KAPALI Uygun Fiyatlı Cabrio Otomobiller; Mazda Mx-5 ve Mini Cooper Cabrio

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Atacan kANTEMIR

Elit Apaçi
8 Eyl 2016
63
31
970
Siz hangisini beğeniyorsunuz?
Mazda mx 5 1.5 pover sense:
1.5 4 silindir 131 hp 150nm tork 119.00tl
Mini cooper cabrio:
1.5 4 silindir 136 hp 220nm tork 117.000tl

Atacan kANTEMIR

Elit Apaçi
8 Eyl 2016
63
31
970
Yalnız hocam biri arkadan itişli biri ön çeker ama top gear'da mazda'nın sportif karakterini daha güçsüz bulduklarını bile yazmışlardı miniye göre.ayrıca mininin içi açık ara daha iyi.yani hafife almamak lazım miniyi:)

Arda Celik

Yönetim
Editör
7 Eyl 2016
71
82
1,010
Çanakkale
Roadster olarak mazdanin cok ozel bir arac oldugunu dusunuyorum.

Bu konuda objektif olabilmem de zor. Ama ingiliz medyasinin da ingiliz araclari konusunda objektifligini kaybettigi sık sık görülür.

Arkadan itisi olsun, tarihi olsun, disaridan gorunusu olsun mazdayi one cikariyor bence.

Minilerin de ic mekaninda malzeme kalitesi cok kotu oluyor en azindan benim countryman ile tecrubelerim oyleydi. Mazdayi ise hic deneyimlemedim.

Degismeyecek tek gercek her mx5 gordugumde yuzumdeki gulumseme, hayranlik. Mini ise siradan bir araba.

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,030
7
51,360
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
mx-5'i açık ara daha çok beğeniyorum. Mini yıllardır yollarda ve artık Cadde gençliğinin makas aracı gibi olumsuz bir imajı oluşmaya başladı. MX-5 ise hiçbir zaman çok fazla gözükmedi yollarımızda. Gözükse bile tüm imaj yorumlarımı bi kenara bıraksak da tasarımı Mini'den çok daha dikkat çekici.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Mini caddeyi seven godiva dan çıkmayan tiplerin arabası mx5 ise gece kelle paça içmeye çıkan harbi adamların arabası. İkisi arasında ki en temel farklardan bence biri de böyle bir durumun olmasıdır. Ben mx5 tarafındayım.

Atacan kANTEMIR

Elit Apaçi
8 Eyl 2016
63
31
970
Işin açığı iki araç arasında kalsam cooper almayı düşünürüm ya yatta alabilirim.neden derseniz arka koltuklar yer yer önem kazanıyor.bir brz kadar dar değil arka koltuklar.içi ve dizaynıda çok hoş bence.zaten kilit yok mx5 de zaten 1.5 yani çok inanmadıkça yan yan gidilmez.yani arkadan itiş olması çok büyük bir ayrıcalık değil burda bence.hani japoncuyum ama param olsa arada kalırım...

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Nasıl yan yan gidilmez. Kütle beygir endeksine mx5 ile ilgili bir daha bakmalısiniz b3nce 1.5 motor ile bile iyi yan veriyor. Mini nin içinde ben pek begenmiyorum ama o konu zevk meselesi.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,030
7
51,360
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Işin açığı iki araç arasında kalsam cooper almayı düşünürüm ya yatta alabilirim.neden derseniz arka koltuklar yer yer önem kazanıyor.bir brz kadar dar değil arka koltuklar.içi ve dizaynıda çok hoş bence.zaten kilit yok mx5 de zaten 1.5 yani çok inanmadıkça yan yan gidilmez.yani arkadan itiş olması çok büyük bir ayrıcalık değil burda bence.hani japoncuyum ama param olsa arada kalırım...
valla mx-5 tercihimde bir kez olsun yanlamayı düşünmedim. ha inanılırsa yapılıyor ama mazda'nın genel olarak sürüşü keyifli araç ürettiğini biliyorum. mazda3 kullandım defalarca. o bile böyleyken, mx-5 akıyordur. ha, arka koltuk olsun diyorsan ihtiyaca göre burada octavia bile dersin kimse bişey diyemez :) arka koltuğu da hiç hesaplamadım.

Atacan kANTEMIR

Elit Apaçi
8 Eyl 2016
63
31
970
Nasıl yan yan gidilmez. Kütle beygir endeksine mx5 ile ilgili bir daha bakmalısiniz b3nce 1.5 motor ile bile iyi yan veriyor. Mini nin içinde ben pek begenmiyorum ama o konu zevk meselesi.
Hocam kütle beygir endeksi iyi ancak drift yapıyorum diyebilmek için kilit şart bence.yani illaki arkası kayar ancak yanlamayı uzatabilmek kilit olmayınca zor.motor yetersiz değil zaten hızlanma değerlerinden belli.keşke birde kilit opsiyonu olsaymış mx5 in.bildiğim kadarı ile japonyada falan var bu opsiyon.

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
MX-5 sanki daha bir samimi duruyor. Mini ona nazaran mahallenin yakışıklı ama havalı olduğu için sevilmeyen çocuğu gibi duruyor. :D

IMG_20160917_015810.JPG
2016_mazda_mx-5_10_1280x960.jpg

Atacan kANTEMIR

Elit Apaçi
8 Eyl 2016
63
31
970
Abi tek yaşıyorsak hergün 3-4 kişi buluşup biryerlere gitmiyorsak direk mx5 ya.süspansiyonlar yumuşacık,motor az yakar çok kaçar tarzı ve küçük.tam Türkiye şartı aracı:)

Wctr

Profesör
8 Eyl 2016
135
187
1,185
Bursa
Hocam kütle beygir endeksi iyi ancak drift yapıyorum diyebilmek için kilit şart bence.yani illaki arkası kayar ancak yanlamayı uzatabilmek kilit olmayınca zor.motor yetersiz değil zaten hızlanma değerlerinden belli.keşke birde kilit opsiyonu olsaymış mx5 in.bildiğim kadarı ile japonyada falan var bu opsiyon.
2-3k ya kilit alınır ya.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım