Türk Malı Kış Lastiği

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

123456mtn

Panpa
8 Eyl 2016
1,211
2,491
3,770
Sivas
Marka
Caterham
Kulanan deneyimleyen var mıdır? 2 adet UG9 var elimizde, 2 adet almaya kalksak çeyrek altın gibi değerlenmiş meret. Güvenli ve ucuz bir lastik arıyoruz kısaca :)

kubilayevis

Profesör
Yayın Yönetmeni
7 Eyl 2016
378
699
1,895
İstanbul
Önerebileceğim iki lastik markası var. Biri Petlas, biri Starmaxx. Her ikisi de aynı fabrika ürünü ve muhteşem çalışıyorlar. Geçen sene Corsa’ya takıp kara çıktım. O ufacık Corsa’da müthiş performans gösterdi. Halkalı’yı bilenler varsa eğer; Yenidoğan Kavşak’tan, Halkalı Meydan’a çıkan hastane yolu kar yağdığında tamamen kapanır. Otobüs ve dolmuş çalışmaz insanlar yol ortasından yürür. Corsa ile orayı çıkıp, Bağcılar Yüzyıl Mahallesi’ne gittim, aynı güzergahtan geri geldim :) Focus’un Pirelli Snow Controlleri yer yer patinaja kalıyordu ve frende ilk basışta ABS’yi devreye sokuyordu. Ben kesinlikle Petlas öneririm.

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,809
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI
Petlas ı hiç düşünmeden alabilirsiniz. Aynı şekilde Kubilay'ın dediği gibi starmaxx da aynı lastik zaten sadece farklı marka olarak çıkarıyor.
Lassa da yerli lastikler arasında tavsiye edebileceğim bir marka.
Çin malı, yok onun bunun yan sanayisi denilen lastikçi tavsiyelerine hiç uymayın bile.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,020
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Petlas'lar karda kışta gerçekten yolda bırakmadan çok çok iyi götürüyor. Ama havalar azıcık ısınıp 10°C leri görse bile hemen salıyor kendisini. Hem de öyle böyle değil, bayağı yüzdürüyor arabayı. En büyük handikapı o.

123456mtn

Panpa
8 Eyl 2016
1,211
2,491
3,770
Sivas
Marka
Caterham
yorumlar için teşekkür ederim, lastikçimiz taksit imkanı sununca düşünmedik UG9 aldık. Performans olarak arada dağlar olmadığın eminim ama hem simetri hem iç rahatlığı :)

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,716
1
6,450
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Nankang SV-2 nasıl arkadaşlar? Deneyimleyen var mı?

Manisa - İzmir civarı kullanacağım için, hava ısınınca lastik kendini direkt salmamalı. Var mıdır öneriniz?

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,020
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Nankang SV-2 nasıl arkadaşlar? Deneyimleyen var mı?

Manisa - İzmir civarı kullanacağım için, hava ısınınca lastik kendini direkt salmamalı. Var mıdır öneriniz?
Hocam benim önerim CrossClimate olur. EVKA'larda da yolda bırakmaz, Manisa'nın dağlarında da bırakmaz, yaz sıcağında da kendini salıp bırakmaz. Uludağ'a tırmanırken yolda bırakır ancak :)

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,716
1
6,450
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Hocam benim önerim CrossClimate olur. EVKA'larda da yolda bırakmaz, Manisa'nın dağlarında da bırakmaz, yaz sıcağında da kendini salıp bırakmaz. Uludağ'a tırmanırken yolda bırakır ancak :)
Cross climate biraz pahalı kalıyor. O sebeple fiyat/perrformans lastiği arıyorum aslında.

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,496
1
4,808
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Petlas snowmaster der susarım. Kesinlikle kendinden çok daha pahalı lastiklerden çok daha iyi performansı var. F7R ile uzungölün yaylasına çıktım olmadık arabalar yollarda kalırken. Kar kıyamet banamısın demiyor. Aracınızın altı oturmatıktan sonra yolda kesinlikle bırakmaz.

hakikionur

Panpa
Beta Programı
16 Eyl 2016
519
1,270
2,520
30
Marka
Volvo
thumb_f8aa153093552050b86e1333e0d3d92f.jpg

Türk malı kış lastikleri karı görünce böyle kalıyormuş asghaas
Türk malı kış lastiği olarak Lassa Snoways kullanmıştım cıvık kar haricinde başarılıydı bir de bıraktığı iz çok güzeldi yılan deseni bırakıyor <3 :D

ali_tremonti

Panpa
8 Eyl 2016
1,610
1,940
2,570
26
lassa snoways ve petlası karşılaştıracak olursak petlas derim ikisinide tek arabada arka arkaya kullanmış biri olarak lassa çok gürültülü bi lastik ki zaten ratinglere bakınca hem yuvarlanma direnci daha yüksek hemde yakıt verimliliği daha düşük petlas, evet hava ısınınca hemen cıvısada bence snoways dan daha başarılı

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,205
45,795
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
4 sene w651 petlas kullandim. Acikcasi hic bir karli yolda birakacagini dusunmuyorum. Parasina gore kar performansi cok iyi diyebilirim. 8-9 dereceye kadar islak ve kuru yol tutusu da oldukca iyi. Sicakliklarin sık sık dusuk oldugu bolgeler icin cok iyi. Ama 9 derecenin ustunde hem kuruda hem islakta ( ozellikle islakta ) guvenilecek bir lastik degil. 2.seneden itibaren kar performansi haric degerleri daha dusmeye basliyor. Sicak havada islak zemin ise en tehlikeli yani. Ne zaman kayacagi belli olmaz. Petlaslardan sonra ts 860'a gectim bu sene ve petlasin eksik yonlerini dahada iyi anlayabildim. 20-25 derece sicakta bile ts 860 premium contact 5'ten daha iyi tutus sergiliyor. Haliyle petlas'in cok eksik oldugu kisimda iyi bir kis lastigi oldukca ustun oluyor. Fakat parasi ve kar performansi dusunuldugunde kesinlikle petlas oneririm.

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Connect'de eski kullandığımız lastik Bridgestone, sonradan aldığımız lastik Lassa idi. Bridgestone'dan çok memnunduk. Kar yağdı onda bile sorun yaşatmadı ama Lassa hafif çamurlu yolda bile 75 beygirlik arabayı sardırıyordu. Ben o yüzden yerli lastiklere ön yargı ile bakıyorum. Bu arada lastik Lassa Snoways Era'ydı.

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,133
1
3,133
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
Kars'ta Lassa Iceways kullandım, iki farklı araçta. özellikle istemediğim sürece sardığını vs. hatırlamıyorum, memnundum yani. Ama ucuz bir lastik değil.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım