Stok Ses Sisteminde Hoparlör Değişimi

ismail35

ismail tosun
Takipçi
29 Ocak 2020
4
2
20
25
izmir
Marka
Fiat
merhabalar arkadaşlar, fiat brava aracımız var ama hoparölerleri patlak ve kötü ses veriyor ben amfi bağlamadan veya teyp değiştirmeden hoparlörleri aynı ebatlarda değiştirsem bir sıkıntı çıkar mı? orijinal teyp kaldırır mı? teşekkürler

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Bir problem çıkmaz lakin iyi bir markanın, kapı içine uygun derinliği az olan, çok yüksek seri ve watt değeri olmayan bir modelini uygulamanız yerinde olur.
Montajını iyi yapmaya, yaptırmaya çalışın.. kapı içi zor bir yer bu işler için, montajı çok önemli.

Orijinal teyp bir yere kadar kaldırır...aşırı bir beklentiniz olmasın ... zaten hoparlörleriniz patlak ve muhtemelen de baya eski/yıpranmış olabileceğinden dolayı böyle bir işe kalkışmanız yararlı olabilir. Yoksa fabrika çıkışı bir ana ünite ile sonradan takılan hoparlörlerden verim almak kolay olmayabiliyor.

Son düzenleme:

barankaratas

Baran
Profesör
11 Mar 2020
376
764
1,895
ANKARA
Marka
Ford
Herhangi bir sorun olmaz ancak ebatlarına dikkat etmeniz gerekiyor ön kapılar genelde 16cm oluyor. Tamamını aynı marka kullanırsanız daha güzel verim elde edersiniz, ben pionner kullanıyorum memnunum öyle fazla bir beklentim olmadığı için uygun maliyet ile performansı elde ettiğimi düşünüyorum.

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,286
1
9,436
4,970
kocaeli
@1987EP Hocam hoparlörleri değiştirmeden bir çözüm bulmuştu, kendisi daha iyi açıklar.
maliyetsiz olarak deneyebilirsiniz.
Ancak eski bir marea kullanıcısı olarak, kapı döşemeleri bilinçsiz eller elinde sökmeye takmaya pek uygun değillerdir. Dikkatli olmakta fayda var.

Düzenleme: Konuyu bulabildim

Son düzenleme:

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
Hoparlörlerin fotoğraflarını atarsanız kurtarılıp kurtarılamayacağını söyleyebilirim. Orijinal teyplerin genelde çıkışları çok düşük oluyor tatmin etmeyebilir. İkinci el pioneer auxlu model almanızı öneririm fiyatları gayet uygun. Auxlu alın dememin sebebi kolay bir şekilde bluetooth eklenebilir olması benim yaptığım gibi. Sırf bluetoothu var diye markasız teyplere yönelmeyin orijinal teybi aratırlar.
Screenshot_20201226-020850_Gallery.jpg

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,064
3
15,330
5,720
26
Istanbul
Marka
Honda
Aynı ebat olmasının yanı sıra eskileriyle aynı güç ihtiyacı duyması lazım yeni alacağınız hoparlörlerin. Aksi taktirde teyp kaldıramayacaktır.

Eğer güçlü bir hoparlör almak istiyorsanız, mutlaka kaliteli bir teyp ve/veya amfi ile sağlamalısınız. Seste kalite %50 hoparlör ise %50 ise onun geldiği yerdir.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım