Tosfed Yıldızını Arıyor'a nasıl katılınır?

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
Bu proje hakkında aklıma takılan bazı sorularım var. Cevaplayacak birisi çıkarsa çok sevinirim.
  1. Tosfed lisansı nasıl alınıyor?
  2. Ücreti nedir?
  3. Online kayıt sayfasına kulüp soruyor bu nedir?
  4. Ek olarak başka masrafları var mı? Tulum kask araç gibi.
  5. Katılmayı önerir misiniz?

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,719
6,738
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Ücreti göremiyorum hocam nerede yazıyor? Ekipman desteği sağlıyorlar mı?

İlk mesajımı güncelledim.
Lisans ücreti geçtiğimiz yıl 500 TL'ydi. Corona dolayısıyla tüm etkinlikler ertelendi, nasıl bir yol izlenir veya bu sene olur mu net kimse bilmiyor.
Herhangi bir ekipmana ihtiyacınız yok. Kendi kaskınız, eldiveniniz ve diğer ekipmanlarınız varsa götürebilirsiniz ama yoksa orada olanları kullanabilirsiniz.

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
İlk mesajımı güncelledim.
Lisans ücreti geçtiğimiz yıl 500 TL'ydi. Corona dolayısıyla tüm etkinlikler ertelendi, nasıl bir yol izlenir veya bu sene olur mu net kimse bilmiyor.
Herhangi bir ekipmana ihtiyacınız yok. Kendi kaskınız, eldiveniniz ve diğer ekipmanlarınız varsa götürebilirsiniz ama yoksa orada olanları kullanabilirsiniz.
Teşekkürler ilgilendiğiniz için.
28 yaş sınırı var TYA'da bu arada.
Kendim için değil hocam bizden geçti zaten :)

Shendelzare

Onur Badur
Asfalt Kurutucu
5 Haz 2020
20
86
685
31
Istanbul
Marka
Renault
Ben ilk TYA'ya katılmıştım ve ilk elemeleri geçip ikinci elemeleri de birinci bitirdim, daha sonra 4 yarışlık turnuvanın 3 yarışına askerden izin alarak geldim bundan dolayı pek iyi performans gösteremedim ve yanlış hatırlamıyorsam 4. olarak bitirdim. İlk 3'e ralli konusunda destek sağlandı ama çok da bir ilerleme sağlanamadı diyebilirim. Motorsporları pahalı bir spor ve yapan çoğu kişi zaten zengin olup bu işi yanda keyif amaçlı yapıyor dolayısıyla sporcu yetiştiriyim kaygısı pek yok.
Yine tam hatırlamıyorum ama ya ilk ya da ikinci elemeleri geçenlere 500TL lisans parası iade edildi ve turnuva da yarışmak için Sparco'dan kask, eldiven, tulum ve yarış ayakkabısı verildi yani TYA'nın bana katkısı bu ekipmanlar ve keyifli bir anı oldu diyebilirim. Kendinize güveniniz var ise 500TL çok büyük bir para değil, motorsporlarını bu şekilde en azından ucundan yaşamak için ise gayet küçük bir para. Pit alanında tulumla gezmeler, ekibin koltuğunuzu ayarlaması, kafa dengi insanlarla muhabbet, aracın içine oturunca oluşan heyecan, yarış günü alana gelmek falan baya keyifliydi.
Son olarak burada gerçekten parlarsanız TOSFED'in sonuna kadar destekleyeceğine inanıyorum, şimdiye kadar böyle aşırı parlayan olmadı sanırım.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım