabiliyor. İncelemek isteyenler için link:
https://www.adac.de/infotestrat/tests/assistenzsysteme/default.aspx

Bir tek, yol tutmayan mqb platformuna el atmaları lazım :)

Son düzenleme:

akif51bmw

Elit Apaçi
21 Ocak 2018
142
265
885
Ben beğendim güzel olmuş. Bu araç ülkemizde de kendi sınıfına göre bence çok satacak. VW bence de premium bir marka değil ama orta sınıf markalar arasında premium'a en yakın marka. Malzeme kalitesi, motor-şanzıman, yalıtım, kullanılan teknoloji hepsinde belli bir çıtanın üstündeler. Bu kalite farkları detaylara inince ortaya çıkıyor. Örnek olarak, araçta far sistemleri, diğer sürüş destek sistemleri VW'de gerçekten işe yarar bir şekilde sürücüye fayda sağlarken, rakip japon markalar ve diğer orta sınıf araçlarda sadece donanım olarak görünsün diye var.Bunu da ADAC'ın yaptığı çeşitli asistan sistemleri testlerine dayanarak söyledim. Her testte vw yüksek puan almayı başarabiliyor. İncelemek isteyenler için link:

Hocam mqb vw de yol tutuyor. Seat ta tutmuyor nedense :D komik bir durum gerçekten

akif51bmw

Elit Apaçi
21 Ocak 2018
142
265
885
Ayrıca o paraya daire, tarla tapan alırım diyen arkadaşlara bir şey söylemek istiyorum. O arabayı alanlar bizim alırım dediğimiz daireye kümes gözüyle bakar :D

olea

Asfalt Kurutucu
26 Mar 2018
95
25
670
iyi de kardeş o daireye kümes gözüyle bakanlar zaten Touareg'i de Dacia Duster gözüyle bakıyor yani..

RedLine

Profesör
11 Eyl 2016
257
349
1,395
İstanbul
Marka
MINI
Premiumdur değildir ayrı mesele ama markaların birçoğunda 4x4 seçeneği yok veya çok çok az var. Jip,suv,allroad artık her neyse, ben bu tip bir aracı alıp çamurlu,kumlu,dik,kaygan yokuş veya karlı zeminde, köy yollarında kullanamayacaksam almam. Şehirde diğer araçlardan ve insanlardan yüksek olma takıntım bulunmuyor. 1.4tsi ve 4x4 seçeneği yoksa anlamsız bir model olarak kalacak benim için.

thestig

Profesör
8 Eyl 2016
391
818
1,845
O direksiyonun yerine doğan slx direksiyonu koysalar bu kadar sırıtmazdı çok demode durmuş

AcilStop

Elit Apaçi
3 Kas 2017
346
248
945
40

Adac testinde düşük not alan herhangi bir Alman markası var mı ki? :)

Japon araç üreticisi Subaru'ya ait çift kameralı Eyesight en iyi aktif güvenlik sistemlerinden biri olduğunu bir çok testte kanıtlamıştır.

Son düzenleme:

bubiroyun

Elit Apaçi
12 Mar 2018
96
45
970
Marka
Volkswagen
Yeni VW konsolunu Polo'dan; yeni VW ön yüzünü de Passat'tan tanımıştık. Ama yani şu aynı direksiyonu koskacaman SUV'a da koymayınnn :D Polo'da aynı direksiyon var :D

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım