atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Eagle Sport u boşverin .. ama muhtemelen yurdumun yolları içinde en sağlam yanak ondadır o ayrı :)
Genelde bu konuda kabul gören yegane lastik 4 kanallı EGP ama sanki bu lastik biraz eskidi gibi..

Alternatif olarak kimse yazmamış ama Bridgestone Turanza T001 Evo iyi puanlar almış bir çok testte.. kullanmadım ama neden olmasın lastiğidir benim için..

Falken ZIEX ZE310 da uygun ama iyi bir alternatif olabilir.

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,278
3,898
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Eagle Sport u boşverin .. ama muhtemelen yurdumun yolları içinde en sağlam yanak ondadır o ayrı :)
Genelde bu konuda kabul gören yegane lastik 4 kanallı EGP ama sanki bu lastik biraz eskidi gibi..

Alternatif olarak kimse yazmamış ama Bridgestone Turanza T001 Evo iyi puanlar almış bir çok testte.. kullanmadım ama neden olmasın lastiğidir benim için..

Falken ZIEX ZE310 da uygun ama iyi bir alternatif olabilir.
Hocam, Turanza ya baktım ama hep gözümde aşırı sert konforsuz ve aşırı iyi yol tutmayan bir marka olarak kaldığı için bende pek araştırmadım ama lastikçiden 330 lira fiyat almıştım turanza için de..
Bakalım sipariş verdik güzel olur inşallah..

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,278
3,898
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Ne demek. Umarım pişman olazsınız. Bana yaşlı primacy den sonra çok iyi gelmişti. Yeni lastik arayışında olmadığımdan başka bir model öneremedim kusura bakmayın.
Ne kusuru olur mu öyle şey, aksine bu iyi bir şey ki şu sıralar forumda çokça görüyorum hiç kullanmadığı/deneyimlemediği şeyler hakkında fazlaca biliyormuşcasına savunmak. Benim önler 1717 primacy 3 arkalar zaten p7 galiba ama 12 tarihli yani her türlü bana iyi gelecektir. Çok km yapıyor araç o yüzden uzun ömürlülük ve yol tutuşu önemliydi onuda tastikleyen test ve kullanıcı yorumları görünce içim rahat bir şekilde aldım diyebilirim.. Tekrar bilgiler için teşekkür ederim :)

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,018
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
...

...
Yazmaya elim gitmedi ondan.:) Seat Leon'da kullanıyoruz. Benim eski B250'ler ile aynı ruhu paylaşıyor. Bayağı bayağı uzun ömürlü, gürültülü, sert, dayanıklı, yol tutuşu vasat altı, frenajı vasat bir lastik. De facto runflat :p
@bt Bu yorumu okuyunca aceba niye direkt aklıma sen geldin abi hashhsa :D
ilk dakika :)
ilk yorum :D

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,278
3,898
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Yazmaya elim gitmedi ondan.:) Seat Leon'da kullanıyoruz. Benim eski B250'ler ile aynı ruhu paylaşıyor. Bayağı bayağı uzun ömürlü, gürültülü, sert, dayanıklı, yol tutuşu vasat altı, frenajı vasat bir lastik. De facto runflat :p

ilk dakika :)
ilk yorum :D
Ahahahhaha fiesta'da olduğunu bilmiyordum..
İlk yorum tespiti de tespit gibi tespit gibi yani :D

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Ne kusuru olur mu öyle şey, aksine bu iyi bir şey ki şu sıralar forumda çokça görüyorum hiç kullanmadığı/deneyimlemediği şeyler hakkında fazlaca biliyormuşcasına savunmak. Benim önler 1717 primacy 3 arkalar zaten p7 galiba ama 12 tarihli yani her türlü bana iyi gelecektir. Çok km yapıyor araç o yüzden uzun ömürlülük ve yol tutuşu önemliydi onuda tastikleyen test ve kullanıcı yorumları görünce içim rahat bir şekilde aldım diyebilirim.. Tekrar bilgiler için teşekkür ederim :)

O zaman yerli üretimleri mi cacık bu lastiğin ? EGP 3 kanallı vs 4 kanallı gibi bir akibete mi sahip ?
Kötü testi yok gibi ... konfor olarak bile kötü not verilmiyor ..

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Hocam, Turanza ya baktım ama hep gözümde aşırı sert konforsuz ve aşırı iyi yol tutmayan bir marka olarak kaldığı için bende pek araştırmadım ama lastikçiden 330 lira fiyat almıştım turanza için de..
Bakalım sipariş verdik güzel olur inşallah..

Hayırlı olsun.. ben sipariş verdiğiniz mesajı okumamıştım..

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,278
3,898
4,070
İstanbul
Marka
Ford
O zaman yerli üretimleri mi cacık bu lastiğin ? EGP 3 kanallı vs 4 kanallı gibi bir akibete mi sahip ?
Kötü testi yok gibi ... konfor olarak bile kötü not verilmiyor ..
Herkes 3 kanallı olana kötü diyor bu 3 kanallilar egea ile birliktede mi geliyormuş galiba yada öyle benzer bir şeyi vardı. Hatta bu 3 kanallilari 150 tl gibi ucuz bir fiyattan satmış hepsiburada.com herkes 3 kanala kötü 4 kanala çok iyi diyor bakalım asil yorumları pazartesiden itibaren yapabileceğim..

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,278
3,898
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Benim 2. Sezonunu bitiren goodyeların durumu, 15 bin km falan olmuştur:

15k da bu kadar kötü nasıl olur ki bir lâstik ?
@yaso uzun süre kullanmış başka forumlarda yorumlara baktığımda da gördüm uzun omurlu olduğunu düşünerek aldım açıkçası..
Diğer lastikleri bilmiyorum ama bahsettiğin ebatta 3 yıl sürekli antalyada, 2 yıl da nisan-kasım dönemlerinde antalya-ısparta arası totalde 5 yıldır kullandığım egpleri (75-80bin km) bu sezon yine kullanacağım. Muhtemelen bi sezon daha da kullanırım :) bi sonraki lastiğim yine egp olur muhtemelen.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,201
45,790
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Benim 2. Sezonunu bitiren goodyeların durumu, 15 bin km falan olmuştur:

15k da bu kadar kötü nasıl olur ki bir lâstik ?
@yaso uzun süre kullanmış başka forumlarda yorumlara baktığımda da gördüm uzun omurlu olduğunu düşünerek aldım açıkçası..
Bu 3 kanallıları pazarda üstüne sadece amblem yapıştırılan çakma adidaslar gibi düşünün, orjinalmiş gibi satılan doldurma parfümler gibi düşünün, kısacası çakma ne varsa onun gibi düşünün :D 3 ve 4 kanallı arasında ki fark bunlar kadar bariz. O sebeple 3 kanallı erken bırakır kendini, erken yıpratır normaldir.

@Basri Amca 4 kanallıları aracına taktıktan sonra muhtemelen fark edeceğin şeyler; aracın eskisine oranla sanki daha kolay hızlandığı, ileriye gitme isteğinin sanki biraz daha arttığı ve daha rahat hareket ettiği v.s gibi şeyler olacaktır. Tabi bu deneyim önceki kullandığın lastikler ve sürüş sırasında bu etkilere ne kadar dikkat ettiğinle doğru orantılı olacaktır. Fabrikasyon bir sıkıntı olmadığı müddetçe Allah'ın izniyle memnun kalacağın bir lastik olacaktır rahat ol sen.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım