KAPALI Üniversiteliye araba önerisi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mertoveski

Asfalt Kurutucu
18 Eyl 2016
20
4
595
Merhaba Otopark ailesi,

20 yaşımdayım. Üniversiteye başlıyorum ve bir araba alacağım. Altımda biraz kuvvet olsun istiyorum ama tabi gözüm 200 beygirlerde değil. Dizel arabaları ömrüm boyunca sevemedim. Otomatik olacak ama CVT düşmanıyım bu yüzden tercihimi bir Almandan yana kullanacağım. Kafamdaki modeller şöyle;

1- 2012 116i
2- makyajlı jetta
3- 2015 astra
4- eos
5- 2008 cooper s

Siz olsanız bunlardan hangisini seçerdiniz? Önerileriniz nelerdir?

Son düzenleme:

mertoveski

Asfalt Kurutucu
18 Eyl 2016
20
4
595
sokakta sadece otopark.com üyeleri olsa inan tereddütsüz alırım. Ama malesef arabadan anlayan insan sayısı sokakta çok az. genciz severiz birileri dönsün baksın arabaya.

mertoveski

Asfalt Kurutucu
18 Eyl 2016
20
4
595
GTC aklıma hiç gelmemişti. Fiyat olarakta gayet güzel. Bu arabayı inceleyip düşünecem teşekkürler öneri harika.

Bende aynı şeyden korkuyorum araba kullanmaya başladığımdan beri manuel kullanıyorum. Bu da 3 - 4 seneye tekabül ediyor. Bi yere kadar zevk verdi ama bi noktadan sonra eziyet gelmeye başladı DSG kullandıktan sonra. Yüksek beygirli performans aracı almayı düşünsem tabikide manuel alırım.Manuel ayrı bir zevk ama dsg veya herhangi güzel bir şanzımanla kullanmanın da verdiği tat bambaşka. Bir EOS bulup manuelinin rahatlığına bakmam gerekiyor.

Son düzenleme:

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
116 i derim. Jetta aile arabasi uni ye gitmez. Cooper yaslandi. Astra ise ben begenmiyorum. Eos da içeri şu alma sıkıntısı var ve çözümü baya pahalıya patlıyor. 116 i seni mutlu eder. Arkadakiler için bence arasıra sıkışmaya değer.

cnkakyz

Panpa
9 Eyl 2016
566
1,110
2,520
Ankara
Marka
Renault
Eos ve jetta artık eskimiş modeller, eosun piyasası yok ve jetta bana göre 20 yaşında birine gidecek bir araç değil. Cooper s iyidir ama 8 yaşında o sınıf bir araç çok zorlanmıştır şahsen tercih etmezdim. 116i ve ya astra arasında tercih yapardım. Bmw marka-kalite algısı-sürüş ve şanzımanıyla mutlu eder ama yüzü biraz eskidi ve kullanışsız bir araç. Astra kalite ve sürüş olarak bmw ye ulaşamaz ama yeni bir araç, donanımlar ve motor gücüde yeterli. Bana kalırsa bu ikisi arasında tercih yapılır.

kerpetenemir

Emir Kerpeten
Panpa
9 Eyl 2016
1,332
2,965
3,770
27
İstanbul
Marka
Opel
Corsa 1.7dti tam öğrenci arabası , koltuğu falan sök , tamponları sök , plakayı ön koruma demirine sabitle , bitane yarış koltuğuyla direksiyon , kızlar sonra diyor bu ne yahu bunasıl araba falan arkasına nasıl binicez falan o_O

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım