KAPALI Sonunda..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ardatunca

Profesör
103
29
İyi akşamlar arkadaşlar az çok beni tanıyan veya göz aşinalığı olan vardır burda önceden de konu açmıştım. Deden kalma bir bahçemiz vardı 3 yılın sonunda satıldı çok şükür sıra en zevkli yerine geldi :) Bütçeyi tam konuşmadım ama tahmini max 25.000tl olacak gibi duruyor. Öğrenciyim 22 yaşındayım 4 senedir araba kullanıyorum biraz olsun tecrübe var. Sizden istediğim anketi oylamanız ve düşüncelerinizi yazmanız. 1,7 dti corsayı listemden çıkarmıştım fakat çevremde gerçekten temiz titizlikle yapılmış bir tane buldum arkadaşım vasıtasıyla araba çıkarabilecek bütün sorunları çıkarmış ve sahibi hepsini onarmış sonrasında da kendi zevkine göre fazla olmayacak şekilde yüklemiş, corsa gerçekten sorunsuz kıvamında şu an son 1 yıldır aynı şekilde devam ediyor ama corsa da aklıma tek takılan soru frenleri.
Arabadan beklentim beni tatmin etsin performansı az yakacak diye leş olmasın istiyorum bir de Mersinliyim ve Gaziantepte okuyorum inşallah alırsam araba senede en az 4-5 kere Gaziantep'e gidip gelecek bunlarıda göz önünde bulundurursanız sevinirim sizin görüşleriniz önemli :)
Başka önerebileceğiniz varsa önerilere açığım tabiki :)
Şimdiden teşekkürler hepinize umarım bu son konu olur :)

Focus1 veya Fiesta mk5 Sport.. biliyorsundur bende mk5 1.25zetecs fiesta var sürüş zevki olarak önereceğim bir araçtır aynı şekilde focusta çok zevkli ama Fiesta daha hafif ve daha eğlenceli, Corsayla filan uğraşma
EK9 Civic temiz bulursan yapış derim mükemmel alt takıma sahip arabadır

Focus1 veya Fiesta mk5 Sport.. biliyorsundur bende mk5 1.25zetecs fiesta var sürüş zevki olarak önereceğim bir araçtır aynı şekilde focusta çok zevkli ama Fiesta daha hafif ve daha eğlenceli, Corsayla filan uğraşma
@motorsinann a katılıyorum.
Frenleri dert ediyorsan Getz'i de eleyebilirsin.
Sorunsuzluk bakımından Colt da iyidir ama parça durumu oralarda nasıldır hiç bilmiyorum. Diğer markaların durumunu bilemiyorum ama Corsa'da şahane güneş yanığı oluyor. Kendi arabam önceden Antalya arabasıymış oradan biliyorum. Corsa'ya iyi bir fren modifiyesi yapılabiliyor mu onu araştırmakta fayda var. O durumda 1.7 de düşünülebilir. Ama ruhsatta hususi geçmiyorsa çok radar cezası yedirir :)
Astra G GSI iyidir hoştur ama işletim masrafı yüksektir. Yakıtı, sık sık arıza çıkarma potansiyeliyle öğrenci dostu olamaz.
Alfa 147 ise tamamen Alfa alacak olan insanlar içindir. Sefası da cefası da bol olabilir :)

Tr'de ek9 yok ki yahu ek4 hb var
Ek9 full sagdan direksiyon üretildi
kasa kodunda yanlış olabilir aklımda öyle kalmış..
@motorsinann a katılıyorum.
Frenleri dert ediyorsan Getz'i de eleyebilirsin.
Sorunsuzluk bakımından Colt da iyidir ama parça durumu oralarda nasıldır hiç bilmiyorum. Diğer markaların durumunu bilemiyorum ama Corsa'da şahane güneş yanığı oluyor. Kendi arabam önceden Antalya arabasıymış oradan biliyorum. Corsa'ya iyi bir fren modifiyesi yapılabiliyor mu onu araştırmakta fayda var. O durumda 1.7 de düşünülebilir. Ama ruhsatta hususi geçmiyorsa çok radar cezası yedirir :)
Astra G GSI iyidir hoştur ama işletim masrafı yüksektir. Yakıtı, sık sık arıza çıkarma potansiyeliyle öğrenci dostu olamaz.
Alfa 147 ise tamamen Alfa alacak olan insanlar içindir. Sefası da cefası da bol olabilir :)
bi ara baya araştırdım 1,7leri techturkey de adamın biri frenler için bi kit mi diyeyim spec mi diyeyim o tarz bişey paylaşmış bundan iki sene önce 1-1,5 bin tl civarıymış bide araba hususi abi ondan cezbediyor beni zaten :)

Son düzenleme:
Aynı araştırmayı ben de yaptım. Corsa C ile 1.25 Fiesta mk5 ikilisinde karar kıldım. Bütçeme uygun bulabilirsem 1.4 corsa c bulamazsam fiesta. Bu iki arabada da herşeyi yazabilecek iki adam zaten konuya cevap vermiş :)

civic te araştırıyorum ama çevre iller falan nadir artık temizi olanda saçma fiyatlar istemiş km olarak 200bin i falan gözden çıkardım yani civic için

O zaman tamam ben oyumu civic ve focus'dan yana kullandım
Civic'in temizi biraz zor bulunur belki ama focus daha tercih edilebilir.
Olmadı fiesta sahibi sinan var o bayağı mutlu arabası ile fiesta da alınabilir

onda da o sıkıntı var hepsi lpg li öyle alsam üstüne param kalmıyor hani motorunu tümden elden geçireyim yenileyim falan desen cepte para yok :)

Focusta da aynı durum var, 25 lira bütçeye 200bin kmnin altı temiz civic ve focus bulmak çok çok zor, ha 94 95 civic veya eurocivic istersen 16 17 liraya da var da

Bu arada o dededen kalma satılık yer bizde de var 10 senedir satılık, satılırsa bayram ilan edeceğim :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...