KAPALI Skoda Fabia mı Clio IV mü ?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Cemmm
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Cemmm

Profesör
85
Herkese merhaba arkadaşlar.

İki aracı karşılaştırdığımızda hangisi neden tercih edilmeli ?

Skoda 1.2 TSİ DSG Style
Clio 1.2 EDC 120 HP icon

Clio yaklaşık 6.000 TL daha pahalı.

Clionun tasarımını çok hoş buluyorum ben
Clio'nun hoş bulduğum 3 şeyi var. Motoru, freni ve tasarımı. Bunun dışında hiç bir özelliğinin parasını hak ettiğini düşünmüyorum. Malzeme ve işçilik sadece yumuşak malzemeyle ölçülemez. Fabia'nın iç mekandaki malzemeleri sert ama 10 yıl boyunca bana mısın demeyecek gibi hissettiriyor. Ben kesinlikle Fabia'yı tercih ederdim.

Dizel ve manuel almadıkça clio çok mantıksız bi seçim olur hocam dizelini kullandım uzun süre ,yakıtı saymazsak çöp bi araba malzeme kalitesi de bi o kadar dandik, Skoda tercih etmelisiniz bence

Leon o para ise bencede clio almayın. Clio alınacaksada 2015 hatta 2016 dan aşağısına bakmayın. O bahsedilen kronik sorunların çoğu giderildi 2015 ve üstünde. Bu arada yol tutuş konusunda fabia daha iyi diyenler olmuş sanıyorum iki aracıda özellikle pist ortamında kullanmamışlardır. Yol tutuş konusunda fabia clio ya göre bir alt sınıf kalır. Ama dsg ve malzeme kalitesi anlamında fabia, yol tutuş ikinci el anlamında ise clio derim ben.

Leon o para ise bencede clio almayın. Clio alınacaksada 2015 hatta 2016 dan aşağısına bakmayın. O bahsedilen kronik sorunların çoğu giderildi 2015 ve üstünde. Bu arada yol tutuş konusunda fabia daha iyi diyenler olmuş sanıyorum iki aracıda özellikle pist ortamında kullanmamışlardır. Yol tutuş konusunda fabia clio ya göre bir alt sınıf kalır. Ama dsg ve malzeme kalitesi anlamında fabia, yol tutuş ikinci el anlamında ise clio derim ben.
Valla yalan yok, ikisini de pistte kullanmadım. Fabia'nın yol tutuşu için her türlü emniyetli, oturaklı derim. vag grubunun sakin ve konforlu kullanıma yönelik markası Skoda. Tam olarak Fabia da bunu yansıtıyor, fiesta gibi dinamik değil. Clio kullandığımda böyle sanki fabrika çıkışı amortisörleri patlakmış, yayları da 1M km yapmış hissi vermişti bana. Clio'nun kronik sorunları düzeltildiyse bilemem. Ama düzeltilmiş olsa bile kişisel tercihim olmazdı :)

Tamam Clio'nun malzeme kalitesi iyi değil de Fabia da ondan iyi değil ki. Bildiğimiz araçlar olmasa inanacağız.
Hocam daha dün makyajlı clio ya gittik. Malzeme kalitesi şahinlerde bile daha iyi. Ama en baz versiyon da bile bose ses sistemi sunması hoş. Fakat çok fazla fiyatları en boşu 52 bin TL. Polo bu fiyat olsaydı dünya yıkılırdi da neyse

Hocam daha dün makyajlı clio ya gittik. Malzeme kalitesi şahinlerde bile daha iyi. Ama en baz versiyon da bile bose ses sistemi sunması hoş. Fakat çok fazla fiyatları en boşu 52 bin TL. Polo bu fiyat olsaydı dünya yıkılırdi da neyse
Şahinde bile daha iyi lafını zaten ciddiye almıyorum. Sen benim en son sürdüğüm Polo'yu bir sür de Clio'ya dünya varmış diye sarılırsın :D 70.000'lik Polo'da 2 tane hava yastığı var, 2 gram yumuşak malzeme kurtaracak beni kaza sırasında zaten. Bu tip Clio/Polo/Fabia tartışmaları abartılacak ve hatta üstüne çok tartışılacak konular değiller. Gider içine binersin, sürersin, hangisinde kendini iyi hissedip iyi fiyat alırsan en iyisi odur. Gerisi bana göre hikaye.

Şahinde bile daha iyi lafını zaten ciddiye almıyorum. Sen benim en son sürdüğüm Polo'yu bir sür de Clio'ya dünya varmış diye sarılırsın :D 70.000'lik Polo'da 2 tane hava yastığı var, 2 gram yumuşak malzeme kurtaracak beni kaza sırasında zaten. Bu tip Clio/Polo/Fabia tartışmaları abartılacak ve hatta üstüne çok tartışılacak konular değiller. Gider içine binersin, sürersin, hangisinde kendini iyi hissedip iyi fiyat alırsan en iyisi odur. Gerisi bana göre hikaye.
Zaten genel olarak sizin dediğiniz bütün araçlar için geçerli. Ben airbag demedim zaten o konuda polo çok yanlış yolda. Sahin ı zaten esprili bir mana da söyledim. Ben kendimi en iyi fabia içinde mutlu hissettim mesela.

Clioyu da Fabia yi da kullaniyoruz. Konfor yakit saglamlik yeni kasa bi arac olmasi sebeplerinden fabia derim ben. İkinci eli de oyle eskisi gibi degil skodanin. Onceden millet bilmiyordu bu markayi eski ladalarla karistiriyordu ama simdi oyle degil millet tanidi ve ikinci eli de bir polo olmasa da iyi denilebilir. Clionun paralarina cikacaksaniz leon alin, cikmayacaksaniz fabia.

daha dün galerileri dolaşırken önce skodaya daha sonra renault ya uğramıştım kalite intibası olarak söylüyorum ki ilk bakış görüşü olarak kesinlikle fabia derim ve dsg gibi bir faktör varken ww grubu kalitesinden şaşmayın alışkanlığımdır her arabanın kapılarına bagaj kaput tarafına parmaklarımla vurup kontrol ederim ne kadar sağlam durduğunu :) renault boş teneke gibidir fabia dan şaşmayın derim :)

iki araç arasında çok büyük kalite farkı olduğunu sanmıyorum.uzun sure clıo 4 aracımız vardı.malzeme kalitesi bir fiesta değildir ne var ki fabia da da kullanılan malzemeler kaliteli sayılmaz.abartı fark yok iki araç arasında.sizin tercihiniz reno 2.el olarak tabiki güçlü ama fabıa da elden cıkmayacak bır arac degıl.gidin ve arabaları sürün sonra tercih sizin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...