KAPALI Skoda Fabia mı Clio IV mü ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Cemmm

Profesör
23 Eyl 2016
85
87
1,010
Herkese merhaba arkadaşlar.

İki aracı karşılaştırdığımızda hangisi neden tercih edilmeli ?

Skoda 1.2 TSİ DSG Style
Clio 1.2 EDC 120 HP icon

Clio yaklaşık 6.000 TL daha pahalı.

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
İkisi de çift kavrama olan EDC ve DSG arasından tercihim kesinlikle DSG olurdu. En azından sorunlu dönemini iyi kötü atlattı DSG, EDC' de ne çıkacak belli değil, herşeyi sürpriz. Ayrıca Fabia kesinlikle daha kaliteli.

hollandali

Profesör
9 Eyl 2016
75
51
1,010
fabia'ya bindiniz mi arkadaslar ben yorumlardan etkilenip cok iyi diyordum. gecende bindim malzeme kalitesi cliodan daha kotu geldi bana. yumusak plastik 0'a yakin. clio'da en azindan ust konsolda yumusak plastik kullanmislar.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
fabia'ya bindiniz mi arkadaslar ben yorumlardan etkilenip cok iyi diyordum. gecende bindim malzeme kalitesi cliodan daha kotu geldi bana. yumusak plastik 0'a yakin. clio'da en azindan ust konsolda yumusak plastik kullanmislar.
Clio da ki kilitleme sesi kadar kalitesiz ve bos bir intiba fabia bırakmış olamaz. Sert olmasına karşın tok bir sert var.

NeedForSpeed

Profesör
8 Eyl 2016
411
624
1,695
Ankara
Marka
Skoda
Makyajlı clionun gelmesiyle elde kalan makyajsızları ucuzdan verebilirler. İkisinin de multimedyası kafa kafaya fakat clioda R-Link var ise +1. Bagaj hacmi olarak fabia sınıfında lider hatırladığım kadarıyla. Çok spesifik arabalar olmadıkları için ikisinin de satma konusunda sıkıntı yaşatmayacağını düşünüyorum. Clionun motoru nasıl bilmiyorum fakat fabiadaki 1.2tsi basmadığınız sürece epey ekonomik(manuel için). Ben fabiayı tercih ederdim eğer para sıkıntı olmayacaksa aradaki 6.000TL lik fark kadar da opsiyon eklerdim.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,238
45,841
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Clio'da neredeyse a segmentine bile yakışmayacak derecede rüzgar gürültüsü var maalesef. Özellikle 100'den sonra insanın başı acayip şişiyor. Dikiz aynalarından ve a sütunu kelebek camından ciddi rüzgar sesi var. Kasis geçişlerinde ve bazı çukurlarda cam fitilleri, b sütunu sürekli gacırtı gucurtu yapıyor. İç mekan dizaynı ve dış görünüşünü çok beğeniyorum ama biraz daha üzerinde çalışılması lazım. Belki makyajla gidermişlerdir bunları. Bu sıkıntılar düzeltildiyse clio diyebilirim ama devam ediyorsa fabia kesinlikle.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım