Trafikteki potansiyel katiller

quattroportem90

Asfalt Kurutucu
21 Kas 2019
124
97
560
34
İzmir
Marka
Aixam
Arkadaşlar iyi akşamlar. Ankara’da yaşıyorum. Yaklaşık yarım saat önce bir iş için yola çıktım. Gerçekten ülkemizde hiç de azımsanmayacak sayıda bir kesim potansiyel katil. 10 cm arkadan takip eden mi dersin, makas atan mı dersin, şehir içinde son sürat giden mi dersin... Zaten bu araçların içindekilerin tipine bakınca insana belli bir fikir veriyor. Tamam bulaşmayalım diyoruz. Bu tipler mert bir şekilde kavga da edemez. mutlaka yanlarında en az kesici, delici alet vardır fakat meydanın ite kopuğa kalmış olması da çok rahatsız edici. polis deseniz kolaya kaçıyor. anca 82 hız limiti olan yerde 90 la giden adama ceza yazarlar... sizlerin de bu konudaki görüşlerini merak ettiğim için bu başlığı açıyorum. ne yapmak gerekir aklım almıyor.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,107
45,655
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Rahatça yol veremeyeceğim bir durum varsa hemen acemi şoföre bürünürüm. Koltuğu diker, direksiyona yapışırım. Hiç sırıtmaz, daha dün ehliyet almışım zannedersiniz. Özellikle arkamda olup artist şekilde kullananı, sıkıştıranı, dibimden gideni iyice yavaşlayıp deli ederim. O ne kadar hızlı gitmek istiyorsa, olmaz yerden sollama çabasına giriyorsa o kadar yavaşlarım. Hem arkamdaki çıldırır hem de mecburen hızlar azaldığı için daha güvenli sürüş yolu açılmış olur. Bizim toplumumuzda acemi şoföre karşı bilinçli / bilinçsiz bir tolerans var. Gördüğünde direkt anlarsın, yapacağın da maksimum arabanın içinde saydırmak olur. Camı açıp salça olmazsın genelde. Zaten cam açıp laf etse bile acemiyim dediğin anda hata veriyorlar. Acayip eğlenceli bir intikam ve durdurma yöntemidir. Tavsiye ederim.

Son düzenleme:

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Arkadaşlar iyi akşamlar. Ankara’da yaşıyorum. Yaklaşık yarım saat önce bir iş için yola çıktım. Gerçekten ülkemizde hiç de azımsanmayacak sayıda bir kesim potansiyel katil. 10 cm arkadan takip eden mi dersin, makas atan mı dersin, şehir içinde son sürat giden mi dersin... Zaten bu araçların içindekilerin tipine bakınca insana belli bir fikir veriyor. Tamam bulaşmayalım diyoruz. Bu tipler mert bir şekilde kavga da edemez. mutlaka yanlarında en az kesici, delici alet vardır fakat meydanın ite kopuğa kalmış olması da çok rahatsız edici. polis deseniz kolaya kaçıyor. anca 82 hız limiti olan yerde 90 la giden adama ceza yazarlar... sizlerin de bu konudaki görüşlerini merak ettiğim için bu başlığı açıyorum. ne yapmak gerekir aklım almıyor.
Bazı insanlar için bulaşılmayacak araç tipleri ve muhtemel kullanıcıları vardır, ben kısa yoldan kimseye bulaşmamaya çalışıyorum, size de öyle öneririm.

Varsın yol vereyim varsın gideceğim yere 5-10 dk geç gideyim erken kalkayım mühim değil.Hatta varsın arkadan taciz etsin başka bir şey yapsın sağ şeride geçer ağır ağır geçmesini beklerim, isterse yanımdan öküz gibi baksın isterse arabanın içinde hayvan gibi böğürsün umrumda değil, köpekle köpek olamam, ki köpeklere dahi hakaret etmiş oluyorum.

Trafik dediğimiz platform genel anlamda insanların iletişim kurduğu bir yerdir ve yeri geldiğinde yan yana oturup selam vermeyeceğiniz -çok özür diliyorum- itlerle bile aynı yola çıkıp sinyaller vs'ler aracılığıyla anlaşmak mecburiyetindesiniz.O sebepten ağır ağır şeridinizde seyredin bulaşmayın, kimseyi düzeltemeyiz.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,081
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Ya ben bi dönem çok inat ettim, her darlayanla inatlaştım elime geçen tek şey sinir stres oldu. Ankara insanı çok atarlı bir de, sen hata yapsan özür dilesen bile sövmeye devam. İnsan ister istemez taciz ederek sürmeyi öğreniyo bu trafikte küçücük arabayla otobüs falan sıkıştırıyorum 1.5 yıllık Ankara trafiği tecrübesi sonunda.

Arabaya biner binmez kapımı kitlerim, tartışma çıkacağını düşündüğüm an önümü sürekli boş bırakırım, asla arabadan inmem kontak kapatmam

babayimben

Enes
Panpa
4 Eki 2018
843
1,751
2,520
47
İstanbul
Marka
Mercedes
Polis demissiniz ya Atatürk havalimaninda çalışırken bir gun tam o civardan gecerken bi araba sıkıştırdı bende de hanim coluk çocuk dolu araba. Ben de korna caldim haliyle, calmaz olaydım. Saga cek bilmemne el kol hareketleri kendimi havalimani girişindeki polislere zor attim. Kimligimi gosterdim dedim personelim ben bu adamlar (arabada da 4 tane adam varmis) yoldan atiyolardi bizi. Polisten ne beklersin adamlari uyarsin bindirsin arabasina gondersin biz de iki dakka rahatlayıp yola devam edelim. Bir sey yapamam sikayet ediyorsaniz karakola gidelim dedi. O yuzden aman polise guvenmeyin trafikte, ilk onlar satar sizi

quattroportem90

Asfalt Kurutucu
21 Kas 2019
124
97
560
34
İzmir
Marka
Aixam
Polis demissiniz ya Atatürk havalimaninda çalışırken bir gun tam o civardan gecerken bi araba sıkıştırdı bende de hanim coluk çocuk dolu araba. Ben de korna caldim haliyle, calmaz olaydım. Saga cek bilmemne el kol hareketleri kendimi havalimani girişindeki polislere zor attim. Kimligimi gosterdim dedim personelim ben bu adamlar (arabada da 4 tane adam varmis) yoldan atiyolardi bizi. Polisten ne beklersin adamlari uyarsin bindirsin arabasina gondersin biz de iki dakka rahatlayıp yola devam edelim. Bir sey yapamam sikayet ediyorsaniz karakola gidelim dedi. O yuzden aman polise guvenmeyin trafikte, ilk onlar satar sizi
duygularıma tercüman olmuşsunuz. bu onun bunun çocukları bir de haklıymış gibi itlik yapıyorlar. meydan çara çakala kalmış. bu ülkeden kaçan kendini kurtarır arkadaş... tamam yol verelim bulaşmayalım ama bir değil iki değil. bu kadar çok katil olma potansiyelli şerefsizle ne yapacağız bilmiyorum...

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Yargı mekanizması iflas düzeyine gelmiş bir devlet düzeninde kolluk kuvveti de hiçbir işe yaramıyor. O yüzden sokakta en son güvenilecek insanlar polisler.

Ehliyetimi ilk aldığım zaman çok gergin bir sürüş stilim vardı, her hata yapana ya hatasını göstermeye ya da hatasının bedelini ödetmeye çalışıyordum.
Ehliyetimin ikinci senesi ve ben yirmi yaşındayım, artık ya sağdan yavaş yavaş gidiyorum ya da kuralları eze eze bulduğum her boşluğu doldurarak yani bir nebze kaçarak.

Otuz bin lira bile etmeyecek bir teneke parçasının içinde, bir şeyleri düzeltmek uğruna yaptığım bir eylem için magandanın tekinin gelip kafama sıkmıyacağının garantisini veren bir mekanizma yok bu ülkede. Bu sebeptendir ki hayatımın, bu ülkenin insanını adam etmeye harcayacak kadar değersiz olduğunu düşünmüyorum.

ercanalhan

Yusuf Ercan Alhan
Profesör
22 Şub 2019
391
1,141
2,395
istanbul
Marka
Opel
istanbul da hiç geri kalı yanı yok.. başımdan geçen birkaç olayı anlatayım sonra siz cevabınızı yazıdan çıkaracaksınız zaten...

4 seene önce eşimle bir akşam avm ye gitmek istedik.. iş çıkış saatı.. trafik var tabi.. soldan bir araç sıkıştırdı ve benim aynama çarparak şeride girmeye çalıştı.. bi baktım 19-20 yaşlarında ufak tefek bir kızcağız.. burası benim yolum dedi.. çok detay var ancak kalabalık etmeme adına geçiyorum oraları.. kendisi ile mahkemelik olduk.. eve yazı geldi.. kız cağız stajyer avukatmış ve öyle iddalarda bulunmuşki benim için ben erkek halimle onun o küfürleri düşünebilmesine utandım ve de üzüldüm.. çocuk çoluk soy sop gelmiş geçmiş herşeyi katmış.. arabasını yumruklamammı dersiniz, tehditlermi dersiniz.. ne ararsanız var.. neyse.. mahkemede zaten erkek olduğunuz için sizi kimse dinlemiyor, söz hakkı bile birkaç saniye veriliyor inanın bana... o ise hakim ona baktığında ağlıyor kızın gözünden yaş geliyor, hakim bana döndüğünde ise bana bakarak gülüyor kız.. neyse baktım ben derdimi anlatamıyorum çünkü kimse inanmıyor ve konuşamıyorum zaten söz verilmiyorki.. sonra cep telefonu ile çektiğim video aklıma geldi.. hanımefendi önce benim aracıma çarptı ve bu yüzden aynası içeri katlandı, ayrıca onun arabasına emniyet şeridinde iken 3 mt den fazla yaklaşmadım elimde video kaydı var dedim.. bir süre sessizlik oldu.. kimse konuşmadı.. hakim sordu yanındamı evet dedim, isterseniz izleyebilirsiniz.. gerek yok dedi.. tehdit, hakaret, tehlikeli araç kullanımı vs vs birçok suçdan yargılandığım dava dan beraat ettim. izlenmeye gerek duyulmayan bir video kaydı ile..

sonra aracıma dandikde olsa bir araç kamerası aldım.. birgün işden eve giderken ters yöne giren lüks bir araç zaten tek şerit olan yolu kapattı.. araba büyük olduğu içinde sağa sola sığamadı.. ama bende inat ettim ve geri gitmedim, bir süre bekledik öylece.. sonra ben araç kamerasını biraz aşşağı doğru plakasını tam çeksin diye eğdim.. çünkü yine bişeyler olacak diye düşündüm..ki.. adam özür dileyip aracını sokak boyunca geri aldı..

yine bir kadın sürücü aracımı çizmişti.. ben özür beklerken kadın kaçmaya başladı.. tabi kaçamadı.. kurtulmak için beni tacizcilikle suçladı.. etrafdaki iş yerlerinden bağıra bağıra yardım istedi.. hatta o kadar ileri gittigi ben hasar ne kadar var diye bakarken kendi arabasına dokunduğum için sapık arabamı taciz ediyor diye bağıyordu.. mahkemelerde süründürücem diye diye gitti.. aslında polis bekleyip şikayetçi olmak vardı ama aracımın arıza ışığına odaklanmıştım kadın benim için zaman kaybıydı.. uğraşmadım.. hala videosunu saklıyorum ne olur olmaz diye..

maalesef ülke insanı olarak genlerimizde işlenmiş bazı şeyler var ve biz bunlara karşı koyamıyoruz.. bu iş eğitimle olacak birşey değil çünkü, trafikdeki birçok avukat, hakim, iş adamı, profesör, eğitmen vs vs artık aklınıza ne gelirse o mevkiilere birçoğu "ülkeme faydalı olayım" diye gelmiyor.. avukat mesleğini kullanarak tehdit ediyor, profesör tanıdığı nüfuslu kişilere güvenerek tehdit ediyor, iş adamları paralarına güvenerek tehdit ediyor.. hatta parasıyla değilmi gir şu emniyet şeridine diyen iş adamlarıda azımsanmayacak kadar çok..

işin özü bu iş en baştan başlıyor.. çocuk yetiştirirken okumanın ve mevkii sahibi olmanın paçayı kurtarma yolu olmadığı, güçlünün herzaman haklı olamayacağı, satın alınmış saygının geçici olduğu anlatılmalı...

yani arabanıza kamera takın, bu tipler her zaman var olacaklar :)... biraz uzun oldu kusura bakmayın.. baya dolmuşum ben..

kalender195

Mehmet Emin Kalender
Panpa
25 May 2017
892
1
1,689
2,520
27
İzmir
Marka
Volkswagen
Eğitim bir toplumun temelidir. Ve ailede başlar. İnsanlar öyle bir hale gelmiş ki kimsenin kimseye tahammülü yok. İzmir trafiğinde de kasap çok. Özellikle son 3-4 senede ciddi oranda artış yaptı. Ben de hata yapana sinirleniyorum fakat pardon derse veya elini kaldırırsa hiç uzatmayıp devam ediyorum. Geçen sene ben bir otoparkta ailemi beklerken hanımefendinin biri yanıma park etti ve kapısını pat diye benim kapımın üstüne açtı. Ben de kibar bir dille uyarmak istedim. Vay efendim sen misin uyaran. Aman ne kıymeti araban varmış, yedim mi bilmem ne falan filan saydırıp gitti. Ben de hiç uzatmadan devam ettim. Demem o ki trafikte oldukça az öküzle muhattap olmaya çalışın.

ciftvanoss

Asfalt Kurutucu
11 Eyl 2019
116
75
635
zonguldak
Marka
BMW
Sonuna kadar haklısınız,hergün böyle magandalara maruz kalıyoruz maalesef

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Bazıları belasını arıyor.
Bir gün yol kenarında bekliyorum arkadaş beni alacak, her zaman bu şekilde kullanıyoruz orayı. Arkadaşım kavşaktan U çekip az ilerleyip sağa yanaşıp beni alıyor. O gün park halindeki bir leonun önünde boşluk var orda bekliyorum tam. Arkadaş U attı tam beni slmak için yanaşacakken leoncu kardeşimiz sinyalsiz vs park yerinde çıktı. Mecbur arkadaşım da o çıkarken durmak zorunda kaldı bu 2 saniyelik bir durma ve arkada sadece 1 taxi var o da U çeken bir araba arkadaşın arabasının arkasından. Sonra arkadaş leon çıkarken beklediği için taxideki müşteri bağırdı çağırdı yol ortasında durulur mu cart curt. Bakıyom adamın arkasında eşi var çocuğu var anlam veremedim. Bu arada taxi durmayıp sollayabilirdi sol şerit de müsaitti skfjgkhn. Neyse o adam dayak istiyordu sonuç ve beni alacak arkadaş da @yaso ...

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,081
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Az önce sağ şeride park etmiş (2. Sıra park burda başlıyo ihlal) bi arabanın solundan geçecekken kapı açtı, kapıyı kurtaracağım garantiydi ama inerse sıkışır diye kornaya bastım sonra durdum geri geldim kapıyı kapatabilsin diye kapatmak yerine indi özür dileyecek sandım baktım cama yapıştı bağırıyo :D yukarda yazdığım gibi kapım kitliydi zaten camı minicik aralayıp gerekli sözleri söyledikten sonra bastım gittim

Kısaca herkes mal, kimden ne çıkacak belli değil, baston kilidi kafalarına geçirmenin ya da hastanelik olmanın lüzumu yok :D

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Eğitim bir toplumun temelidir. Ve ailede başlar. İnsanlar öyle bir hale gelmiş ki kimsenin kimseye tahammülü yok. İzmir trafiğinde de kasap çok. Özellikle son 3-4 senede ciddi oranda artış yaptı. Ben de hata yapana sinirleniyorum fakat pardon derse veya elini kaldırırsa hiç uzatmayıp devam ediyorum. Geçen sene ben bir otoparkta ailemi beklerken hanımefendinin biri yanıma park etti ve kapısını pat diye benim kapımın üstüne açtı. Ben de kibar bir dille uyarmak istedim. Vay efendim sen misin uyaran. Aman ne kıymeti araban varmış, yedim mi bilmem ne falan filan saydırıp gitti. Ben de hiç uzatmadan devam ettim. Demem o ki trafikte oldukça az öküzle muhattap olmaya çalışın.
Ben haklı olsam da olmasam da pek muhattap olmuyorum insanlarla, haksızsam zaten özür diliyorum da haklıysam çoğu zaman üstelemem, ben canımı sokakta bulmadım. Haberler de gördükçe daha da insan tırsıyor çünkü daha dün okula giderken gözümün önünde oldu olay, ama neyse ki kavga falan çıkmadı birisi baya soğukkanlı ve sakin davrandı.

Kagan

Driver
Panpa
8 Eyl 2016
1,263
2,245
2,570
Ankara
yorumları okuduktan sonra ilk iş araç kamerası taktım, Ankara'da yaşıyorum zaten sorun çıkartmaya meyilli bir yapım var diyerekten ertelememeye karar verdim.
en azından haklı olduğumun kaydı olsun.

TuncYcl

Profesör
8 Eyl 2016
731
1,070
2,320
28
İstanbul
Marka
BMW
trafikte 3 arabadan biri siz akilli olmasaniz katil olacak insalar. bazen sirf olanlari kaydetmek icin arkaya one dash cam takasim geliyor. Sen guvenlik icin 1 - 2 degil 3 onundeki adamin hareketlerini oku ona gore tepki ver, adam bakmadan 3 serit saga atlasin.

firatim

Profesör
Beta Programı
24 Nis 2019
58
31
1,020
32
Marka
Honda
2010 Yılından beri aralıksız araç kullanıyorum. Hem otomobil hem de motosiklet. Motosikleti bir buçuk sene önce sırf bu yüzden sattım. Özellikle dikkat ettiğim bir şey var 2016 yılından beri bu durum yani potansiyel katiller bariz şekilde kendini hissettirmeye başladı. Daha öncesinde de vardı ancak ya ben fark etmedim bu kadar olduğunu ya da karşılaşmadım bu kadar fazla. Saçma sapan makas atanlar, sol şeridi kapayıp düşük hızda gidenler, özellikle şeridinde gitmeyenler, babasının malı gibi çift şeritli yolda tam ortada gidenler, olur olmaz yerde aniden duranlar duraklayanlar, bunlar aklıma gelen tehlikeli hareketler. Bir de en ufak bir şeyde hemen hakaret ve küfür edenler, arabasındaki sopayı alıp aşağı inenler, önünü kesip seni kıstırmaya çalışanlar, kendi aracıyla seni şeritten atmaya hatta öldürmeye çalışanlar, hatta ve hatta belindeki silahı çekip seni korkutmaya çalışanlar, bunlar katil potansiyelli olanlar değil bizzat katil olanlar. Çünkü adamlar seni öldürmeye teşebbüs ediyor.
Artık ben de sakin kalmaya çalışıyorum çünkü her an öldürülebilirim. Ve azıcık kendini bir halt sananlar hemen magandalığa başvuruyorlar. Mesela motorla giderken beni arkamdan sıkıştırıp vurmaya çalışan bir araç vardı sırf yolumda ilerlediğim için, şansıma biraz ilerde trafik polisi çıktı. Kırmızı ışığın da yanıyor olmasıyla içimden bir oh çekip hemen polisin yanına yanaştım. Durumu anlattım, polis aracı kenara çekti. Ben sandım ki polis adama bir şeyler söyleyecek en azından uyaracak. Polis adama sadece trafikte olur böyle şeyler sakin olalım herkes evine gitsin. Şok oldum. Telefon ile polisi aradım aracın plakasını söyledim dediler ki bizim yapacağımız herhangi bir şey yok, şikayetçi olursunuz ve dava açabilirsiniz. Zaten o olaydan sonra da motoru sattım.
Yani ülkede adam gibi kurallar olsa ya da bu kurallar adam gibi uygulansa en azından güvenebileceğimiz bir kurum olsa bu kadar olmazdı. Ancak bir yerden sonra kendi canımızı düşünmek zorundayız ve o yüzden de maalesef bazı durumları içimizde sindirmek zorundayız.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım