KAPALI Terra vs astra?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mustafaxdogann

Takipçi
30 Haz 2019
4
0
10
33
Marka
Opel
2000 model astra 1.6 cd aracımı 30 bin civarında satıp 2004 2007 arası toyota corolla terra 1.4 sol kasa almayı düşünüyorum 35 40 bin arasında Bi fiyata. Mantıklı mı sizce?

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,264
3,862
4,070
İstanbul
Marka
Ford
2000 model astra 1.6 cd aracımı 30 bin civarında satıp 2004 2007 arası toyota corolla terra 1.4 sol kasa almayı düşünüyorum 35 40 bin arasında Bi fiyata. Mantıklı mı sizce?
Duruma göre mantıklı olabilir de olmayabilir de şuan ki astra ne zamandır sizde şuan veya ön gördüğünüz bir problemi var mi veya ağır bakimi ?
Çünkü servis bakımlı sıfır araba almıyorsunuz bu yüzden alacağınız arabaya hic bir masraf yapmadan bineceğinizin garantisini kimse veremez. Yani 35 40 a temiz bulsanız bile üstüne para harcamanız gerekebilir. Yani biraz daha sabredip üstüne 5 10 yerine 15 koyabileceğiniz durumda başka araçlara yönelmeniz sanki daha mantıklı gibi geldi bana ama diğer arkadaşlar da fikirlerini paylaşacaktır..

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,719
6,738
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Araç size sınıf atlatmayacaksa, elinizde bildiğiniz aracı tutmak her zaman daha kârlı olacaktır. Astra G'den Corollaya geceyede size ekstra bir şey sunacağını düşünmüyorum. Hatta mevcut aracınız daha konforlu olabilir.
@Basri Amca 'ya katılıyorum. Fiyatta biraz daha yükselip, o şekilde araç değiştirmek daha mantıklı.

mustafaxdogann

Takipçi
30 Haz 2019
4
0
10
33
Marka
Opel
Duruma göre mantıklı olabilir de olmayabilir de şuan ki astra ne zamandır sizde şuan veya ön gördüğünüz bir problemi var mi veya ağır bakimi ?
Çünkü servis bakımlı sıfır araba almıyorsunuz bu yüzden alacağınız arabaya hic bir masraf yapmadan bineceğinizin garantisini kimse veremez. Yani 35 40 a temiz bulsanız bile üstüne para harcamanız gerekebilir. Yani biraz daha sabredip üstüne 5 10 yerine 15 koyabileceğiniz durumda başka araçlara yönelmeniz sanki daha mantıklı gibi geldi bana ama diğer arkadaşlar da fikirlerini paylaşacaktır..
Aracım 2012 den beri ben de ve açık söyleyim biraz da hor kullandım arabayı.kilometresi 300000 e yaklaştı yani 300 binden sonra satması zor olur diye düşünüyorum bundan dolayı kararsız kaldım

mrtkap

Profesör
8 Ara 2017
889
1,615
2,320
İst.
Marka
Ford
1.4'lerde sol yok sadece terra var 35-40 arasına biraz yorulmuşları var birazcık daha yükseltip 1.6 ve sol paket bakabilirsiniz mevcut aracınızdan daha konforludur daha sorunsuzdur
Araç size sınıf atlatmayacaksa, elinizde bildiğiniz aracı tutmak her zaman daha kârlı olacaktır. Astra G'den Corollaya geceyede size ekstra bir şey sunacağını düşünmüyorum. Hatta mevcut aracınız daha konforlu olabilir.
@Basri Amca 'ya katılıyorum. Fiyatta biraz daha yükselip, o şekilde araç değiştirmek daha mantıklı.
Hocam sizin mesajı baz alarak söylüyorum arkadaşımda 2003 astra var 88k kmde benim aracım ise 2003 corolla 230k km'ye gelmek üzere trim sesi ve sertlik olarak astra inanılmaz derecede sorunlu arada nerdeyse 3 katı km var malzeme kalitesi olarak daha düşük bence bütçe elveriyorsa değiştirmek mantıklı araba işleri böyle pat diye birden yüksek model almak şu ekonomide zor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım