Siz Olsanız Ne yapardınız?

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,517
1
4,949
4,070
42
Trabzon
Marka
Renault
Malumunuz üzere mekanik pek bir iş kalmadı arabamda ve kozmetik işlemlerini yaptırma niyetindeyim. Taban döşemesine varana kadar söküp genel bir elden geçireceğim. Lakin evdeki hesap pek çarşıya uymuyor. Ben 15-20k bandında bir masraf beklerken sadece boyacı bana 45k fiyat çekti. Kaporta kısmını zaten hiç konuşmadım. Kabaca 50k verip kozmetik olarak tertemiz bir hale getirebilirim. Araba pırıl pırıl olur. Eninde sonunda bunu biri yaptıracak. Çok daha uyguna bu iş çözülebilir onu da biliyorum ve soracağım ama en kötü senaryodan hareket edelim. Bu arada arabam 288.000 km de. Bütün kayışları sıvıları lastikleri debriyajı volanı ön arka diskler balatalar kampanalar el freni telleri vs hepsi yeni. Hatta yaptıklarımın listesini de koydum aşağıya. Bunların pek çoğunu yeni araç alınca yapmam gerekecek bunuda biliyorum.

Siz olsanız;
Satıp o harcayacağım rakamı üstüne ekleyip km boya değişen olarak aynı ayarda bir araba mı alırsınız yoksa mekanik olarak her detayına hakim olduğunuz arabayı yapıp 2-3 sene sürer miydiniz?

1_ax.jpg

IMG_0766.jpg IMG_0768.jpg IMG_0769.jpg IMG_0761.jpg IMG_0762.jpg IMG_0763.jpg IMG_0764.jpg IMG_0765.jpg

MehmetAydin

Mehmet AYDIN
Panpa
10 Haz 2019
1,893
2,156
2,570
31
Niğde
Marka
Chevrolet
Malumunuz üzere mekanik pek bir iş kalmadı arabamda ve kozmetik işlemlerini yaptırma niyetindeyim. Taban döşemesine varana kadar söküp genel bir elden geçireceğim. Lakin evdeki hesap pek çarşıya uymuyor. Ben 15-20k bandında bir masraf beklerken sadece boyacı bana 45k fiyat çekti. Kaporta kısmını zaten hiç konuşmadım. Kabaca 50k verip kozmetik olarak tertemiz bir hale getirebilirim. Araba pırıl pırıl olur. Eninde sonunda bunu biri yaptıracak. Çok daha uyguna bu iş çözülebilir onu da biliyorum ve soracağım ama en kötü senaryodan hareket edelim. Bu arada arabam 288.000 km de. Bütün kayışları sıvıları lastikleri debriyajı volanı ön arka diskler balatalar kampanalar el freni telleri vs hepsi yeni. Hatta yaptıklarımın listesini de koydum aşağıya. Bunların pek çoğunu yeni araç alınca yapmam gerekecek bunuda biliyorum.

Siz olsanız;
Satıp o harcayacağım rakamı üstüne ekleyip km boya değişen olarak aynı ayarda bir araba mı alırsınız yoksa mekanik olarak her detayına hakim olduğunuz arabayı yapıp 2-3 sene sürer miydiniz?

Ekli dosyayı görüntüle 46774
Ekli dosyayı görüntüle 46775 Ekli dosyayı görüntüle 46777 Ekli dosyayı görüntüle 46778 Ekli dosyayı görüntüle 46780 Ekli dosyayı görüntüle 46781 Ekli dosyayı görüntüle 46782 Ekli dosyayı görüntüle 46783 Ekli dosyayı görüntüle 46784
Ben olsam işlemleri yaptırır binmeye devam ederim.Çünkü bütçe aracın temizine çıkmak için yeterli değil gibi.Kaldı ki aldığınız aracın da kusurları çıkacak ve onlar da ekstra masraf olacak.Ancak ilanlara sürekli bakar olup uygun acil satılık bir tane denk getirilirse hızlı bir satış düşünülebilir.

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,644
18,462
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
2016 arabada bu kadar hızlı paslanma görmek biraz fazla geldi bana açıkcası. Yenisi alınamıyorsa eldekine yatirim yapmak oldukça mantıklı fakat sanayi fiyatları da uçtu gitti maalesef.

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,517
1
4,949
4,070
42
Trabzon
Marka
Renault
10 yıl paslanmazlık garantisinden bahsediliyor. Eğer böyle bir durum var ise servisle anlaşılarak yaptırabilir miyim acaba ama araba 200.000 km den sonrasında serviste görmemiş bakımlarını

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,834
3
9,819
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
10 yıl paslanmazlık garantisinden bahsediliyor. Eğer böyle bir durum var ise servisle anlaşılarak yaptırabilir miyim acaba ama araba 200.000 km den sonrasında serviste görmemiş bakımlarını
Kaporta ve mekanik garantisi farklı garantiler abi değerlendirebiliyorsan değerlendir , parçaları yenisi ile bile değişebilirler :)

UCY

Profesör
29 Kas 2019
283
906
2,195
İstanbul
Marka
Fiat
Km 300.000 e çok yakın, ülkemizdeki km takıntısı yüzünden değeri oldukça düşecek ve çer çöp araçlar ile aynı değeri görecektir malesef.

keremkarakaya

Kerem Karakaya
Profesör
8 Eyl 2016
114
63
1,035
İstanbul
Marka
Opel
Hocam açıkçası yazdığınız rakam çok değil. Çok vakit alacak işlerde değiller. Çoğunluğunu kozmetik kısımlar oluşturuyor zaten.
Ben olsam yapar 2 ay kullanır satardım. Maksat yaptığınız masrafı geri alabilmek ve değerini koruyabilmek olurdu. 2 sene kullansanız ve bekleseniz arabaya bağladığınız paraya değer kaybettireceksiniz. Aktif olarak kullanacağınız için kilometre yükselecek, bağlanan para değer kaybedecek hiç gerek yok.
Vaktiniz varsa aracı toparlamaya başlayın. 2 ay kullanın ve satın.
Ben elden ayaktan düşen şirket araçlarımızı toparlıyorum. Hem kozmetik hem mekanik olarak revizyona gidiyorum. 700.000₺'ye satmak yerine 800.000₺'ye satıyorum, satan da memnun alan da memnun oluyor. Alacak adam vakit kaybetmek istemiyor. Toplanmış halde satın almak herkesin işine gelir. Bu haliyle daha az rakama sadece uğraşacak adama satarsınız. Toplayıp satarsanız her kitleye satış yapmış olursunuz ve paranız değerini korur.

Son düzenleme:

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,517
1
4,949
4,070
42
Trabzon
Marka
Renault
Satmak en kolayı aslında işin. Ama şu var. Üzerine hatırı sayılır bir para eklemem gerek ve yine sıfır olmayacağı için en iyi ihtimalle bakım için bile 20-30k harcamak gerekecek. Satınca yerine daha iyisini koyma şansım olsa ya da en azından para harcatmayacak bir araba koyma şansım olsa hemen satayım ama oda zor gibi sanki. Çok daha uygun bir rakam aldım ve pazartesi hayırlısıyla başlıyoruz. Ekstra işlerde yapacağım.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,171
7
51,703
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Satmak en kolayı aslında işin. Ama şu var. Üzerine hatırı sayılır bir para eklemem gerek ve yine sıfır olmayacağı için en iyi ihtimalle bakım için bile 20-30k harcamak gerekecek. Satınca yerine daha iyisini koyma şansım olsa ya da en azından para harcatmayacak bir araba koyma şansım olsa hemen satayım ama oda zor gibi sanki. Çok daha uygun bir rakam aldım ve pazartesi hayırlısıyla başlıyoruz. Ekstra işlerde yapacağım.
Olsun. Zaten bunda yapacak bir şey kalmazsa canın sıkılır. Bu sefer yoktan bir bahane bulup satarsın, sonra toplanmak için senin gibi bir hayır sahibini bekleyen başka bir cefakarı bulup alırsın, masrafları ona yaparsın :)

Arkadaşların dediği gibi bence de yaptırıp sat =)

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,131
4,441
4,220
varsova
Marka
Porsche
yaptirip kullanin, kullanirken de piyasayi takip edin, alabileceğiniz temizlikte birsey bulursaniz satin, suan al-sat piyasasi nasil bilmiyorum ama bence en kotusu arabasiz elinde nakitle kalip temiz araba bulamamak

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,517
1
4,949
4,070
42
Trabzon
Marka
Renault
yaptirip kullanin, kullanirken de piyasayi takip edin, alabileceğiniz temizlikte birsey bulursaniz satin, suan al-sat piyasasi nasil bilmiyorum ama bence en kotusu arabasiz elinde nakitle kalip temiz araba bulamamak
Niyetimde o yönde ama bu bahsettiğimiz şey çok zor oluyor. Kimse şu dönemde durup dururken arabasını satmıyor. O kadar zaman harcadıktan sonrada sürerim diye düşünüyorum. Arabaya fazla para bağlamak o kadar uğraşmama rağmen çok mantıklı gelmiyor ama hayat bazı fikirlerimizin değişmesine sebep olabiliyor.

Bu arada şeytanı biri çağırsın yanımdan aklıma girip duruyor 😂
image_picker_237DF7A4-2601-4857-8E8E-B5FB2E63CA8E-707-00000051EDC72508-1-scaled-1-scaled-1.jpg

image_picker_88644C65-9D86-4202-A7F4-0DF6D0E012E8-707-0000004FEEC78C60-1-scaled-3-scaled-1.jpg

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,834
3
9,819
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Niyetimde o yönde ama bu bahsettiğimiz şey çok zor oluyor. Kimse şu dönemde durup dururken arabasını satmıyor. O kadar zaman harcadıktan sonrada sürerim diye düşünüyorum. Arabaya fazla para bağlamak o kadar uğraşmama rağmen çok mantıklı gelmiyor ama hayat bazı fikirlerimizin değişmesine sebep olabiliyor.

Bu arada şeytanı biri çağırsın yanımdan aklıma girip duruyor 😂
Ekli dosyayı görüntüle 46794
Ekli dosyayı görüntüle 46795
Çağırırsak bizim ayıbımız olur gibi ama neyse abi :D

• Haha
Tepkiler: Gökhan61
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım