Vekalet ile dolandırma hakkında

facelift

Asfalt Kurutucu
29 May 2019
180
152
635
34
Marka
BMW
Arkadaşlar bir tanıdığım dün aracının satış vekaletini akrabasına vermiş. Fakat akrabası satıştan gerçekleşen parayı alıp kendi zimmetine geçirmiş ve kendisine daha üst model bir araç almış.

Bilgili arkadaşlarımdan ricam bu işin bir yolu yordamı var mıdır. Vekalet verdik diye bu kadar her şeyimizi teslim mi etmiş oluyoruz. Dava açsak sonuca ulaşır mı?

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,277
3,895
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Merak edip avukata sordum şimdi, vekaleti kötüye kullanma gibi bir dava açıp ordan yürünebilir dedi. Ama karşı taraf parayı elden verdim derse, itiraz eden sen olduğun için süreç epey uzar dedi. Ve parayı vermediğini bi şekilde kanıtlaman lazımmış. Maalesef gerçekten sıkıntılı süreç. Vekalet konusunda çok dikkatli olmak ve vekalete de kesinlikle şartlar koymak gerekiyor.
Geçmiş olsun umarım geri alabilirsiniz parayı..

facelift

Asfalt Kurutucu
29 May 2019
180
152
635
34
Marka
BMW
Merak edip avukata sordum şimdi, vekaleti kötüye kullanma gibi bir dava açıp ordan yürünebilir dedi. Ama karşı taraf parayı elden verdim derse, itiraz eden sen olduğun için süreç epey uzar dedi. Ve parayı vermediğini bi şekilde kanıtlaman lazımmış. Maalesef gerçekten sıkıntılı süreç. Vekalet konusunda çok dikkatli olmak ve vekalete de kesinlikle şartlar koymak gerekiyor.
Geçmiş olsun umarım geri alabilirsiniz parayı..
Anladım. Çok teşekkür ederim hocam

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,304
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Arkadaşlar bir tanıdığım dün aracının satış vekaletini akrabasına vermiş. Fakat akrabası satıştan gerçekleşen parayı alıp kendi zimmetine geçirmiş ve kendisine daha üst model bir araç almış.

Bilgili arkadaşlarımdan ricam bu işin bir yolu yordamı var mıdır. Vekalet verdik diye bu kadar her şeyimizi teslim mi etmiş oluyoruz. Dava açsak sonuca ulaşır mı?
Vekaletname spesifik bir işlem ile daraltılarak verildiyse (şu şu plakalı aracın satışı, paranın şu hesaba aktarılması şeklinde) dava açıp kazanılabilir. Ama genel vekaletname filan verildiyse geçmiş olsun, ayıkla pirincin taşını. Olumlu sonuç alınması çok zor.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım