KAPALI toyota hilux?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

MiaKaiser

Profesör
8 Eyl 2016
73
149
1,060
Marka
BMW
arkadaşlar selam 2017 model hilux adventure paket 4x2 almayı düşünüyorum. aracı kullanan veya hakkında fikir sahibi olan görüşlerini paylaşabilirse sevinirim.

MiaKaiser

Profesör
8 Eyl 2016
73
149
1,060
Marka
BMW
Kullanma amacını da söyler misin?

babam için düşünüyorum. genelde şehirlerarası rahat bir şekilde kullanılacak. arada yük taşıyabilir. emekli kullanımı olacak diyebilirim.

Hilux ile hatrı sayılır deneyimimiz var hocam soruları alalım ona göre sizi yönlendirelim.

genel olarak tecrübelerinizi aktarabilirsen sevinirim binek araçla arasında çok fark var mı vs. açıkçası hiç fikrim yok desem yeridir bayiye gidip aracı inceledim ancak test araçları olmadığı için test sürüşü yapamadım.

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,696
5,320
26
Avcılar-Darıca
babam için düşünüyorum. genelde şehirlerarası rahat bir şekilde kullanılacak. arada yük taşıyabilir. emekli kullanımı olacak diyebilirim.

genel olarak tecrübelerinizi aktarabilirsen sevinirim binek araçla arasında çok fark var mı vs. açıkçası hiç fikrim yok desem yeridir bayiye gidip aracı inceledim ancak test araçları olmadığı için test sürüşü yapamadım.
Öncelikle araç ticari olduğu için her yıl muayenesi var. Normal araçtan farklı olarak gerçekten yazacak çok şey var ama ben kabaca şöyle söyliyeyim; çok yakıyor 8-9'dan aşağı zor iner, dönüş açısı çok az manevralarda büyük sıkıntı, arkası yaprak yay olduğu için uzun yolda özellikle yüklü değilse arkada oturanların durumu vahim, 4x2 kullanmıştık biz daha önce ıslakta dik virajlı rampalarda vs. kaldığımızı çok hatırlıyorum arazi performansı çok düşük oluyor, izolasyonu iyi ama aynaları eşek kulağı gibi olduğu için 100'den itibaren biraz ses geliyor içeri. Çok ağır yükler taşımayacaksa ben emekli kullanımı için önermem bu tip bir ticari aracı, muhtemelen araziye de girilmeyecek 4x2 seçildiğine göre.
Sorularınız varsa gene yanıtlayabilirim.

MiaKaiser

Profesör
8 Eyl 2016
73
149
1,060
Marka
BMW
Öncelikle araç ticari olduğu için her yıl muayenesi var. Normal araçtan farklı olarak gerçekten yazacak çok şey var ama ben kabaca şöyle söyliyeyim; çok yakıyor 8-9'dan aşağı zor iner, dönüş açısı çok az manevralarda büyük sıkıntı, arkası yaprak yay olduğu için uzun yolda özellikle yüklü değilse arkada oturanların durumu vahim, 4x2 kullanmıştık biz daha önce ıslakta dik virajlı rampalarda vs. kaldığımızı çok hatırlıyorum arazi performansı çok düşük oluyor, izolasyonu iyi ama aynaları eşek kulağı gibi olduğu için 100'den itibaren biraz ses geliyor içeri. Çok ağır yükler taşımayacaksa ben emekli kullanımı için önermem bu tip bir ticari aracı, muhtemelen araziye de girilmeyecek 4x2 seçildiğine göre.
Sorularınız varsa gene yanıtlayabilirim.

araziye hiç girilmeyecek en fazla bozuk toprak yola girer. uzun yolda konforsuz olması sıkıntı yaratır onun dışında büyük olması, dönüş çapı çok sıkıntı değil şehiriçi çok fazla kullanılmayacak zaten normal aracın yanına düşünüyorum. yorumların pek iç açıcı değil valla yeniden gözden geçiricem :)

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420

Öncelikle yakıtı binek araçlardan fazla ve virajlarda ön çeker arabalara göre dikkat edilmesi gerekiyor. Arkası boş olduğunda ıslakta savrulma eğiliminde oluyor. Onun dışında konforu iyi gibi. Bir de şöyle bir sorun var bildiğim kadarıyla SRC belgesi gerekiyor ve kantarlarda durulup aracın tartılması gerekiyor. En azından Amarok'ta böyleydi. Motoru binek araçlardan daha güçlü hissi verir bunu kullandıktan sonra diğer arabalarla kalkış yapılamayabilir.

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
araziye hiç girilmeyecek en fazla bozuk toprak yola girer. uzun yolda konforsuz olması sıkıntı yaratır onun dışında büyük olması, dönüş çapı çok sıkıntı değil şehiriçi çok fazla kullanılmayacak zaten normal aracın yanına düşünüyorum. yorumların pek iç açıcı değil valla yeniden gözden geçiricem :)
Arkadan itişli olduğu için ufak bir çamura girse ve hafif rampa ise araba kalkmayabilir. Yağmurda asfalt bozuksa yokuşta kalkmayabilir. Daha önce kamyonet tecrübesi yoksa 4x4 daha mantıklı olur.

MiaKaiser

Profesör
8 Eyl 2016
73
149
1,060
Marka
BMW
Öncelikle yakıtı binek araçlardan fazla ve virajlarda ön çeker arabalara göre dikkat edilmesi gerekiyor. Arkası boş olduğunda ıslakta savrulma eğiliminde oluyor. Onun dışında konforu iyi gibi. Bir de şöyle bir sorun var bildiğim kadarıyla SRC belgesi gerekiyor ve kantarlarda durulup aracın tartılması gerekiyor. En azından Amarok'ta böyleydi. Motoru binek araçlardan daha güçlü hissi verir bunu kullandıktan sonra diğer arabalarla kalkış yapılamayabilir.
Arkadan itişli olduğu için ufak bir çamura girse ve hafif rampa ise araba kalkmayabilir. Yağmurda asfalt bozuksa yokuşta kalkmayabilir. Daha önce kamyonet tecrübesi yoksa 4x4 daha mantıklı olur.

uygun fiyata alma durumu var o yüzden düşünüyodum ama uzun süreli kullanımda pek memnun etmeyecek sanırım. satmak için alıp o sürede deneyebiliriz. ikinci el piyasısında nasıldır hızlı gider mi biliyor musun?

Ben olsam bir de Navara'ya bakardım. Hem daha az tüketir hem de ve Hilux'a göre daha konforludur.
hiluxu uygun fiyata bulduğum için düşünüyorum pickup alma zorunluluğumuz yok. pickup alacak olsam direk navara ve amaroka bakardım özellikle navaranın bağımsız süspansiyona sahip olması büyük bir avantaj

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,696
5,320
26
Avcılar-Darıca
uygun fiyata alma durumu var o yüzden düşünüyodum ama uzun süreli kullanımda pek memnun etmeyecek sanırım. satmak için alıp o sürede deneyebiliriz. ikinci el piyasısında nasıldır hızlı gider mi biliyor musun?

hiluxu uygun fiyata bulduğum için düşünüyorum pickup alma zorunluluğumuz yok. pickup alacak olsam direk navara ve amaroka bakardım özellikle navaranın bağımsız süspansiyona sahip olması büyük bir avantaj
Ben Pickup olduğu için o yorumlarda bulundum, yoksa sınıfında iyi bir araç. Uyguna alınma durumu varsa neden olmasın sınıfının en dayanıklı araçlarından biri yağına baktığınız sürece uzun yıllarca sıkıntısız kullanırsınız. Sürekli toprak-bozuk yollara çıkılacaksa binek araçlar sorun yaratır kullandıkça, o zaman 4x2 bir araç mantıklı olabilir. Emekli olunca köyde yada kasabada şehre gidip gelmeye birşeyler taşımaya uygun aslında bana göre tek sıkıntı her yıl muayene. SRC araç şirket aracı ise isteniyor diye biliyorum ve biz yıllardır HiLux kullanıyoruz daha hiç kantara girmedik.

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420

En rahat satılacak pick-up'lardan birisidir. Pick-up'larda her ne kadar bağımsız süspansiyon olsa da yük taşımak için yapıldığından konforu memnun etmeyecektir. O yüzden makas ve yay çok fark etmiyor. Hiçbir pick-up'tan binek araç konforu ve performansı alınamaz. Ama benim hayal ettiğim arabalardan birisidir. 2. eli olsun, sağlamlığı olsun, motor gücü olsun çok iyidir. Bir eski kasasını kullanmıştım. Konforu çok sorun yaşatmıyordu, hatta Doblo'dan daha konforluydu. Şehir içinde çok sorun yaşatmaz ama daha önce dediğim gibi rampada yol bozuksa ve yağış varsa geri gidip yukarıdan dolanmak gerekebilir. Ya da virajlarda gaz ayarı fazla kaçarsa arka savrulabilir.

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Ben Pickup olduğu için o yorumlarda bulundum, yoksa sınıfında iyi bir araç. Uyguna alınma durumu varsa neden olmasın sınıfının en dayanıklı araçlarından biri yağına baktığınız sürece uzun yıllarca sıkıntısız kullanırsınız. Sürekli toprak-bozuk yollara çıkılacaksa binek araçlar sorun yaratır kullandıkça, o zaman 4x2 bir araç mantıklı olabilir. Emekli olunca köyde yada kasabada şehre gidip gelmeye birşeyler taşımaya uygun aslında bana göre tek sıkıntı her yıl muayene. SRC araç şirket aracı ise isteniyor diye biliyorum ve biz yıllardır HiLux kullanıyoruz daha hiç kantara girmedik.
Şirket aracı olmasa da isteniyor. Kantar yoksa sorun yok ama Samsun'a Jandarma Trafik bile sorabiliyor.

MiaKaiser

Profesör
8 Eyl 2016
73
149
1,060
Marka
BMW
eyvallah beyler cevaplarınız için teşekkürler bir iki hafta içinde netleşir alıp almama durumu. alırsam burada fotoğrafları paylaşırım

bayar28

Senkromeççi
24 Tem 2019
9
2
70
60
Marka
Renault
Hilux 4x2 tabiki bos ıslak bazı yerlerde patınaja duser sıtesıne bakdım yenılerde Dif kilit var diyor manuel vıteslide bu Dif kilidin zorda kalınca bıze hıc faydası olmuyormu... bu arada 20 sene kamyonetlerle naklıyecılık yaptım emeklıyım..

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Hilux 4x2 tabiki bos ıslak bazı yerlerde patınaja duser sıtesıne bakdım yenılerde Dif kilit var diyor manuel vıteslide bu Dif kilidin zorda kalınca bıze hıc faydası olmuyormu... bu arada 20 sene kamyonetlerle naklıyecılık yaptım emeklıyım..
Diferansiyel kilidi ıslakta işe yarayabilir. Arka iki tekerin aynı anda dönmesini sağlayacak. Ama bu tarz arabalar özellikle de arkadan itiş olunca kasa boşken motor da güçlü olduğu için çamurlu, kaygan yollarda sıkıntı yaşar.

hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda
karar kıldıysanız hilux olarak o başka ama bence ford courier,doblo tarzı araçlar bakın derim. bagaj zaten geniş eğer daha fazla yük tanışacaksa koltukları da indirirsiniz yeterli bir alan olur. daha konforlu daha dolu daha güvenli olur. özellikle ben ford courier kasasını cok beğeniyorum.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,018
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
karar kıldıysanız hilux olarak o başka ama bence ford courier,doblo tarzı araçlar bakın derim. bagaj zaten geniş eğer daha fazla yük tanışacaksa koltukları da indirirsiniz yeterli bir alan olur. daha konforlu daha dolu daha güvenli olur. özellikle ben ford courier kasasını cok beğeniyorum.
Arada yük taşıyacak emeklilere ben de bu tarz araçları öneririm. Yakın çevremde bu profilde emekli insan da var. Haftasonu bağ evine tarlasına gidiyor, yeri geliyor çiçek böcek bir şeyler taşıyor bagajda. Caddy'leri pert olunca Courier'e geçmişlerdi. Memnunlar.

Eğer pick-up ısrarı varsa asfalt üzerinde daha medeni olan Nissan Navara ve Ssangyong Musso Grand modellerine bakmanızı tavsiye ederim. Onun dışında Duster filan ihtiyaçlarınıza daha uygundur. Hatta arazi konusunda hafif toprak filan diyorsanız, bütçeniz dahilinde herhangi bir SUV modeli de işinizi görür. SUV dışında Lada Vesta SW Cross gibi hafif yerden yüksek binek araçlar bile işinizi görür.

bayar28

Senkromeççi
24 Tem 2019
9
2
70
60
Marka
Renault
yorumlarınız ıcın tsk ederım.. suanda altımda reno kango 2011 var bagajı bana ufak gelıyor gıttıgımız yere cok esyaylan gıdıyoruz..ben yukarıda belırtıgım gıbı 20 yıl kamyonet kulandım degısık degısık hatta 1994 model ısuzu tek kabın pıkapım vardı hangı pozısyonlarda patınaja dusecegını cok ıyı bılırım. esım Hılux alalım dıyor ırı durusundan dolayı bırde bız hep kamyonete bındık 4x4 alsak bıraz zorlasak her yıl 7500 vergısı var dusunduruyor arazıde off roat yapmıyacagım 4x2 ufak tefek camurda veya cayırda patınaja dusunce benı kurtarır dıyorum tek kılıtlı pikap da Hılux kullanan ve bılen arkadaslar varsa fıkır alayım dedım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım