Subaru Imreza WRX STI 2011 Sedan

Ozyt1000

Profesör
16 Kas 2016
94
1,041
1,960
48
Allah kaza bela vermesin abim maşallah makine muazzam hayalimizdeki hayatı yaşıyorsun helal olsun @sinan reis yalvaririm testi gelsin abi bu şimdi zebanin yanina kardes mi geldi yoksa sattin mi merak ettim de sorması ayıp

Zebani duruyor, onun yeri ayrı ihtiyacım olmazsa veya aklımı çelecek ciddi bir teklif gelmezse satmayı düşünmüyorum.

Ozyt1000

Profesör
16 Kas 2016
94
1,041
1,960
48
Bu araba normal benzinlemi yürüyor. Günübirlik kullanıma uygunmu. Yakıt sıkıntısı çekiyomusunuz.

25% ethanol, 75% benzin yani E25 ile çalışıyor. Arabanın içinde BMW lerdeki i drive butonuna benzer bir butonla, i, sport ve sport sharp olarak üç farklı mod secebiliyorsunuz. Her modda arabanın gaz tepkisi ve turbo basıncı değişiyor.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
25% ethanol, 75% benzin yani E25 ile çalışıyor. Arabanın içinde BMW lerdeki i drive butonuna benzer bir butonla, i, sport ve sport sharp olarak üç farklı mod secebiliyorsunuz. Her modda arabanın gaz tepkisi ve turbo basıncı değişiyor.

Normal istasyon benzini ile yürüyebiliyor mu. Kafam esti 3 saate İstanbul Ankara yapıp gelmek istesem, 800 km yapıp gelemiycekmiyim

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Sizin engin bilginiz ve çevreniz vardır. Ufak birkaç sorum olcak. Lpgli arabaya Water/Metanol kullanılabiliyor mu. LPG akıtın 105 oktan gibi değeri var. Fakat yanma harareti çok yüksek. EGT 950 dereceleri görüyor. Motora Su/metanol 50/50 mix halinde püskürtürsek hem ekstra güç hemde motoru ferahlatmak mümkün mü. LPG kimyası buna uygun mudur.

Ozyt1000

Profesör
16 Kas 2016
94
1,041
1,960
48
Sizin engin bilginiz ve çevreniz vardır. Ufak birkaç sorum olcak. Lpgli arabaya Water/Metanol kullanılabiliyor mu. LPG akıtın 105 oktan gibi değeri var. Fakat yanma harareti çok yüksek. EGT 950 dereceleri görüyor. Motora Su/metanol 50/50 mix halinde püskürtürsek hem ekstra güç hemde motoru ferahlatmak mümkün mü. LPG kimyası buna uygun mudur.

Lpg ile ilgili hiç bilgi sahibi değilim. Mantıken kapağı ve subapları hararetten dolayı zorlar, methanol veya ethanol un ısı düşürücü etkisi vardır ama; enjektörünüzün ve motor içinin buna uygun olması gerekir.

Ethanol / methanol uygulamak yerine Lpg yi iptal edin daha kolay olur bence.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Lpg ile ilgili hiç bilgi sahibi değilim. Mantıken kapağı ve subapları hararetten dolayı zorlar, methanol veya ethanol un ısı düşürücü etkisi vardır ama; enjektörünüzün ve motor içinin buna uygun olması gerekir.

Ethanol / methanol uygulamak yerine Lpg yi iptal edin daha kolay olur bence.

Bilgilendirme için teşekur ederim. İlerde su metanol sistemine sahip bir hobi arabası yapmak istiyorum. Uzun yollar için bir cruser, şimdilik sizin gibi hobisini gerçekleştiren insanlardan feyz alıyorum.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım