KAPALI Tampon demiri eğriliği sorun yaratır mı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

anidem

Takipçi
20 Tem 2019
4
2
20
36
Arkadaşlar almayı düşündüğüm Astra j kasa 1.6cdti 136 HP sport paket bir araç var. Satan kişi aracın herhangi ciddi kazası olmadığını söylüyor . Yaptırdığı Ekspertiz raporunda ön ve arka tampon demirinde eğrilik olduğu yazıyor. Ayrıca bagajda 200mikron civarı yüzeysel lokal boya var. Fakat kaputta 600mikron olarak ölçüm mevcut. Satıcı kesinlikle kaza olmadığını aracın panel tampon vs orjinal olduğunu sadece dolu ve çizikler nedeniyle boya yapıldığını iddia ediyor. Sizin fikirlerinizi alabilirmiyim . Kafam çok karıştı. Birde rot başlarında körükte çatlak var yazılmış rapora

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,296
45,944
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
En iyi ihtimalle tiklatmistir / tiklatmislardir araca. Tampon demiri darbe haricinde egilmez. Araca iyi baktirin derim. Dedigim gibi trafikte ufak hasarlar da olabilir, biraz daha buyukleri olabilir.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Ön panelde ve bagaj havuzunda sıkıntı yoksa tampon demiri çok ciddi bir problem değil ama tampon demirinin şase ile birleştiği yerlerinde sıkıntı var mı baktırmak-bakmak gerekli.

Sari

Profesör
2 Ocak 2018
951
1,428
2,020
Edirne
Marka
Opel
Arkadaşlar almayı düşündüğüm Astra j kasa 1.6cdti 136 HP sport paket bir araç var. Satan kişi aracın herhangi ciddi kazası olmadığını söylüyor . Yaptırdığı Ekspertiz raporunda ön ve arka tampon demirinde eğrilik olduğu yazıyor. Ayrıca bagajda 200mikron civarı yüzeysel lokal boya var. Fakat kaputta 600mikron olarak ölçüm mevcut. Satıcı kesinlikle kaza olmadığını aracın panel tampon vs orjinal olduğunu sadece dolu ve çizikler nedeniyle boya yapıldığını iddia ediyor. Sizin fikirlerinizi alabilirmiyim . Kafam çok karıştı. Birde rot başlarında körükte çatlak var yazılmış rapora
600 mikron kaputta olması demek macun var demektir. 200 bile hafif macunlu sayılabilir. Önden tık almış olabilir aynı şekilde arkadan da. Çizik ve dolu için 600 mikron? öyle bir dünya yok.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,070
7
51,462
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Arabada kaza var. Onda herkes mutabık. Kazası ciddi mi değil mi onu çok iyi inceletmek gerekiyor. Tampon demiri benim arabamda da yamuk, tamponumla çamurluk arasında yıllardır bir parmak boşluk var. =) Ama kazasının ciddi olmadığını kendim inceleyip anlamıştım. Aylar sonra torpidoda bir yerlerde onarım faturasını da bulmuştum. Radyatör, far, tampon, boyalı kaput vs. Daha ilerisine sirayet eden bir darbe olmamış. Airbag açılmamış. Aracı alırken yatırdığım para çok düşük olduğu ve alır almaz ağır bakıma sokacağım için daha da detaylı bakma gereği görmemiştim. Benim arabadaki gibi bir kazaysa sıkıntı olmaz. Ama hatırı sayılır paralar verirken daha fazlasının olma ihtimali her zaman düşündürücü. Satıcının ısrarla hasar çok düşük demesi de ayrıca düşündürücü :) İyi ekspertiz ile, iyi ustalar ile aracın tekrar tekrar incelenmesini öneririm.

Rot başlarındaki körük çatlağı çok normal. Kauçuk parça, zamanla aşınır. Değiştirilir, yağlanır, devam edilir. O takılmanız gereken bir konu değil.

anidem

Takipçi
20 Tem 2019
4
2
20
36
Araca bakmaya gidiyorum belki dolu göçüklerini macunlayıp boyamışlardır ekspertiz raporuda buna göre en üst mikronu yazmış olabilir. Öyle ise kafamdaki sorular azalmış olur ama komple macun varsa iş değişir.
Ayrıca herkese cevapları için ayrı ayrı teşekkür ederim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım