''Tercih meselesi''

Araba dediğin...(Türkiye şartları hariç)

• Yumuş yumuş süspansiyonu ile konforlu olacak çukur da neymiş be demek istiyorum.

Kullanılan: 4 15.4%
  • Süspansiyon sert olmalı ve deli gibi yol tutmalı virajda yatan arabaya sinir oluyorum.

Kullanılan: 4 15.4%
  • İkisinin de ortası olmalı.

Kullanılan: 18 69.2%

• Kullanılan toplam oy
    26
  • Anket kapatılmış .
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
İyi yol tutup pamuk gibi kasis geçmek mümkün bknz: mx5 ve spider.Şifresi hafiflik
Dediğiniz doğru, @DouglasAdams fakat Sinan bey MX-5 için süspansiyonun pist için yetersiz kalabileceğini ve daha sportif bir süspansiyona ihtiyacı olduğunu söyledi, tabii ki bu durum pist koşulu için geçerli diğer koşullarda dediğiniz gibi çok konforlu ve yol tutuş açısından da başarılı.Keşke hemen her araçta böyle başarılı sistemler görebilsek.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,942
7
51,190
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Dediğiniz doğru, @DouglasAdams fakat Sinan bey MX-5 için süspansiyonun pist için yetersiz kalabileceğini ve daha sportif bir süspansiyona ihtiyacı olduğunu söyledi, tabii ki bu durum pist koşulu için geçerli diğer koşullarda dediğiniz gibi çok konforlu ve yol tutuş açısından da başarılı.Keşke hemen her araçta böyle başarılı sistemler görebilsek.
Yalnız bakınca hem konfor, hem de keyifli sürüş sağlayabilen birkaç marka geliyor aklıma. Ford, Mazda, BMW, çok eğlenceli olmamakla birlikte biraz da Mercedes. Diğer markalar ya sadece iyi yol tutuyor, ya da konforlu olup yol tutuşu direk esp'ye havale ediyor. Aston Martin, Maserati gibi özel markaları piyasa genelinin dışında tutuyorum tabii :) Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Yalnız bakınca hem konfor, hem de keyifli sürüş sağlayabilen birkaç marka geliyor aklıma. Ford, Mazda, BMW, çok eğlenceli olmamakla birlikte biraz da Mercedes. Diğer markalar ya sadece iyi yol tutuyor, ya da konforlu olup yol tutuşu direk esp'ye havale ediyor. Aston Martin, Maserati gibi özel markaları piyasa genelinin dışında tutuyorum tabii :) Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?
Ben de katılıyorum yalnız ilerleyen zamanlarda(yakındır) bu yol tutuş olayına kimse önem vermeyecek herkes işi bir noktadan sonra ESP'ye bırakacak gibi geliyor, saydığımız markalar dahi.Ben de bunun kullanıcı kitlesinin taleplerinin değişmesine bağlıyorum sonuçta kaç kullanıcı bizler gibi araçlarının limitlerini merak ediyor ya da kaç tanesi ya Ford çok bam güm ediyor ama tutuyor da diyor?Bence kullanıcı kitlesi yükseklik donanım panaromik cam tavan vb gibi teknolojik oyuncaklara tamah ettikçe arka disk freni de kaldırırlar, bağımsız süspansiyonu da...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım