KAPALI Sol Kapısı Değişmiş Clio Alınır mı?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan smtz
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

smtz

Senkromeççi
4
Tramerde de görüldüğü gibi durum bu. Sol kapı değişmiş. Araç Clio 2013 model 1.2 motor 53bin kmde 46bin tl. Sizce alınır mı? Yardımcı olursanız sevirinim.
78bbcb186c96e55c6acfc1e8d5e12212.jpeg

Kaporta değişimleri benim gözümde hiç problem değil. Tamamen sallıyorum eğer arabanın hatasızının piyasası ortalama 50bin tl ise tek kapı değişmiş (şasi tavan direk gibi yerlerde işlem yok ise) 48-49bin tl verilir. Aldığınız araçtan ve verdiğiniz paradan emin olduğunuz sürece sıkıntı yok

Piyasasını tam bilmiyorum, ama eğer değerinden düşük alacaksanız ve sadece kapıda sınırlı ise değişen alınabilir.Çünkü kapı değişimi araç için hayati bir önem taşımıyor önemli olan kapı içlerinde(marşpiyel-direklerde) sıkıntı olmaması, alırken o detaya bir baktırın.

İlk arabam olacak. Zaten biraz acemiyim. İllaki sağa sola değdirip bişeyler yaparım. Bütçemde çok fazla değil. Benim için uygun bi araç fakat ilerde elden çıkarmaya çalışırken problem oluşur mu gibi kafamda bi çok soru var.

İlk arabam olacak. Zaten biraz acemiyim. İllaki sağa sola değdirip bişeyler yaparım. Bütçemde çok fazla değil. Benim için uygun bi araç fakat ilerde elden çıkarmaya çalışırken problem oluşur mu gibi kafamda bi çok soru var.
Her zaman değişenli boyalı araç alınır. Önemli olan sizin aracı hatasız olanıyla aynı paraya almamanız. Bugün ederinden 2 lira ucuza alırsanız yarın bigün satarken de ederinden 2 lira ucuza satarsınız mesela. Clio zaten piyasası hızlı bi araç sıkıntı olmaz satarken eğer arabanın hayati yerlerinde bi sıkıntı yoksa

aynı model ve kmde araçlar ortalama 50bin civarındayken bu araç 46 bin lira civarı o yönden bi sıkıntı yok. araçta bu fotoğrafdaki araç.cats.jpg

Sol ön kapı mı?Dediğim gibi alırken kapı içlerinde marşpiyelde boya var mı yok mu baktırın(varsa almayın), kapıdan başka değişen ya da işlemli parça yoksa alınır.
evet sol ön kapısı değişik sadece. kapı tamamen reno servisinde orjinaliyle değişmiş. değişirkende tramere araçın civatasına kadar ne değiştiyse herşeyi kaydetmişler. tramer kaydında gözüküyor.

Madem ilk aracınız, aracın kapısına işlem de serviste yapılmış eğer mümkünse ekspertiz işlemini bir renault servisinde yaptırın biraz fazla para isterler belki ama her ayrıntısını alırsınız ordan. Dediğiniz gibi 4bin tl gibi bi ucuzluk söz konusuysa zaten 50bin km civarlarındaymış. Eğer kilometresi de orjinalse ilk araç olarak gayet uygun görünüyor

Sadece kapı değişimiyse önemsiz. Yandan çıkar gelir vurur, park manevrası yaparken gelip vururlar, hatta vurma değil derin sürtmelere bile kapı değişen servisler olabiliyor. O taraftan sert bir darbe alıp kapı dışında yerlere zarar vermediyse, alınır.

Şase ve direklerde sıkıntı yoksa alınır. En kötü ihtimalle 4 bin TL ucuz alındığından 4 bin TL piyasaya göre ucuz satılır. Ancak arabayı iyice baktırmak gerekli. Motorda ve şasede sıkıntı olmaması gerekiyor. İyi bir expertiz yaptırmak gerekli. Motoru da ustaya göstermeli.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...