Taksiye binerken arabaya dikkat edermisiniz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Belki dikkat edeniniz vardır ben taksiye binerken çevireceğim araca bakarım. Eğer hasarlı falan olursa çevirmem. Sırf bu yüzden 20 dakika düzgün bir aracın gelmesini dahi bekledim. Sizde yaparmisiniz bu tarz şeyler varmıdir öyle bir huyunuz?

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,182
45,745
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Küçük şehirde biniyorsam şahin ve doğan taksilere binmeye çalışıyorum geçmişi yad etmek açısından. Motor kucağında, full gürültü, rolanti ve gaz durumunda zangır zangır titreyen vites kolu, bir yukarı bir aşağı inen düzgün çalışmayan hız göstergesi, kaputun üstünde gidiyormuş hissi.. Büyük şehir'de yeni model, temiz olana binmeye çalışıyorum, özellikle adamın tipini gözüm tutmazsa da binmiyorum.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Maalesef küçük şehirde yaşamıyoruz ve o nostalji hissinden mahrum kalıyoruz. Fakat bu nostalji eksikliğini ise arkadaşımın babasının keyif için aldığı 0 motorlu kartal ile gidermeye çalışıyoruz. Aslında keyif için almadı bu arada. Tavuk çiftlikleri var babası bazen ordan gelen yumurtalari satiyor kendi arabası da 520i onla dağıtırken biri laf etmiş bu kadar karlı ise bizde yapalım deye arabayi görüp babası da laf yememek için kartal aldı bu sebepten de bizde yararlanıyoruz ve nostalji yaşıyoruz. Büyük şehirde olduğumuz dan dolayı en kötü accent blue bulmaya çalışıyorum yoksa da bekliyorum o veya daha iyi geçsin diye. Kar yağarken bile bu sebepten dolayı taksiye binmemis ve iyi bir araç beklemiş adamım.

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,182
45,745
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Maalesef küçük şehirde yaşamıyoruz ve o nostalji hissinden mahrum kalıyoruz. Fakat bu nostalji eksikliğini ise arkadaşımın babasının keyif için aldığı 0 motorlu kartal ile gidermeye çalışıyoruz. Aslında keyif için almadı bu arada. Tavuk çiftlikleri var babası bazen ordan gelen yumurtalari satiyor kendi arabası da 520i onla dağıtırken biri laf etmiş bu kadar karlı ise bizde yapalım deye arabayi görüp babası da laf yememek için kartal aldı bu sebepten de bizde yararlanıyoruz ve nostalji yaşıyoruz. Büyük şehirde olduğumuz dan dolayı en kötü accent blue bulmaya çalışıyorum yoksa da bekliyorum o veya daha iyi geçsin diye. Kar yağarken bile bu sebepten dolayı taksiye binmemis ve iyi bir araç beklemiş adamım.
Bizim burada taksiler hiç belli olmuyor. Eski e200 serilerinden 2012 c18o'e kadar, focus, astra v.s değişik araçlar olabiliyor. Tabii küçük yer olduğundan şahin, doğan bol.. Şahinle kısa yolculuklar yapmak hoşuma gidiyor ne de olsa araba kullanmayı onda öğrenmiştim :) Tabii büyük şehirde insanlar bu tarz şeylerden mahrum ama istediğin her an da yeni model bulabiliyorsun. En önemlisi de şoföre güvenebilmek işte.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Büyük şehirde olduğumuzdan bi taksi uygulamasını da kullanıyorum bazen. Onda ki şoför ler genelde güvenilir oluyor. Muhabbeti iyi taksici de severim. En azından yolda sıkılmıyoruz.

fthz

Profesör
19 Eyl 2016
111
60
1,035
38
istanbul
Bende dikkat ederdim tofaş'ta olsa temizini seçmeye çalışırdık ama şimdi taksiye verecek parayı depoya koyuyorum. İş yeri yol ücretimi mavi kartla karşıladığı için araçsız olduğum günler metro, metrobüs, otobüs, vapur bütün toplu taşıma hizmetimizde elhamdülillah. Bunlardan da sadece otobüsü seçerim klimalı klimasız diye. Kalabalık mühim değil, her türlü koyun koyuna gidiyoruz :)

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Taksiden çok şoföre bakarım. Düzgün birine benziyorsa binerim. Bugüne kadar sadece 1 kez taksiye bindim.

cgkya

Profesör
16 Eyl 2016
293
447
1,395
Adana'da bir taksiye binmiştim hayatım boyunca unutmayacağım. Muhtemelen son işini benimle yaptı adam, benden sonra o arabanın yürüdüğüne inanmam. Tek bir göstergesi dahi çalışmayan, hiç bir kapısı ve bagaj kapağı tam kapanmayan, tüm göğüs çatlamış ve 5 karış toz içinde sanki araba mezarlığından alınıp da 4 teker takılarak yola çıkarılmış bir araçtı.

Şoför abi iyiydi ama, polis emeklisi olduğunu söyledi, istediğimiz zaman bizi evinde misafir edebileceğini karnımız açsa yemek ısmarlayabileceğini fln söyledi :) Bu misafirperverliği de asker olmamızdan kaynaklanıyordu, Adana'da çok severler askerleri.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Ben araba seçerim, Gelen arabanın modeline göre elimi kaldırırım. Modifiyeli çapı düşük lastikli lineaya binmiştim. Aynı yol için diğer arabalara göre 3 lira fazla yazmıştı. Arabanın tipi çok önemli., Toyota auris, Accent blue altı taksiye pek binmemeye çalışıyorum.

kaanc5

Profesör
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
904
1,201
2,320
İstanbul/Lüksemburg
Marka
BMW
Yağmur yağdı mı İstanbul'da müşteri beğenmedikleri için ilk gördüğüme biniyorum. Zaten en eski, en kötü Albea oluyor genellikle. Şehir içindeki duraklarda da arabaların hepsinin eli yüzü düzgün oluyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım