KAPALI Siz Olsanız...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

LvntDmr67

Levo
Panpa
Beta Programı
27 Eki 2016
1,693
5,498
4,070
38
Ankara
Marka
Peugeot
Merhabalar..
Senede 5.000 KM geçmediğimiz için düşük tüketim oranı sunan ve geniş bagaj hacmine sahip 70.000 TL altında Sıfır araç alacak olsanız hangisini tercih ederdiniz ?

1- TOYOTA COROLLA 1.33
2- SKODA OCTAVIA 1.0
3- OPEL ASTRA 1.0 HB ya da ASTRA SEDAN 1.6
4- RENAULT MEGANE 1.6 SEDAN
5-CITROEN CACTUS 1.2
6- VW JETTA 1.2

Not : Bunların haricinde bu kriterlere uygun aklınıza gelen bir araç var mı ?

cnkakyz

Panpa
9 Eyl 2016
566
1,110
2,520
Ankara
Marka
Renault
Hocam sakin kullanıyorsanız ve az km yapıyorsanız bence 1.4 turbolara bakın 1.0 veya 1.2 lere göre daha iyiler. En azından uzun yola çıkarsanız daha rahat edersiniz. Zaten baz donanımlı araçlara bakıyorsunuz 8-10k kmye kadar temiz ikinci ellerede yönelebilirsiniz. Beklentiniz bagaj hacmiyse octavia mantıklı olur.

efaykac

Profesör
24 Eyl 2016
102
80
1,035
İstanbul
Normalde megane derdim ama sadece joy donanimi olmasi ve 1.6 eski motoru olmasi sebebiyle astra hb diyorum. Genislik isterseniz de octavia alin.
Tüp takilacaksa megane sedan. Memnun kalirsiniz emin olun.

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,065
7
51,441
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Fiyatlar kurtarıyorsa yazdıklarınız arasından Octavia. Ama bence o fiyata ancak Egea-Toledo-Rapid üçlüsünün iyi donanımlısını alabilirsiniz.

Son düzenleme:

karyel

Profesör
2 Kas 2016
313
441
1,395
40
Anlamadığım hem yılda 5.000 km yi geçmeyeceğiz, hem de az yaksın demişsiniz. neyse sizin ihtiyacınız bir skoda ama Octavia değil rapid spaceback 1.2 tsi greentec dsg 90 bg. style donanım 69 k. liste fiyatı 70 k ya cam tavanlı v.s dolu dolu alır keyifle binersiniz.

TheMachinist

Profesör
9 Eyl 2016
194
381
1,335
octavianın full donanımlısını almaktan son dakikada vazgeçmiş biri olarak octavia tavsiye ederim :) beni vazgeçiren otoparkın testi olmuştu yoksa gidip alacaktım :)

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
octavianın full donanımlısını almaktan son dakikada vazgeçmiş biri olarak octavia tavsiye ederim :) beni vazgeçiren otoparkın testi olmuştu yoksa gidip alacaktım :)

Açıkçası benide etkiledi o test lakin söylenenler doğru gibiydi... biraz araştırınca belki o kadar değil ama en azından haklı olduklarını anlamıştım.

Gerçi sonradan gelen araçlarda sorunların azaldığı söyleniyor ama emin olamadım...
Video da kalkmış sanırım siteden..yeni bir inceleme gelebilir

LvntDmr67

Levo
Panpa
Beta Programı
27 Eki 2016
1,693
5,498
4,070
38
Ankara
Marka
Peugeot
Otopark testlerinde özellikle Ant'ın test ettiklerinde kusur bulunmama gibi bi ihtimal yok..:) Ama aracın fiyatına göre bazen değerlendirmedikleri oluyor..Hala bi arabada karar kılamadıysam bunda buradaki testlerinde etkisi var :)

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Otopark testlerinde özellikle Ant'ın test ettiklerinde kusur bulunmama gibi bi ihtimal yok..:) Ama aracın fiyatına göre bazen değerlendirmedikleri oluyor..Hala bi arabada karar kılamadıysam bunda buradaki testlerinde etkisi var :)

+1

Sanırım testin içine biraz daha diğer, rakip araçlar ile karşılaştıracak bilgiler serpiştirilmeli... Bazen bazı testler araçlar o kadar iyi değerlendiriliyorki (mesela Ceed gibi) ya acaba hakkaten konforu "Golf ten iyimi, o kadar mı sessiz, 308 de böyle değilmiydi .... " gibi gibi soru işaretleri oluşuyor kafada...bende sizin gibiyim, işim ile ilgili her an olabilecek bir gelişmeye endeksli, 2-3 gün içinde araç almam lazım ama liste halen kabarık

LvntDmr67

Levo
Panpa
Beta Programı
27 Eki 2016
1,693
5,498
4,070
38
Ankara
Marka
Peugeot
+1

Sanırım testin içine biraz daha diğer, rakip araçlar ile karşılaştıracak bilgiler serpiştirilmeli... Bazen bazı testler araçlar o kadar iyi değerlendiriliyorki (mesela Ceed gibi) ya acaba hakkaten konforu "Golf ten iyimi, o kadar mı sessiz, 308 de böyle değilmiydi .... " gibi gibi soru işaretleri oluşuyor kafada...bende sizin gibiyim, işim ile ilgili her an olabilecek bir gelişmeye endeksli, 2-3 gün içinde araç almam lazım ama liste halen kabarık

Evet haklısınız aynı segmentte, fiyat aralığında olan 3-4 araç karşılaştırılıp puanlama yapılabilir..Hangi aracın hangi konularda rakiplerinden üstün olduğunu daha rahat görmüş oluruz..Siz hangi araçları arasında kaldınız ?

Son düzenleme:

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Evet haklısınız aynı segmentte, fiyat aralığında olan 3-4 araç karşılaştırılıp puanlama yapılabilir..Hangi aracın hangi konularda rakiplerinden üstün olduğunu daha rahat görmüş oluruz..Siz hangi araçları arasında kaldınız ?

1-2 yaşında Golf veya A3 düşünüyorum ..dizel ve otomatik olacak ...
Bir yandan da Ceed aklımı çeliyor.... 308 hep bir göz kırpıyor ancak sanki iniş biniş olarak ben pek rahat edemedim 308 de.. yinede son kez bakacağım.. kısada olsa test sürüşüde yaparım ama anlaşılmıyor birşey..malum çok kısa parkurlar.. bir tek astrayı eleyebiliyorum lakin her testte biraz konfor olarak Golf ün gerisinde kalıyor, izolasyon olarakta olumsuz görüşler var ki aslında en güncel araçta Astra .,.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Bir yandan da Ceed aklımı çeliyor.... 308 hep bir göz kırpıyor ancak sanki iniş biniş olarak ben pek rahat edemedim 308 de.. yinede son kez bakacağım.. kısada olsa test sürüşüde yaparım ama anlaşılmıyor birşey..malum çok kısa parkurlar.. bir tek astrayı eleyebiliyorum lakin her testte biraz konfor olarak Golf ün gerisinde kalıyor, izolasyon olarakta olumsuz görüşler var ki aslında en güncel araçta Astra .,.

Abi bu durumda yapacağın en mantıklı şey gidip arabaları kendin detaylı şekilde incelemen bütün arabaları da kullanmaya çalış indikten sonra arkanı dönüp süzdüğünü gidip al :)

LvntDmr67

Levo
Panpa
Beta Programı
27 Eki 2016
1,693
5,498
4,070
38
Ankara
Marka
Peugeot
Yani aklınızı karıştırmak gibi olmasın ama Yeni Megane Hb 'de bakabilirsiniz..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım