KAPALI Skoda Octavia vs Kia Cerato vs Hyundai Elentra

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan atoprak
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

atoprak

Aydın
Panpa
1,589
Marka
Yok
Arkadaşlar merhaba,

Nihai bir karar verme arifesindeyim.
Bu gün yakınlardaki bayileri gezdim tekrar ve bu kısa listeyi oluştudum.
Temel kriter dizel otomatik ve makul bir bagaj ve genel olarak rafine bir surus... butcem 80k civari

Cerato fena bir araç değil... tam dolu modeline iyi bir indirim alınarak resmen fiyat performans canavarı oluyor... ancak çok tutulan bir araç değil..incelemesi az ve soru işaretleri var kafamda.... hani Ceed için aklımda soru işareti yok... direk "iyi araba" .. HB alacak olsam direk ilk 3 e alirim... Cerato o kadar albenili degil.. o kadar Avrupali da degil... o kadar rafine mi emin olamiyorum...

Octavia icin 1-2 yasinda az kulanilmis Style paket dusunuyorum.. araç genis ..ferah..kalite algisida yuksek...onda da bir izolasyon sorunundan bahsediliyor ki duzelmiste olabilir ...2015 ler de sikayetler azalmis sanırım.. style paket xenonlar ile geliyprki içimde xenonlara karşı bir ilgi var .. ne kadar önemli emin olamıyorum o ayrı ...

Elentra iyi guzelde biraz fazla pajallanmis ... Cerato ile arasinda 10k dan fazla fiyat farki var... donanim olarakta Cerato dan iyi degil.. multimedia ekrani Cerotadan daha iyi... şasi olarak sanirim biraz daha guncel....

Siz ne dersiniz ? Ne yapalım.... :)

80 k ciddi bi para. Bu parayı kia, hyundai, skoda gibi markalara vermem.(şahsi düşüncem).Sadece mazda 3 ü düşünebilirim.Ben olsam 2. el bi premium düşünürüm.Yeni ötv dolayısıyla premium araçları nfs de falan görücez.O yüzden böyle bi şansınız varken değerlendirin bence.Satarken zarar etme ihtimaliniz sıfıra yakın olur.

80 k ciddi bi para. Bu parayı kia, hyundai, skoda gibi markalara vermem.(şahsi düşüncem).Sadece mazda 3 ü düşünebilirim.Ben olsam 2. el bi premium düşünürüm.Yeni ötv dolayısıyla premium araçları nfs de falan görücez.O yüzden böyle bi şansınız varken değerlendirin bence.Satarken zarar etme ihtimaliniz sıfıra yakın olur.

Merhaba,

Ötv konusundaki mantığınız doğru anacak 80k civarına ne alınabilir ki premium? Genelde km si fazla ve minimum 4-5 yıllık araçlar alınabiliyor. Bu durumdaki bir premium aracın olası masrafları vs nelerir, ne olur kestiremiyorum.
Gördümki bu arada 80k nın adı yok ..hele ki dizel ve otomatik olsun dersek...aldığımız neticede C sınıfı araç oluyor..hani hep yerİNde sayıyor durumdayız haberİmiz yok :) sadece rakamlar büyüyor

Merhaba,

Ötv konusundaki mantığınız doğru anacak 80k civarına ne alınabilir ki premium? Genelde km si fazla ve minimum 4-5 yıllık araçlar alınabiliyor. Bu durumdaki bir premium aracın olası masrafları vs nelerir, ne olur kestiremiyorum.
Gördümki bu arada 80k nın adı yok ..hele ki dizel ve otomatik olsun dersek...aldığımız neticede C sınıfı araç oluyor..hani hep yerİNde sayıyor durumdayız haberİmiz yok :) sadece rakamlar büyüyor
Sen de haklısın hocam.Dizel otomatik dedin mi 15 k fiyat oynuyor.bagaj olayına çok takılmazsanız, şu ilana bi bakın derim.

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...ack-dizel-otomatik-aile-araci-365557892/detay

Sen de haklısın hocam.Dizel otomatik dedin mi 15 k fiyat oynuyor.bagaj olayına çok takılmazsanız, şu ilana bi bakın derim.

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...ack-dizel-otomatik-aile-araci-365557892/detay

Bagaj durumu olmasa ben yapacağımı bilirimde :)
Geçen yaz bir tatil organizasyonu yaptık. Küçük bir bebeğimiz var lakin VW Poloya sığamadık, delirdim.
O gün ve hatta o hafta boyunca çok söylendim.., şimdi o günleri unutup (aslında bebek arabasını her bagaja koydugumda söyleniyorum) gaza gelip, aslında daha kaliteli araçlar olsalarda Golf, A3 ve hatta Ceed gibi öodellere yönelmek istemiyorum...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...