Vito 112 CDI İçin Fikirleriniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Obsession

Profesör
28 Ara 2016
69
38
1,020
Antalya
Selamlar !

Öncelikle arabalar ve aşağıda bahsettiklerim hakkında pek bilgim ve fikrim olmadığını baştan belirtmek isterim, alay etmeyin sonra. :)

Mercedes Benz Vito 112CDI aracımız var, çocukluğumdan beri ara ara kullanmışlığım var, bundan sonra da babamdan devralıp ben kullanacağım için arabayı 25'li yaşlara uygun aşırıya kaçmadan sportif gösterecek değişiklikler yapmayı planlıyorum.

Bu konu hakkında da cidden yardıma ihtiyacım var.

1)Şu sesi elde etmem için ne yapmam gerekiyor ?
Bana bu sesi verecek bir egzoz markası/modeli söyler misiniz ?
Ortalama ne kadara mal olur ?

2)Bunun gibi egzoz değişiklikleri arabaya zarar verir mi ?

3)Bu egzoz sesi istenildiği zaman kapatılıp açılabilir mi ? İllegal midir veya illegal olması için bir desibel sınırı var mıdır ?

4)Aşağıdaki jant kaç inç ? Bu arabaya takılması güvenlik açısından riskli mi ? Bu boyutta veya bundan bir tık daha küçük siyah bir jant nasıl olur sizce ?

o0DNnR.png

5)Havalı Süspansiyonlar hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim, saygılar...

dogukancay

Doğukan Çay
Asfalt Kurutucu
14 Eyl 2016
45
36
645
23
İstanbul
Bi kere hocamı kaldıralım çünkü sitenin en genç takipçilerindenim mutlaka benden büyüksünüzdür 16 yaşında bir petrolheadim.
Egzoz markası konusunda vito için fikrim yok. Ama bir zararı olmaz diye düşünüyorum hatta mesela akrapovicin egzozları, egzoz gazını daha rahat dışarı atmasına yardımcı olduğu için güçte de artış sağlıyor. Örneğin geçen c63 için görmüştüm yanlış hatırlamıyorsam 7kg daha hafif normal egzozundan ve de 14-15 beygirlik güç artışı söz konusu.

Obsession

Profesör
28 Ara 2016
69
38
1,020
Antalya
Bi kere hocamı kaldıralım çünkü sitenin en genç takipçilerindenim mutlaka benden büyüksünüzdür 16 yaşında bir petrolheadim.
Egzoz markası konusunda vito için fikrim yok. Ama bir zararı olmaz diye düşünüyorum hatta mesela akrapovicin egzozları, egzoz gazını daha rahat dışarı atmasına yardımcı olduğu için güçte de artış sağlıyor. Örneğin geçen c63 için görmüştüm yanlış hatırlamıyorsam 7kg daha hafif normal egzozundan ve de 14-15 beygirlik güç artışı söz konusu.

O zaman çok teşekkür ederim kardeşim [emoji846]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,696
5,320
26
Avcılar-Darıca
Bence kesinlikle havalı süspansiyon gibi şeyler yapmayın aracınıza araç zaten yeterince büyük. Güvenlik problemleri olur ve büyük kısmı TÜV onaylı olmadığı için muayenede sıkıntı yaşarsın.

Hevesini anlıyorum ancak o kadar ince yanaklı bir lastik Vito için kesinlikle olmaz hem konforu olmaz hemde lastik çok yaşamaz. İnce telli bir jant var Mercedes'in kendi kullandığı Vito için o çok şık oluyor mesela bence ona bir bak. Daha profesyonel araçlar yapan Dizayn VİP gibi firmaların yaptığı arabalardan fikir alabilirsin dış görünüş olarak. Nacizane tavsiyem sade bir araç yapmaya çalışman öyle pıstırmak ince yanak lastik falan çok istiyorsan Ünal Turan'a danışabilirsin :)
Ses işine hiç bulaşma bence egzoz falan bence değmez videodaki benzinli ve yüklü bir Vito dizel araçtan öyle bir ses gerçekten çok zor fazla uğraşırsın kes biç masraf

Kardeşim dizel Vito'ya Akrapovic fazla olur sanki :D :D

Obsession

Profesör
28 Ara 2016
69
38
1,020
Antalya
Bence kesinlikle havalı süspansiyon gibi şeyler yapmayın aracınıza araç zaten yeterince büyük. Güvenlik problemleri olur ve büyük kısmı TÜV onaylı olmadığı için muayenede sıkıntı yaşarsın.

Hevesini anlıyorum ancak o kadar ince yanaklı bir lastik Vito için kesinlikle olmaz hem konforu olmaz hemde lastik çok yaşamaz. İnce telli bir jant var Mercedes'in kendi kullandığı Vito için o çok şık oluyor mesela bence ona bir bak. Daha profesyonel araçlar yapan Dizayn VİP gibi firmaların yaptığı arabalardan fikir alabilirsin dış görünüş olarak. Nacizane tavsiyem sade bir araç yapmaya çalışman öyle pıstırmak ince yanak lastik falan çok istiyorsan Ünal Turan'a danışabilirsin :)
Ses işine hiç bulaşma bence egzoz falan bence değmez videodaki benzinli ve yüklü bir Vito dizel araçtan öyle bir ses gerçekten çok zor fazla uğraşırsın kes biç masraf

Kardeşim dizel Vito'ya Akrapovic fazla olur sanki :D :D

Anladım, jant ve süspansiyon iptal, dediğiniz gibi aynı boyutta Ve işlevde kullanabileceğim daha güzel görünüm sağlayacak parçalara yöneleceğim. Teşekkür ederim. [emoji846]

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Vito için yapılacak fazla bir şey yok. Camları zindan spec yapıp biraz da aracı parlattın mı her şey tamam. Mafyavari olsun yani, birde kot tişört değilde takımla geziyorsan miss. :D Birde siyahsa çok daha iyi olur.

Obsession

Profesör
28 Ara 2016
69
38
1,020
Antalya
Vito için yapılacak fazla bir şey yok. Camları zindan spec yapıp biraz da aracı parlattın mı her şey tamam. Mafyavari olsun yani, birde kot tişört değilde takımla geziyorsan miss. :D Birde siyahsa çok daha iyi olur.

Casual giyindiğimi söyleyebilirim ve giyimimle dikkat çeken biriyim o konuda sıkıntı yok [emoji1]

Şu yaşımdayken alınsaydı araba kesinlikle siyah aldırırdım, fakat malesef gri (tam bilmiyorum tonunu).

Camlarda simsiyah olmamakla birlikte hafif siyahımsı film var, onları daha da koyulaştırmayı düşünüyorum.

Teşekkür ederim görüşlerin için [emoji846]

onurcicek

Profesör
8 Eyl 2016
399
371
1,295
Hocam egzoz için konuşucam, araç dizel ve 6 silindir değil o yüzden bu sesin çıkması zor ama 6 silindir dizel olursa buna yakın ses alırsınız

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım